הסרת יבלות וראליות

דף הבית » הסרת יבלות וראליות

הסרת יבלות לתמיד - כל מה שרציתם לדעת

הן יכולות להיות שם מבלי שנשים לב לקיומן והן יכולות להיות שם ולהציק עם כל צעד ומבט במראה. היבלות מאוד נפוצות, כאשר חלקן נוצרות בעקבות נגיף ויראלי וחלקן נוצרות בעקבות לחץ וחיכוך מרובה. אנשים רבים סובלים מהן ועל כן קיימים לא מעט פתרונות, כאשר חלקם פשוטים וזולים וחלקם מתקדמים ויותר יקרים. אז היכן הן מופיעות וכיצד מראש ניתן להימנע מהן? ובכן אם גם אתם סובלים או חוששים מיבלות, הכנו לכם מקבץ שמרכז תשובות חשובות. 

באלו מיקומים ואצל מי היבלות יותר מופיעות

יבלות עשויות להופיע בעקבות חיכוך מרובה, כאשר קשישים (שסובלים מחוסר ברקמות שומן) ואנשים בעלי סוגי עור מסוים יותר נוטים לסבול מהן. כמו כן, יבלת יכולה להתפתח בעקבות נגיף, במיוחד באזורים מועדים לפורענות כמו סדק בעור, ואילו היכולת של הגוף להתמודד עם היבלת תלויה רבות באיכות מערכת החיסון. מבחינת מיקומים, היבלת אינה בררנית. היא יכולה להגיע למגוון אזורים, כאשר הידיים והרגליים הם האזורים הנפוצים, אם כי גם באיברי המין ובפנים היבלת עשויה להופיע. אז למשל מה עושים עם יבלות ברגליים ?

יבלת וראלית
הסרת יבלות על הפנים

סוג הפגיעה וכיצד נמנעים מהופעת יבלות

לרוב הפגיעה היא אסתטית, אם כי היא בהחלט יכולה ליצור חוסר נוחות פיזית, במיוחד כשהיא מגרה את העצבים או מופיעה באזורים שעושים בהם שימוש מרובה, כגון כף היד או כף הרגל. כמו כן, קיימים סוגים יותר בעייתיים ונדירים, כאלו שעשויים להפוך לסרטניים, ועל כן קיים חיסון ייעודי. כיצד אם כן ניתן להתמודד עם יבלות? ראשית נרחיב כיצד ניתן להימנע מהן  להלן 3 דרכים יעילות: 

  1. לאחר רחצה או פעילות ספורטיבית (כגון הליכה או ריצה), ייבשו היטב את כפות הרגליים (היבלות אינן שורדות בסביבה יבשה) ומרחו עליהן קרם ייעודי. כך גם מונעים מרבץ של חיידקים וגם מונעים סדקים. עוד טיפ שנוגע לאזור כפות הרגליים מתייחס להסרת עור עודף ולבחירת סוג נעל שמתאימה למבנה כף הרגל ולפעילות הספורטיבית שעומדת על הפרק.  
  2. אם פעילות ספורטיבית או נסיבות מהיום יום מעמידות בפני היתכנות בהדבקה מוגברת ביבלת, תחזקו את מערכת החיסון. 
  3. אם כבר יש יבלת (לכם או לבן משפחה), הקפידו על היגיינה (למשל החליפו גרביים) והימנעו ממגע של היבלת עם שאר אזורי הגוף.

הכירו את 5 סוגי היבלות

קיימים לא מעט סוגי יבלות, ופה ננסה לחלק אותן ל-5 קטגוריות עיקריות. ובכן ישנה "יבלת שטוחה" שלרוב מופיעה בברכיים, בשורש כף היד, בצוואר ובפנים. ישנה "יבלת פשוטה" שמזכירה במראה כרובית והיא יכולה להגיע עד לגודל של ס"מ. ישנה "קונדילומה" שזה יבלת על הפין או יבלת על הפות והיא מדבקת (בעת קיום יחסים). ישנה "יבלת כף הרגל" שמופיעה בעקבות לחץ ממוקד ולרוב היא כואבת ובמרכזה ניתן להבחין בנקודות שחורות (כלי הדם שמזינים אותה), ולבסוף ישנה "יבלת חוטית" שכפי ששמה מרמז, היא מדמה חוט, והיא בעיקר מופיעה ליד השפתיים והעפעפיים.  

כיצד מטפלים ביבלות? הסרת יבלות וראליות

יש מקרים שבהם היבלות חולפות מעצמן, אך אם מחכים והיבלת נשארת ובו זמנית מעיקה, טוב לדעת שקיים פתרון. פה נציין שרבים רוכשים משחות לטיפול ביבלות, אך אלו לא תמיד יעילות, וגם אם הן כן מורידות את היבלת כעבור כמה שבועות, לרוב היבלת תופיע בשנית, ועל כן מוטב להכיר את אחד מהטיפולים היותר נפוצים ויעילים – טיפול בלייזר. הסרת יבלות ע"י לייזר נחשבת מהירה, יעילה וחסרת הרס משני. קרן הלייזר שולחת קרן חמה שמעלה את הטמפרטורות של כלי הדם שבסביבת היבלת, כך שאלו נסגרים ואילו היבלת מתייבשת ונושרת.  

יתרונותיו הייחודיים של הלייזר

חשוב להבין שהסרת יבלות וראליות ע"י לייזר מחזיקה ביתרון משמעותי. קרן הלייזר אינה פיזית ועל כן הטיפול פחות פולשני ואף הרבה יותר ממוקד. בנוסף, כיוון שמדובר בקרן ולא במחט פיזית, ניתן להגיע לשלל אזורים שבאמצעות אמצעים אחרים ההגעה אינה נוחה, ואף ניתן לדייק הרבה יותר את מוקד הטיפול, כך שנמנע הרס משני. מתי לפנות לטיפול מעין זה? כשהמשחה אינה מוכיחה את עצמה, כשהמיקום אינו נוח להגעה וכשהיבלת מצויה במצב מתקדם.  

אלו סוגי לייזר קיימים?

טיפול בלייזר הנו שם כולל, וזאת כיוון שמנקודה זו נמצא מגוון סוגים. כך למשל קיים לייזר Carbon dioxide שמזכיר את פעולת הסכין, משמע באמצעות משחק עם עוצמת הלייזר ניתן לחתוך את החלק הבולט ולאחר מכן להוריד את העוצמה ולשרוף את השורש. סוג נוסף הנו Pulsed-Dyeסוג שמתאים לטיפול גם באזורים רגישים והוא יכול להרוג את הנגיף עצמו (מומלץ ביותר). שנציין סוג נוסף? ובכן קיים לייזר ,Garnet סוג ששורף אזור ממוקד וקטן ממדים, כך שהיבלת פשוט נשרפת. במקרה זה הפעולה אינה מתירה צלקות, וזאת לעומת השיטה הראשונה שציינו (שיטת (Carbon dioxide. 

שנסכם?!

לא פעם יבלות דורשת מענה ולא פעם המענה האידאלי ביותר יימצא בקרני לייזר, כאשר הסוג הפופולארי בתחום מתייחס לשריפה ממוקדת של אזור היבלת. מכאן שגם אם התופעה אינה נעימה כמו מריחת משחה, טוב לדעת שקיים פתרון, ואף פתרון מידי ואיכותי 

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן