מתיחת פנים ללא ניתוח

דף הבית » מתיחת פנים ללא ניתוח

מתיחת עור הפנים ללא ניתוח

מתיחת פנים ללא ניתוח, הוא טיפול ברפואה אסתטית המאפשרת לתקן ולשפר שינויים הקשורים לגיל, אשר מופיעים בפנים וזאת באמצעות טכניקות זעיר פולשניות. בעבר הזרקות של חומצה היאלורונית ורעלן בוטולינום היו מבטלות ביעילות את המחסור בנפח של הרקמות הרכות בעור הפנים, וכמו כן, קמטים סטטיים ודינמיים. אך יחד עם זאת, שיטות אלה אינן יכולות לפתור ביעילות את בעיית נפילת עפעפיים (פטוזיס הכבידה).

כולם יודעים שעור הפנים הוא הרגיש ביותר לתהליכי הזדקנות. אי אפשר לעצור לחלוטין את התהליך הזה, אבל יחד עם זאת, ניתן לגרום לפנים להיראות יותר מוצקים וצעירים. בנוסף, לא כולם מוכנים לעבור מתחת לסכין המנתח כדי להחזיר את מראה נעוריהם. מה גם שצלקות ותופעות לוואי נוספות יכולות לסבך את הטיפול והתוצאה בצורה משמעותית. כיום, עם התקדמות המדע ושיטות הטיפול, פותח הליך כמו מתיחת פנים לא ניתוחית. טיפול זה מאפשר להחזיר את גמישות העור ולהדק את עור הפנים, וזאת מבלי לנקוט בשיטות ניתוח רדיקליות ופולשניות.

חשוב להבין, הזדקנות היא תהליך ביולוגי טבעי בו מתרחשים שינויים מבניים ותפקודיים בגוף, שינויים אלו משפיעים לא רק על איברים ומערכות פנימיות, אלא גם על הרקמות, שמצבם משפיע על מראה החיצוני. רקמות הפנים עוברות שינויים רחבים יותר הקשורים לגיל בהשוואה לחלקים אחרים בגוף, מכיוון שבנוסף להשפעת גורמים שליליים חיצוניים, הן מושפעות מהשימוש היומיומי לפעולות, כגון לעיסה, דיבור וכדומה. הסימנים העיקריים להזדקנות העור הם הופעת קמטים סטטיים (במנוחה), שינויים בצורתם ובקווי המתאר של הפנים והצוואר, שינויים במבנה הרקמות הרכות, הופעת כתמי גיל שונים, הופעת רשת כלי הדם בפנים, וכן היווצרות נגעי עור שונים. מתיחת והצערת פנים בלייזר תעזור להתגבר על שינויים כאלה.

קמטים הם לא השינוי היחיד שקשור לגיל. והם רחוקים מלהיות לבד במשוואת המשפיעים על מצב העור ומראהו. הבעיה העיקרית שבגללה תווי הפנים יכולים להשתנות ללא היכר במהלך השנים היא הופעת פטוזיס (צניחת רקמות), פטוזיס מופיעה עקב היחלשות שלד הקולגן של העור. אצל בני נוער לדוגמא, חומר בנייה כזה (הקולגן) נכלל בכמויות מספקות בעור, מה שעוזר לו לשמור על צורתו, לשמור על גמישות ומוצקות. אך עם הזמן סינתזת הקולגן בגוף מואטת, מה שמוביל לעור נפול. כתוצאה מכך, "שקיות מתחת לעיניים" ולחיים נפולות הופכים ויותר בולטים, גם הפינות בעיניים ובשפתיים מתחילות לצנוח בהדרגה, צורת האליפסה של תווי הפנים הופכת להיות פחות בולטת, ותופעת סנטר הכפול מופיעה.

כל התופעות הנ"ל הן לא גזרות משמיים. ובאם נבחן ונדאג לזיהוי מוקדם של סימני הזדקנות העור ניתן אף למנוע אותם על ידי טיפולי התחדשות העור בלייזר (זהו שמו של טיפול אסתטי המאפשר לחזור לעור למראה בריא ורענן). השימוש בטכניקות ובטכנולוגיות החדישות מאפשרות להפעיל תהליכים טבעיים בתאי העור וברקמות, ובכך להאיץ את הסינתזה של הקולגן בעור.

מתיחת פנים
מתיחת פנים ללא ניתוח

מתיחת עור באזור העניים

אז מהי מתיחת פנים ללא ניתוח?

כיום, מטופלות ומטופלים רבים מנסים להימנע מאי הנוחות ומהתהליכים הנלווים לניתוח פולשני. כגון, הרדמה, חיתוך העור, תפרים וכדומה. ולכן הם בוחרים בשיטות שאינן ניתוחיות להחזרת גמישות העור ומתיחתו. ישנם סוגים שונים של טיפולים אלה. אך חשוב לדעת שלא כל אחד יכול לבצע אותם.

המהות של מתיחת פנים שאינה כירורגית היא שהעור נחשף לטיפולים כגון: לייזר, גלי אולטרסאונד, חומרים כימיים או תכשירים אחרים המחדשים את העור, ואשר מאיצים את ייצור הקולגן בו ומחזירים את מסגרת הקולגן-אלסטין. ובכך עור הפנים נעשה מתוח יותר, הדוק יותר ונקי יותר מסימני הזיקנה.

השיטות למתיחת פנים ללא ניתוח:

תחום הרפואה האסתטית המודרנית עשה צעדים גדולים קדימה בשנים האחרונות. כיום הרופא יכול להציע לא רק פיתרון כירורגי (ניתוחי) לרפיון בעור, כגון: דיקור סיני או מתיחת פנים עם חוטים ("חוטי יופי"). שיטות הטיפול הנפוצות ביותר כיום הם:

מתיחת פנים בלייזר, מתיחת פנים באמצעות אולטרסאונד (גלי רדיו), הזרקות, פילינג עמוק ומיוסטימולציה (טיפול באמצעות זרם חשמלי).

חשוב לזכור, רק רופא מומחה ברפואה אסתטית יכול לייעץ לשיטת הטיפול המתאימה, וזאת תוך התחשבות בגילו של המטופל, במצב עורו ובמאפיינים אחרים. וכמובן שלכל שיטה יש יתרונות וחסרונות משלה.

סוגי הטיפולים למתיחת פנים ללא ניתוח:

טכניקות הזרקה שונות:

שיטה זו מאפשרת לך להיפטר מקמטים באמצעות זריקות. זריקות אלו ממלאות את הרקמות הרכות התת עוריות, ובכך הפנים נעשות מתוחות יותר וצעירות יותר. החומר שנכנס לעור הפנים באמצעות הזרקת שומן או חומר מילוי אחר, הוא חומר טבעי שהעור שלך זקוק לו. נוכחותם של קולגן ואלסטין מסייעת להשגת גמישות ומוצקות העור.

· מזותרפיה – הזרקות באמצעות מחטים דקות המכילות היאלורון וויטמינים.

· טיפול באוזון – החדרת אוזון מתחת לעור, ממריצה את קצב התחדשות העור ומשפרת את התהליכים המטבוליים בו.

· בוטוקס – בוטוקס הוא חלבון טהור המוזרק מתחת לעור, תוצאת ההליך היא היעלמות הקמטים. יתר על כן, הבוטוקס מונע היווצרות קמטים חדשים. הבוטוקס מתאים ביותר לאזורים כמו הקפלים העדינים כגון, גבולות השפתיים, העיניים והמצח.

· פלזמה – מתיחת פנים של PRP מתבצעת על ידי הוצאת דם מהגוף, שאחריה מוסיפים חומרים מזינים לדם שהוצא ולאחר מכן מזריקים אותו חזרה לעור. ההליך מסיר קמטים בפנים, עיגולים כהים סביב העיניים ואפילו פצעונים וצלקות. זוהי שיטת טיפול רגנרטיבית שלמעשה אין חסרונות, מכיוון שמשמשים בתאי הגוף עצמו.

הזרקות נחשבות לחלופה מצוינת לניתוח, מכיוון שהן מאפשרות לקבל השפעה מהירה ולהפחית את הסבירות לתופעות לוואי.

מתיחת פנים בלייזר:

בניגוד למתיחת פנים כירורגית (ניתוחית), בה שיקום קו המתאר של הפנים והחלקת הקמטים מתרחשת עקב הפעלת תהליכי ריפוי פנימיים של העור. מתיחת פנים בלייזר אינה אלא שיטה של התחדשות העור לשכבה בה הקמטים כבר אינם קבועים, העור מתוח יותר ומהודק יותר. השימוש במתיחת פנים עם לייזר למטרות מניעה סימני הזדקנות יכולה לעכב את סימני ההזדקנות בצורה אפקטיבית למשך שנים רבות. מומלץ לעבור התחדשות לייזר באופן קבוע מגיל 35-40.

כיום, יש מספר רב של סוגי לייזרים למתיחת פנים. רופא מומחה באסתטיקה ידע להתאים באופן מקסימלי את סוג הלייזר המתאים לכל מקרה. כמו כן, כלל סוגי הלייזרים הנפוצים בסופו של דבר באים לבצע את אותו התהליך של גירוי תהליכים תאיים והעלמת ליקויים גלויים הקשורים לגיל.

בטיפול של מתיחת פנים בלייזר משתמשים בפעולת 2 מנגנונים: מנגנון הננו-קרישה: קרן הלייזר פועלת על העור ברמה המולקולרית, ובכך הורסת כתמי גיל וכלי דם מורחבים. לא נותרות עקבות בגוף לאחר הטיפול. מנגנון הגירוי הביולוגי: הלייזר מפעיל ייצור אלסטין, קולגן וחומצה היאלורונית, ובכך מפעיל תהליכים של התחדשות עור ברקמות העמוקות.

הרמת לייזר מאפשרת להדק את מתאר הפנים עקב השפעתה של הקרינת האינפרא אדומה.

מתיחת פנים בלייזר היא טכניקה יעילה ובטוחה ויש לה מספר יתרונות על פני התערבות כירורגית:

· לא פולשני – במהלך הטיפול, המטופל חווה חום נעים. הרקמות עצמן אינן נפגעות כתוצאה מהחשיפה לקרני הלייזר, ולכן הסבירות לצלקות איננה קיימת.

· תוצאה מהירה ולאורך זמן – ניתן להבחין בתוצאה כבר לאחר מפגש אחד. וזאת בגלל התכווצות סיבי החלבון על ידי קרני הלייזר. גם ייצור הקולגן גדל, כך שההשפעה רק תלך ותגבר עם הזמן. התוצאה המקסימלית נצפית לאחר כ- 6 חודשים לאחר הטיפול הראשון.

· רב תכליתיות – מתיחת פנים בלייזר מתאימה להצערה ומתיחה של אזורים שונים בפנים ובגוף. כמו כן, גברים ונשים כאחד יכולים לבצע טיפול זה.

· החלמה מהירה נטולת כאב – בטיפול זה העור אינו נפגע ולכן תהליך ההחלמה הוא מהיר ונטול כאבים.

· גמישות טיפולים – את מתיחת הפנים בלייזר ניתן לשלב עם טיפולים אסתטיים אחרים \ נוספים.

מתיחת פנים באולטרסאונד:

 • רפיון של הפנים, סנטר כפול , קפלי אף- פה, פטוזה של הגבות ועוד – כל אלה שינויים הקשורים לגיל ואשר מתוקנים בהצלחה על ידי ביצוע מתיחת פנים לא כירורגית באמצעות אולטרסאונד. בשיטה זו גלי הקול (אולטרסאונד) חודרים לעומק של 5 מ"מ בשכבות העור. וגורמים להתכווצות תרמית נקודתית ולדחיסת הרקמות. כתוצאה מכך נוצרת מעין מסגרת פנימית, המהדקת את הרקמות ומחזיקה אותן במצב זה לאורך זמן. בנוסף גלי האולטרסאונד מחממים את סיבי הקולגן של הרקמות הרכות של הפנים, מה שמביא לקיצורם של הרקמות וכתוצאה מכך למתיחה מיידית של עור הפנים. שלמות השכבה החיצונית של פני העור אינה נפגעת, מה שמאפשר להסתדר ללא צורך בתקופת החלמה. מאותה סיבה, מתיחת פנים באמצעות אולטרסאונד מתבצעת בכל השנה, ללא התייחסות לפעילות למזג האוויר ולהשלכותיו. מתיחת פנים באולטרסאונד, מאפשרת לרופא לקבוע במדויק את עומק ועוצמת החשיפה לאולטרסאונד. וזאת לפי נתוני המטופל\ת. הטיפול הוא ללא כאבים לחלוטין ואינו גורם לתופעות לוואי, אין תקופת החלמה, אך תיתכן רגישות מקומית קלה באזור המטופל אשר תחלוף כעבור מספר ימים.

   

מתיחת פנים באולטרסאונד מתבצעת לרוב במספר טיפולים, ומרווחי הזמן בין הטיפולים נבחרים כל אחד באופן שונה. בדרך כלל הרופא המטפל עובד בשלבים, כל פעם על אזור שונה בפנים, מכיוון ש מתיחת פנים באולטרסאונד נותנת תוצאה מהירה למדי, לאחר הטיפול הראשון, עור הפנים כבר מתחיל להימתח. ההשפעה של טיפול אחד יכולה להימשך כשנתיים. ובדרך כלל מטופלים בשיטת האולטרסאונד מבחינים בשינויים הבאים:

 • העור מתהדק.

 •  מתאר הפנים נהיה חד יותר.

 • קמטים ושאר קמטי הבעה חלקים יותר.

 • עור המצח מתוח, וכמו כן העפעפיים.

 • השקיות מתחת לעיניים נעלמות.

 • קפלי הפה והעיניים הופכים פחות בולטים.

 •  הסנטר הכפול נעלם.

 •  העור נעשה מוצק יותר ורענן יותר.

מתיחת פנים בגלי רדיו:

מתיחת פנים בגלי רדיו היא הליך קוסמטי ואסתטי בעל השפעה מיידית. אשר מבוסס על העיקרון של יצירת פליטת רדיו דו קוטבית. היתרון הגדול של הטיפול הוא לא רק ההשפעה הבולטת הנראית לעין, אלא גם להיעדר מגבלות גיל.

עקרון הפעולה של מתיחת פנים בגלי רדיו מתבצעת באמצעות מכשור מיוחד המספק את ההשפעה של גלים אלקטרומגנטיים על הדרמיס, כלומר על השכבות העמוקות של העור. השפעת גלי הרדיו על העור גורמת ליצירת חום בדרמיס וגורמת לעור להפעיל תהליכי התחדשות פנימיים: הוא מסנתז את תאי הסיבים באופן פעיל יותר, ומייצר יותר אלסטין וקולגן. תהליך זה לא רק משפר את מבנה העור, אלא גם עוזר להגביר את האלסטיות שלו, כמו גם להחליק את הקמטים לאחר מספר טיפולים ראשונים.

מתיחת פנים בגלי רדיו היא טיפול בטוח ואין לה כמעט תופעות לוואי. הטיפול הוא ללא כאבים לחלוטין ומאפשר להשיג עלייה בגוון העור וירידה בעומק הקמטים, ללא פולשנות כלל. חוסר הכאב של מתיחת פנים בגלי רדיו מאפשר לבצע את הטיפול ללא כל סוג של הרדמה, ובנוסף, היעדר תקופת החלמה מעניק למטופלים את האפשרות לנהל את אורח חייהם הרגיל מייד לאחר מכן. ייצור מוגבר של סיבי אלסטין וקולגן מאפשר להחזיר את מרקם העור הרגיל ולתקן שינויים הקשורים לגיל המופיעים על הפנים.

במהלך הטיפול, גלי הרדיו אינם משפיעים על האפידרמיס (השכבה החיצונית), אלא פועלים רק על הדרמיס. אפקט המתיחה גלוי לעין כבר לאחר הטיפול הראשון ומתעצם רק עם הזמן, וזאת בשל היווצרות פעילה של סיבי אלסטין וקולגן חדשים בתאי העור.

הפופולריות של מתיחת פנים בגלי רדיו קשורה לאפקט האנטי אייג'ינג ארוך הטווח שנמשך בערך לתקופה של שנה וחצי עד שנתיים. השיפורים ניכרים במיוחד לאחר באזור הצוואר והפנים עם שיפור ברור של תווי הפנים. אפילו אזורים הנחשבים "קשים" בפנים כמו האזור סביב העיניים, קפלי אף-פה, אשר לעיתים קרובות אי אפשר להשפיע עליהם באופן מלא בשיטות טיפול אחרות, משתפרים בצורה ניכרת: קמטים עמוקים מופחתים, ורוב הקמטים הדקים מוחלקים. מתיחת פנים בגלי רדיו מסייעת בביטול נפיחות של רקמות הקשורות לגיל ופטוזיס. התחדשות העור נראית באופן ניכר, הנקבוביות מצטמצמות, והמראה הכללי של העור משתפר פלאים.

טיפול מתיחת פנים בקרני אור \ IPL

אור פולס אינטנסיבי, הליך הידוע יותר f- IPL (Intensive Pulsed Light) או שנקרא טיפול בקרני אור בקרב המטופלים, זהו טיפול פוליכרומטי ולא לייזר, המשתמש בפעולה בו זמנית של אורכי גל שונים. כיום, מערכות אלו מוצאות יישום מאסיבי במה שמכונה פוטו-התחדשות (פוטו רג'וביניישן) ניתן להשיג באמצעות שיטה זו תוצאות מדהימות, במיוחד בשינויים בצבע העור, כלומר. פגמים בכלי הדם והיפרפיגמנטציה. ובנוסף מביא לשיפור באיכות העור, כלומר החלקה של קמטים ומרקם עור (התחדשות ומתיחת העור).

אופן הטיפול בקרני אור \ IPL

IPL משתמש בפולסים של קרני אור בעוצמה גבוהה. במהלך הטיפול אנרגיית קרני האור נספגת על ידי המלנין באפידרמיס (וגם בשיער), החום המשתחרר בתהליך זה הורס את התאים שצברו כמות גדולה של מלנין. טיפול IPL משמש גם לטיפולים כגון: הסרת שיער, טשטוש והסרת צלקות, הסרת נגעי פיגמנטציה ועוד. מכיוון שקרני האור פועמות בעוצמה גבוהה, הן נספגות היטב לא רק במלנין, אלא גם בהמוגלובין ובקלוגן, דבר אשר מביא לתוצאה של מתיחת והתחדשות עור הפנים בנוסף להכל.

יתרונות לטיפול בקרני אור \ IPL:

טיפול לא פולשני ופשוט לעומת שיטות אחרות.

– משמש גם להסרת שיער. אשר שיטה זו הורגת את השורש כך שהסרת השיער היא לצמיתות.

– אין כלל תופעות לוואי או סימפטומים כלשהם.

– מביא להתחדשות העור (פוטו רג'וביניישן) בנוסף למתיחת עור הפנים.

– משך הטיפול הוא קצר ללא תחושת כאב או אי נוחות.

– ללא צלקות.

– ללא ניתוח.

פילינג עמוק למתיחת פנים:

המהות של כל פילינג היא הסרת תאי עור מתים ושיפור תהליכי ההתחדשות בעור. פילינג עמוק נחשב ליעיל ביותר להצערת הפנים. הכימיקלים הנפוצים ביותר הם אלה שמסירים תאים מתים ומפעילים את תהליך החידוש של תאי העור.

פילינג לא יכול רק להגביר את גמישות העור, אלא גם לסלק פגמים שונים כגון: צלקות, פוסט אקנה. טיפול זה מנקה את העור בצורה מושלמת. לרוב, נדרשים 2-3 טיפולים בכדי לקבל תוצאה הנראית לעין. פילינג עמוק מומלץ בחורף ובסתיו, כאשר אין שמש בוהקת.

מתי לא ניתן לבצע מתיחת פנים ללא ניתוח?

מתיחת פנים ללא ניתוח אינה מתבצעת במקרים הבאים:

 • נוכחות של פטוזיס (צניחת עפעפיים) חמור.
 • דלקת בעור באזור המיועד לטיפול.
 • הריון והנקה.
 • מחלות כרוניות של איברים פנימיים.
 • הרפס.
 • כל סוג של מחלה מדבקת.

יתרונות טיפול מתיחת פנים ללא ניתוח:

היתרונות של מתיחת פנים ללא ניתוח הינם:

 • אין עקבות או סימנים של הטיפול כגון, אדמומיות, נפיחות או צלקות.
 • אין חשש לסיבוכים או לסיכונים כלשהם.
 • אין תקופת החלמה.
 • תוצאה טבעית ללא אפקט מלאכותי כלשהו.
 • תוצאה מיידית, כבר מהטיפול הראשון.
 • תוצאה ארוכת טווח (נמשכת בין שנה לשנתיים),
 • ניתן לבצע את הטיפולים בכל עונה (חורף, קיץ, אביב וסתיו).
 • מחיר משתלם (בהשוואה למתיחת פנים כירורגית).

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן