הטיפולים להסרת יבלות על איבר המין

דף הבית » הטיפולים להסרת יבלות על איבר המין

הן קטנות לא תמיד מאוד בולטות ולא תמיד מציקות, אך כאשר הן מופיעות באזורים פרטיים, רק עצם הידיעה שהן קיימות מעוררת אי נוחות, ועל כן טוב לדעת שני דברים: אינכם לבד (התופעה הרבה יותר נפוצה ממה שאתם מתארים לעצמכם – כ80% מהנשים נדבקות בפפילומה במהלך חייהן) ובהחלט קיים מענה אפקטיבי. כיצד אם כן מתמודדים עם הבעיה ואלו טיפולים קיימים? ובכן רגע לפני שניגע בדרכי הטיפול האפשרויות נציין שאין להתעלם מהתופעה, כי גם אם יכולים לחיות עמה בשלום, היא כן מדבקת ויש מצב שאצל האדם הנוסף היא תוביל למיחושים לא נעימים. 

יבלות על איבר המין

ראשית שתי תשובות חשובות

אז כיצד מטפלים באותן יבלות שמופיעות באזור איבר המין? ובכן ראשית נענה על השאלה שרבים מחפשים לה תשובה – היבלת בהחלט יכולה להיעלם לבד, אך זה יכול לקחת גם שנתיים ובמקביל היא יכולה פשוט להישאר, קשה לדעת. עוד תשובה שנקדים להעניק, היא שאם מתלבטים אם יש יבלת באזור איבר המין, מוטב שתשימו לב אם מופיע גרד או כאב באזור, כזה שבבדיקה ידנית מעלה גבשושית קטנה.  

משחה רפואית עבור טיפול באזור המין

פפילומה וקונדילומה אלו שני מונחים שמיוחסים לאותו נגיף שמופיע בצורת יבלת על הפין, לצידו, לצד פי הטבעת, בנרתיק וכדומה. מה עושים? ראשית מומלץ להתייעץ עם רופא בכדי לאשר שאכן מדובר ביבלת. האישור ניתן? עתה מאוד ייתכן שייתנו לכם משחה לצד חומרים כימיים שמיועדים לטפל בבעיה. הטיפול במשחה יחסית ארוך (עשוי לקחת כמספר שבועות) ולעיתים גם פחות יעיל 

יש יבלת באיבר המין? יש חיסון!

הבעיה עם יבלות שגם אם הן נעלמות, עדיין יש סבירות גבוהה שהן יופיעו בשנית, ואף תוך חצי שנה, בעיקר אם הטיפול נעשה באמצעות משחה. אי לכך מי שזיהה יבלת על הפין (או באזור) וטיפל בה, אך מבקש להימנע מחזרתה, מוזמן להתחסן. בארץ אושר חיסון ייעודי כנגד נגיף הפפילומה, כך שניתן להיות רגועים שהבעיה לא תופיע בשניתעם זאת, החיסון מתמקד בווירוסים סרטניים, וכיוון שקיימים מגוון סוגי יבלות, אין להבטיח הגנה מפני סוגים אחרים.  

הטיפול האידאלי ליבלות באיבר המין

עוד פתרון אידאלי הוא הסרת יבלות על איבר המין באמצעות לייזר. לעומת טיפול במשחות, במקרה זה התוצאה מידית. הפעולה מושתתת על קרן לייזר שמעלה את הטמפרטורה באזור, כך שכלי הדם מתכווצים עד לכדי סגירה מלאה, משמע היבלת מתייבשת ונופלת, כאשר העור שמסביב משתקם לגמרי כבר לאחר 3 שבועות. חשוב לציין שפתרון זה מחזיק ביתרון יחסי  קרן הלייזר מגיעה בקלות ובאופן מדויק לאזורים שקשה להגיע אליהם, כך שאם היבלת באזור איבר המין, קרן הלייזר תטפל בה באופן נקי ולא פולשני. כמו כן, קיים יתרון יחסי נוסף: במקרה זה היבלת לא תופיע מחדש מדובר בפתרון לכל החיים.  

קריותרפיה ויבלות באיברי מין

שיטה זו גם כן מסייעת רבות להתמודד עם יבלות על איבר המין והיא מבוססת על חנקן נוזלי, חומר שמקפיא את האזור באופן ממוקד, כך שמבנה היבלת נהרס מהיסוד. מדובר בשיטה שמחזיקה באחוזי הצלחה גבוהים ולרוב כבר לאחר 3 סבבי טיפול היבלת לא תהווה יותר בעיה. פה חשוב שהטיפול ייעשה ע" גוף מקצועי, וזאת כיוון שהכרחי להתמקצע בכול הנוגע לזמן המגע עם העור וחשוב להגיע לטמפרטורה הרצויה.  

שנסכם?

כל מקרה מצריך בדיקה מקדימה וייעוץ מקצועי. הפתרונות קיימים, רק צריך הכוונה וטיפול ממוקד.  

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן