השתלת שיניים ביום אחד כללית

השתלת שיניים ביום אחד כללית

השתלת שיניים ביום אחד כללית

אכן כן, כיום ניתן להחזיר את החיוך המושלם ביום אחד. אבל אנחנו לא לבד בעולם השתלות השיניים, ניתן למצוא הצעות בקופות החולים השונות כגון, השתלת שיניים ביום אחד כללית, במאוחדת ובמכבי. קופות החולים מזמן כבר הבינו את הפוטנציאל הכלכלי העצום בתחום השתלות השיניים בישראל. שכן, לצערנו אזרחי ישראל נחשבים כלקוח שבוי (דוגמא לאדם אשר נכנס להופעה ומעוניין לרכוש בקבוק מים אשר מחירו בחוץ יהיה 5 ₪, ואילו באולם מחירו יהי 15 ₪. שכן אותו הלקוח אין באפשרותו לצאת החוצה).

למרות האמור לעיל, אנחנו יכולים לציין שהיום זה כבר לא המצב. הצרכן הישראלי למד שלעיתים אותו הטיפול אשר מוצע בישראל בעלות גבוהה (לדוגמא, השתלת שיער). הוא יכול למצוא במחיר הרבה יותר נמוך (לדוגמא, השתלת שיער בטורקיה) ללא התפשרות על איכות התוצאה.

למי מתאים השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד כללית מתאימה למטופלים בעלי המאפיינים הבאים:

 • כאשר עצם הלסת משופעת לחלוטין.
 • כשאר כל השיניים חסרות או מספר גדול של שיניים.
 • נוכחות של דלקת חניכיים או מחלת חניכיים חריפה.
 • נוכחות של דלקת מסב השן (פריודונטיטיס – PERIODONTOSIS).
 • במקרה של שיניים רופפות ונטייה לאובדן שיניים.
 • למי שביצע השתלה לניוון עצם.
 • במקרה של אטרופיה של רקמת עצם אשר היא בשלב הראשוני או המתקדם של ניוון העצם.

שיטות ההשתלה

כיום קיימות 3 שיטות להשתלת שיניים ביום אחד. אך קופות החולים אשר משתמשות בשיטה זו. כדוגמת השתלת שיניים ביום אחד כללית. לרוב יבוצע שימוש בשיטת All-on-4. למרות זאת אנו נציין את כלל השיטות.

 1. הכל על 4 (כולם על ארבע).

השתלת שיניים All-on-4 ביום אחד. בשיטה זו השיניים מקובעות על ארבעה שתלים. בשיטה זו משתמשים במצב של שיניים חסרות באופן מלא או חלקי. השתל עצמו מקובע בעצם הלסת התחתונה או העליונה.

 1. הכל על 6 (הכל על שש).

השתלת שיניים All-on-6 ביום אחד. זוהי שיטה הדומה לקודמתה, אך השיניים מקובעות על שישה שתלים (במקום 4). בשיטה זו משתמשים כאשר צפיפות העצם של המטופל אינה מספיקה.

 1. השתלה זיגומטית.

השתלת שיניים זיגומטית הינה קיבעו השתלים ישירות על עצמות הלחיים תוך שימוש בוריאציה של פרוטוקול all-on-6. בשיטה זו משתמשים כאשר עצם הלסת העליונה מנוונת בצורה קשה, כאשר במצב כזה לא ניתן להתקין שתלים דנטליים קונבנציונליים.

שלבי השתלת שיניים ביום אחד כללית

כאן יש לציין שכלל השלבים בכל המקומות אשר מציעות השתלות שיניים הם כמעט אותו הדבר. זה לא משנה באם החלטתם לבצע השתלת שיניים ביום אחד כללית, במכבי או בכל קליניקה פרטית אחרת. את אותם השלבים כמעט כולכם תעברו.

 1. ייעוץ ואבחון.

רופא השיניים מעריך את מצב חלל הפה, בוחן אבחנות נוספות ולומד את נתוני צילומי הפוטוגרפיה.

 1. תכנון טיפול.

השלב החשוב ביותר, שבו הצלחת ההשתלה קריטית בשלב זה. על ידי שימוש בתוכנה מיוחדת אשר יוצרת דגם תלת מימדי, מדויק אנטומית של הלסת. בהתחשב בתמונה הקלינית, רופא השיניים יחליט על מספר השתלים הנדרש (4 או 6) או על הצורך להשתמש ב-4 שתלים קלאסיים ו-2 זיגומטיים. באותו השלב נבחרים המיקומים המדוייקים להנחת השתלים.

 1. תברואה של חלל הפה.

רופא השיניים יבצע ניקוי מקיף של חלל הפה. שלב זה יבוצע בהרדמה מקומית שכן רופא השיניים יסיר את השיניים הקיימות אשר אותן אנו מעוניינים להחליף. בנוסף רופא השיניים ינקה את החניכיים והלסתות מכל המוקדים הדלקתיים הקיימים.

 1. התקנת שתלים.

השתלים מותקנים בזווית הרצויה. בנוסף רופא השיניים ייקח דוגמאות גבס לייצור תותב זמני מותאם.

 1. העמסת שתל עם תותבת קבועה.

5-7 שעות לאחר התקנת השתלים או ביום ה- 3 (תלוי במאפיינים של כל מטופל ומטופל), מתקינים עליהם את התותבות הזמניות. את התותבות הזמניות משתמשים למשך 3-6 חודשים. במהלך זמן זה, השתלים מתמזגים עם רקמת העצם (תהליך זה נקרא אוסאואינטגרציהOsseointegration). לאחר מכן, הרופא משנה את המבנה האורתופדי הזמני למבנה הקבוע העשוי חרסינה או זירקוניום.

יתרונות וחסרונות של השיטה

השתלת שיניים ביום אחד כללית, מאוחדת או בכל מקום אחר. זוהי השיטה האופטימלית לשיקום המשנן מבחינת מחיר ואיכות עם חוסר שיניים מלא או חלקי. היתרונות של שיטה זו הם:

 • זמינות – טכנולוגיית "השתלת שיניים ביום אחד" מאפשרת להחזיר את כל השיניים במחיר נמוך יותר בכמעט 50% מאשר בהשתלה קלאסית. וזאת מפני שהתותבות הקבועות מותקנות על 4 או 6 שתלים, ולא על 8 או 10 שתלים.
 • השתלה אסתטית – במקרה של בחירת תותבות מסוג זירקוניה, השיניים החדשות למעשה אינן שונות מהשיניים הרגילות של המטופלים.
 • חזרה מהירה לשגרה – לאחר התקנת התותבות זמניות וקבועות ניתן לחזור לשגרה כגון לעיסת מזון, דיבור וכדומה יום\יומיים לאחר ההשתלה.
 • ללא השתלת עצם – ברוב המקרים, ניתן לוותר על ניתוח אוסטאופלאסטי (השתלת עצם), דבר אשר מפחית הן את זמן הטיפול והן את עלות הטיפול.

החיסרון העיקרי של השתלה ביום אחד הוא שהיא לא מתאימה לכל אחד, באם יש לכם את אחד הגורמים המובאים מטה. אזי, זה לא משנה באם אתם פונים לביצוע השתלת שיניים ביום אחד כללית, מאוחדת, מכבי או בכל מקום אחר.

 • ספיגת עצם בולטת
 • דלקת חניכיים בשלב III (צורה מתקדמת).
 • בעיות \ מחלות קרישת דם.
 • הריון והנקה.
 • רגישות לחומרי הרדמה.

באילו שתלים משתמשים בהשתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד לרוב מבוצעת בשיטת All-on-4, טווח המחיר של שיטה זו משתנה בהתאם לסוג השתלים שנבחר וסוגי הכתרים. כמו כן, עלות עבודת הרופא היא פקטור חשוב גם.

יחד עם זאת, חשוב לציין שכיום ניתן למצוא את אותם השתלים והכתרים במחירים נמוכים משמעותית ממחירם בישראל. המחיר של השתלת שיניים ביום אחד כללית יהיה גבוה הרבה יותר ממחיר השתלת שיניים ברומניה אף על פי שיהיה שימוש באותם סוגי השתלים ואותם סוגי הכתרים.

אחריות על השתלת שיניים ביום אחד

חשוב לדעת!! במדיקל סי אנו מספקים אחריות לכל החיים על השתלים. באם השתלים לא יחזיקו מעמד מסיבה מסויימת או במקרה של דחייה, אנו נדאג להחליף אותם ללא תשלום, כל עוד שהמטופל מילא אחר התנאים הבאים:

 1. מילא אחר כל ההמלצות רופא השיניים לאחר השתלת השיניים.
 2. דאג לבצע בדיקות מניעה.
 3. טיפל כראוי בשתלים.
 4. ביצע ניקיון מקיף לשיניים (טיפול שיננית) אחת לשנה.
 5. השתלים לא נפגעו מכוח חיצוני (לדוגמא, מכה חזקה בלסתות אשר פגעה בשתלים).

 

לסיכום..

כיום, עם התפתחות תחום השתלות השיניים, ניתן למצוא מגוון רחב של שתלים וכתרים איכותיים. יחד עם זאת טרם בחירתכם בביצוע השתלת שיניים ביום אחד כללית, במאוחדת, במכבי או בכל קליניקה אחרת בישראל. אנו ממליצים לכם לבדוק ולהשוות את אותה ההשתלה עם אותם סוגי השתלים והכתרים במדינות אחרות כגון: רומניה. שכן, מחיר השתלת שיניים בחו"ל בכלל וברומניה בפרט יכול לחסוך לכם עד 50% ממחיר השתלת שיניים בישראל. כמו כן, חשוב לציין שבמדיקל סי כלל הרופאים והנציגים הינם דוברי עברית והליך קבלת הצעת מחיר מתבצע און ליין (ללא צורך להגיע פיזית). כך שיהיה לכם מאוד קל להתנהל, לשאול שאלות ולקבל החלטה מושכלת אשר תהיה נכונה עבורכם ופחות כואבת בכיס.

מעוניינים לדעת עוד פרטים על השתלת שיניים? מעוניינים לקבל הצעת מחיר בוואטצאפ? השאירו פרטים באתר או צרו עימנו קשר ישירות בוואטצאפ.

לקבלת הצעת מחיר און ליין

השאירו פרטים או צרו עמנו קשר ישירות בוואטצאפ

הוצאת נקודות חן
מאמרים

הוצאת נקודות חן

הוצאת נקודות חן נקודות חן, אלו הן לרוב נגעים קטנים (אך יכולים גם להיות גדולים – בהיקף של מעל 1 ס"מ) על העור נגעי עור

נקודות חן בפנים
מאמרים

נקודות חן בפנים

נקודות חן בפנים נקודות חן בפנים הינן תופעה שכיחה ונרחבת המעסיקה אנשים רבים מבחינה אסתטית. חלק מאיתנו יחזיקו בדעה שזהו דבר מושך ואטרקטיבי. וחלקנו יחשבו

עקבו אחרינו

"רפואת שיניים היא התחום שלנו, אבל האנשים הם הפוקוס."

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן