עיבוי שפתיים

דף הבית » עיבוי שפתיים

עיבוי שפתיים

טיפולי אסתטיקה

עיבוי שפתיים

מילוי שפתיים

ראשית, נציין כי עיבוי שפתיים לא בהכרח תמיד קשור להגדלת שפתיים. כך, למשל, באמצעות הליך זה, ניתן לתקן א-סימטריה, לגרום לצלקת בשפתיים להיות פחות מורגשת או להחליק קמטים. בנוסף, יש רבים אשר לא אוהבים את זה כשפינות השפתיים עולות וחושפות את החניכיים. בעזרת חומרי מילוי לשפתיים, "חיוך" כזה מתוקן בקלות. אבל נשים רבות מכל טווח הגילאים מגיעות רק בשביל לבצע טיפול עיבוי שפתיים. אז מה צריך לקחת בחשבון לפני שמחליטים על ביצוע טיפול לעיבוי שפתיים?

השפתיים, אשר ממוקמות באמצע הפנים, הן איבר אשר מושך מלוא תשומת לב מבחינת מראה גופני כמו האף. מסיבה זו, שפתיים תוססות ומלאות נתפסות כסימן לאטרקטיביות, יופי ונעורים עוד מתקופות קודמות בהיסטוריה. תהליכי עיבוי של השפתיים כוללת התערבויות אסתטיות בכדי לגרום לשפתיים להראות יפות יותר.

תרומת השפתיים ליופי הפנים

בפרט, השפה ממלאת תפקיד חשוב במושג יופי הפנים. יופי השפתיים הופך את דימוי הפנים ליפה ומושך יותר. שפתיים עבות ומלאות, הן סממן לנעורים ומשיכה, אך לעומת זאת שפתיים דקות (בעיקר בקצוות) יכולות להוות ביטוי לזקנה. שפתיים דקות לעיתים הן כתוצאה מתורשה גנטית, אך לעיתים הן נוצרות עקב הזדקנות הרקמות. ככלל, הזדקנות השפתיים מתרחשת במקביל להזדקנות הפנים.

בנוסף, מבני הלסת של האף והשיניים ממלאים תפקיד חשוב במראה השפתיים. בנוסף למיקום השפתיים, גם אורך, רוחב, עובי השפתיים התחתונות והעליונות, כמו גם מספר השיניים הנראות במקרה של צחוק, חשובים לכל פרוצדורה אשר רוצים לשנות או לעבות את השפתיים. השפה התחתונה בדרך כלל צריכה להיות מלאה יותר מהשפה העליונה, והחניכיים לא צריכות להופיע כשצוחקים. על השפתיים ליפול מאחורי קו דמיוני הנמשך מקצה האף ועד קצה הסנטר.

עיצוב שפתיים

מה ניתן לעשות בטיפול עיבוי שפתיים?

טיפול עיבוי שפתיים בא לטפל במקרים הבאים; שפתיים דקות גנטיות, שפתיים דקות כתוצאה מאובדן רקמות עקב הזדקנות, תיקון א-סימטריה, טשטוש צלקות בשפתיים והנפוץ ביותר – עיבוי שפתיים, אלו ששפתיהן נראות תקינות, אך רוצות להיות צעירות יותר, יפות יותר ומושכות יותר עם יותר נפח בשפתיים.

כמו כן ניתן לטפל בשפתיים מלאות יתר על המידה. באם השפה עבה מהרגיל, ניתן לדלל או לדחוס את עובי השפתיים.

חומרים לעיבוי שפתיים

ניתן לחלק התערבויות אסתטיות בשפתיים עבור עיבוי שפתיים לשתי קבוצות עיקריות. הראשון הוא עיבוי שפתיים זמני, השני הוא עיבוי שפתיים קבוע. עיבוי שפתיים זמני כולל בתוכו חומרי מילוי והזרקות. עיבוי שפתיים קבוע כולל בתוכו השתלות עור דרמופתיות וניתוחים כירוגיים.

נשים עם שפתיים מלאות נוטות להיראות צעירות מגילן. שפתיים עבות נותנות לאישה אפקט צעיר וסקסי יותר. לדברי גברים רבים, השפתיים הן החלק האטרקטיבי והסקסי ביותר בפנים של אישה. שפתיים יכולות להיות שונות מאוד – דקות, צרות, מלאות וכו'. אבל, ככלל, שפתיים עבות תופשות את המקום הראשון מבחינת האטרקטיביות, שכן הן משקפות את נעוריו של האדם.

לדברי מומחים, השפתיים מגיעות למלאותן המקסימלית כאשר אישה מחוץ לגיל ההתבגרות. הם אלו שקודם כל מושכים את המבט הגברי, קורצים ביופיים ובעדינותם. לאחר גיל 30, אצל רוב הנשים מתחיל התהליך הפוך – דילול השפתיים (השפתיים נהיות דקות יותר ויותר).

ניתן למלא שפתיים ולהגיע לפרופורציה הרצויה באמצעות ניתוחים פלסטיים או זריקות מילוי.

חומצה היאלורונית ובוטוקס לשפתיים

עיבוי שפתיים באמצעות הזרקות חומצה היאלורונית או בוטוקוס פופולרית מאוד. כיום נעשה שימוש נרחב בג'לי רסטילן וסורגידרם. בעבר שימשו סיליקון וג'לים אחרים המבוססים על פולימרים, אך הם גרמו לבעיות רבות, מכיוון שאלו חומרים הזרים לגוף (מלאכותיים). בעזרת ג'לים מהדור החדש המבוססים על חומצה היאלורונית תוכלי לעבות את שפתייך בפשטות ובבטחה לגודל הנדרש, לתקן את צורתם ולהיפטר מא-סימטריה, והכי חשוב לתת להן מראה מלא ומושך יותר.

רסטילן הם תכשירים שנועדו לתקן קמטים וקפלים בפנים, ויוצרים נפח רקמות נוסף. כל החומרים מבוססים על חומצה היאלורונית, השייכת לסוג נדיר למדי של חומרים זהים בכל האורגניזמים החיים: מחיידקים לבני אדם. חומצה היאלורונית היא מרכיב טבעי בעורנו.

סוג'ידרם הינה תרופה שהומצאה בצרפת, המשמשת לקווי מתאר , בעזרתה קווי המתאר של הפנים מיושרים, מתקנים אי סדרים בעור, ונפח הרקמות (כולל השפתיים) משוחזר.

התרופה שנבחרה מוזרקת עם מחט דקה. תוך מספר ימים, החומר מופץ ברקמות, הוא תומך ומגרה תהליכים מטבוליים בעור. החומצה ההיאלורונית המוזרקת שומרת על מולקולות מים ושומרת על נפחה לאורך זמן. כאשר התרופה מוסרת לחלוטין מהגוף (בממוצע לאחר 6-8 חודשים), יש לחזור על ההליך.

ההכנות לטיפול זה נבחרות לכל מקרה לגופו, בהתבסס על מצב העור, סוג הבעיה וכמות התיקון הנדרשת.

השיטות שתיארנו נחשבות כבטוחות ביותר, טבעיות ולא מזיקות, אך השפעתן נמשכת 6-12 חודשים. אין תגובה אלרגית או סיכון אחר בשימוש במילוי המקורי. בסוף התקופה החומר נמס ונעלם לחלוטין.

הזרקות שומן לשפתיים

הזרקות שומן הן גם שיטות זמניות מכיוון שהשומן המוזרק נמס בפרופורציות שונות. נתון זה יכול להגיע ל 100%, כלומר, הוא יכול להתמוסס לחלוטין. דבר זה עשוי לדרוש חזרה על התהליך. לאחר שניים-שלושה מפגשים, עד 50-60% מהשומנים שהוזרקו יכולים להפוך לקבועים. בנוסף, שאריות תאי שומן עלולות לגרום לחוסר סימטריה בשפתיים. עם זאת, יתכן וכמה צלקות יוותרו באזור בו נלקחו השתלים הללו לטובת תיקון התוצאה. בתהליך עצמו של השתלת שומני לא נוצרת צלקת.

סילקון לשפתיים

סיליקון מתשמש בכמה חומרים מלאכותיים לטובת עיבוי השפתיים. הליכים אלה הם טכניקות שאינן ניתוחיות. הוותיק ביותר מבין החומרים המשמשים למטרה זו הוא הזרקת סיליקון נוזלי לשפה. אך מכיוון שחומר זה גרם בעבר לסיבוכים שונים בחולים, הוא נאסר לשימוש על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) כמילוי אסתטי והזרקה ישירה לרקמות. בשנים האחרונות נעשו מאמצים גדולים לייצר חומרי מילוי שאינם מגיבים לצורך עיבוי שפתיים. חומצה היאלורונית היא הכי לא מזיקה מביניהם. חומצה היאלורונית היא אחת מאבני הבניין הקיימות ברקמות הגוף. חומצה היאלורונית נמצאת בשימוש נרחב לעיבוי שפתיים. מכיוון שחומר זה קיים בגוף, זריקות היאלורוניות אינן גורמות לתגובות לא רצויות. עם זאת, משך ההזרקה הוא בממוצע 6-12 חודשים ויש לחזור עליו כאשר ההשפעה מתפוגגת. למרות זאת, עיבוי שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית נחשבת כשיטה זולה, קלה ויעילה. שיטה זו נמצאת בשימוש נרחב באסתטיקה של השפתיים למטרות עיבוי, תיקון ושיפור.

טיפולים לעיבוי שפתיים

תחום האסתטיקה כיום מספק כמה אפשרויות שונות במחיר ובאמצעים המשמשים לטובת עיבוי השפתיים. ניתן לבחור בשיטה האופטימלית והמתאימה ביותר יחד עם רופא בהתייעצות מקדימה.

הגדלת שפתיים יכולה להיעשות על ידי

  • חומצה היאלורונית עם השפעה קבועה או זמנית.
  • מילוי שומן (הגדלת שפתיים על ידי שאיבת השומן של המטופלת עצמה. הסיכון לאלרגיות, תופעות לוואי אינו נכלל, התוצאה נמשכת לאורך זמן);
  • התערבות כירורגית בשיטות שונות.

בין התוויות נגד לכלל טיפולים אלו ניתן למצוא הריון והנקה, מחלות אנדוקריניות, פתולוגיות חיסוניות, מחלות חריפות ומדבקות, נטילת נוגדי קרישה.

ניתוח דליל שפתיים

חשוב לדעת, לא תמיד יש צורך או רצון לעבות את השפתיים. לעיתים, כאשר קיים רצון או צורך, ניתן לבצע ניתוח דליל שפתיים להפחתת שפתיים עבות מדי. בהליך זה, חתיכה בצורת אליפסה מוסרת מהקרום הרירי (החלק הצבעוני האדום) של השפה יחד עם רקמת השומן שמתחתיה ולאחר מכן תופרים את האזור בצורה מתאימה ומינימאלית. הליך זה מבוצע בהרדמה מקומית. הנפיחות והחבורות ייעלמו בדרך כלל תוך מספר ימים. מכיוון שצלקות התפרים בקרום הרירי אינן נראות לעין, אין כל חשש להיווצרות צלקות אחר הליך זה.

סוגי טיפולים לעיבוי שפתיים

שוב, חשוב להבין שהמטופלת לא מגיעה בגלל הטכניקה שמתבצעת, אלא בשביל התוצאה! בטבע, אין שתי שפתיים זהות לאנשים שונים.

  1. עיבוי שפתיים עקב מבנה שפתיים דק וצר – לנשים רבות עם שפתיים דקות מבחינה גנטית, יש רצון ושאיפה להגדיל את גודל השפתיים באופן חזותי. מבנה שפתיים זה הוא המורכב ביותר ולעתים קרובות הוא דורש תיקון רב שלבי. בתחילה המשימה הראשונית היא להגדיל את שטח השפתיים ורק אז לעבות את השפתיים. הטכניקה של תיקונים כאלה מבוססת בדרך כלל על "היפוך" החלק הרירי של השפתיים. חשוב לדעת, קשה להשיג שפתיים אופנתיות עם "קשת" במקרה זה. נפחי מילוי מוזרקים על פי התוכנית הבאה, הזרקה שטחית של חומצה היאלורונית לגבולות הקיצוניים של השפתיים. בטיפול הראשון המינון הינו בדרך כלל – 0.5 / 1.0 מ"ל. בטיפול השני בדרך כלל המינון הינו של 0.5 מ"ל.
  2. תיקון צורת (קווי המתאר) של השפתיים – "קופידון".הקשת המודגשת של השפתיים ומתיחת הגבול האדום בקצוות השפתיים אחראים לצורה הבהירה של השפתיים. לעיתים קרובות קורה שיש לשפתיים נפח, אך אלמנטים אלה אינם באים לידי ביטוי, במקרה זה, עבודה בטכניקות מעורבות מאפשרת לך לתת צורה ברורה ומושכת יותר לשפה העליונה. הבעיה בטכניקה זו היא שהתוצאה הרצויה של קשת השפתיים נשמרת רק בפעם הראשונה, ולאחריה השפתיים "המעוגלות" ומאבדות את צורתן המקורית, ונותרות עדיין גדולות ממה שהיו לפני התיקון. כמויות המילוי מוזרקות בביקור אחד – כ -1 מ"ל מהתרופה.
  3. עיבוי שפתיים "קלאסי" – טכניקה זו נדרשת לאלו אשר מרוצות מגודל שטח השפתיים, אך אינן מרוצות מנפחם. הדרישה העיקרית לביצוע טכניקה מסוג זה היא הטבעיות של צורת השפתיים לאחר ההגדלה. המינון הקלאסי המוזרק לשפתיים בטכניקה זו בטיפול אחד הוא לא יותר מ- 1 מ"ל.עיבוי "קלאסי" של שפתיים דקות – אם האנטומיה ומבנה השפתיים של המטופלת מאפשרים, אזי בטיפול אחד, תתכן עלייה משמעותית בנפח השפתיים עם ציור קו המתאר של השפתיים. יצירת קשת בולטת לא תעבוד בטכניקה זו, אך השפתיים ייראו טבעיות! בדרך כלל בטיפול זה מתוקן נפח השפתיים העליונות והתחתונות, אולם ישנם מקרים בהם המטופלת מבקשת להגדיל רק אחת: העליונה או התחתונה. במקרים כאלה, הרופא הוא זה אשר מקבל את החלטה בנוגע לנפחים והטכניקות המומלצות בהתייעצות פנים אל פנים עם המטופלת.
  4. תיקון מתאר השפתיים – מתאר שפתיים אשר לא ברור ולא אחיד מופיע לעתים קרובות למדי הן בתפקיד של שינויים הקשורים לגיל והן בתפקיד של תכונה גנטית (תורשתית).ניתן להדגיש את המתאר וההבעה של הגבול האדום והקשתות של השפתיים באמצעות זריקות של חומרי מילוי בצפיפות נמוכה עד בינונית. יתר על כן, השפתיים ייראו לא רק "פיסוליות" יותר, אלא גם עשירות יותר בצבע! על ידי הדגשת גבול השפתיים, טיפול זה מגדיל בו זמנית את גודלן הוויזואלי. עומק הזרקת התרופות לתיקון קווי מתאר של השפתיים אינו עולה על 1.5 מ"מ. התרופה מוזרקת באטיות ובקפדנות, במסלול ההפוך של המחט או הצינורית. כתוצאה מכך, רק קווי המתאר הופכים למלאים וברורים יותר, השפתיים עצמן אינן משנות את גודלן והפרופורציות המקוריות שלהן נשמרות.
  5. התחדשות שפתיים \ הצערת שפתיים – החלקת קמטים והעלמת יובש.יש צורך בהצערת שפתיים או חידוש שפתיים במקרה של הופעת קמטים הקשורים לגיל או הופעת יובש. טיפול זה רלוונטי גם לאלו עם עור יבש מאוד או מיובש, אשר השפתיים שלהן נוטות לקילופים ולסדקים. הפגמים המפורטים מסולקים אוטומטית באמצעות הגדלת שפתיים קלאסית. הסיבה לכך היא האפקט ה"מעניק חיים "של חומצה היאלורונית. עם זאת, אם המטופל אינו מעוניין לשנות בצורה משמעותית את צורת השפתיים או את גודלן, ניתן להשתמש בתרופות "קלות", במיוחד כדי להשיג את האפקט של התחדשות השפתיים.
  6. חיסול אסימטריה וליקויים נרכשים – אסימטריה שונה בשפתיים, הינה תיקון אשר תלוי במאפיינים של כל מטופלת ומטופלת.הדבר הפשוט ביותר הוא תיקון האסימטריה ה"אחידה" (אסימטריה זהה בשפתיים העליונות והתחתונות) – כאשר מחצית השפה העליונה גדולה יותר מהשנייה, או, למשל, כאשר השפה העליונה דקה יותר מהשפה התחתונה. בדרך כלל, במקרה זה, מוחל תיקון בעזרת מחט ועובד בצורה מורכבת – הן עם קו המתאר של השפתיים והן עם נפחן.דבר נוסף הוא כאשר אסימטריה קשורה לפעילות יתר חד צדדית של השריר המרים את השפה העליונה. לא רק חוסר איזון חזותי אופייני, אלא גם פגם בחיוך כאשר רק זווית אחת בפה "מחייכת". במקרה זה, רעלן בוטולינום מוזרק להרפיית שרירים נקודתית, ובמידת הצורך מתוקנים צורת וקווי המתאר של השפה עצמה.תיקון א-סימטריה הקשורים למומים פוסט טראומטיים או מולדים נחשב כמורכב ביותר. אל מול סיטואציה דומה, על הרופא לגשת במיומנות לבחירת טכניקת תיקון משולבת הכוללת בתוכה מתן תרופות. העלמת \ טשטוש קמטים סביב הפה – קמטים המופיעים בזוויות הפה מכונים בדרך כלל "קמטים של מעשנים", אך הם לא תמיד מופיעים רק אצל אנשים שמעשנים. אצל נשים, בעיה זו קשורה לעיתים קרובות למחסור באסטרוגן ופגיעות שמש (לנשים שאוהבות להיחשף לשמש ללא קרם הגנה).כמו כן, קמטים אלו אופייניים לאנשים עם הבעות פנים ספציפיות – הרגל להצמיד את השפתיים או נעילת לסתות וכדומה.

יש לכם שאלות לגבי מילוי שפתיים? לייעוץ התקשרו אלינו למספר 072-3929971 או השאירו פרטים בעמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן