ציפוי שיניים

באופן אידיאלי אפילו שיניים וגוון פנינה של אמייל הם רק לעתים רחוקות מתנה מהטבע. לעתים קרובות תופעה זו הינה תוצאה של רפואת שיניים אסתטית. הליך ציפוי שיניים מאפשר לך להסתיר פגמים קלים, ליישר את הצבע והצורה, ולהתאים את הגודל באופן ויזואלי. שירותים כאלה הופכים פופולריים יותר ויותר מדי שנה הודות לטכנולוגיות מודרניות. במקרים מסוימים, למשל, עבור אנשים אשר עובדים מול קהל, חיוך ללא דופי נחשב לתכונה הכרחית. עכשיו אתה יכול להפוך את החלום שלך למציאות. אם סדקים, רווחים, פגמים במשטח האמייל או היעדר יחידות שיניים מונעים ממך לחייך בגלוי או בגאווה, אז אל ייאוש. כל ליקוי יטופל ויתוקן על ידי צוות המומחים שלנו במדיקל סי.

מהו ציפוי שיניים

במובן הרחב של המילה, זהו מעין הליך שיקום שיניים. אבל לא רק. תוך כדי הליך זה מתאפשרות התאמות ותיקוניי שיניים בקנה מידה גדול בעזרת החומרים העדכניים ביותר. ציפוי שיניים לא בא רק לתקן בעיות גוון בשיניים אלא עוד שלל פגמים אחרים. ישנן סיבות רבות לאובדן קווי מתאר וגוון טבעי של השיניים. אלה יכולים לבוא לידי ביטוי בעקבות:

 • פגיעה מכנית בשיניים.
 • טיפול לא נכון.
 • אמייל סדוק.
 • מילוי ישן שאיבד את המראה האסתטי שלו והגוון.
 • כתמים בחלק הקדמי של יחידת שיניים אחת או יותר עקב תת-תזונה, תכולת פלואוריד גבוהה במים או הפרעות פנימיות בגוף,
 • שחיקה פתולוגית של השכבות העליונות (נקישת שיניים).
 • מבנה פגום של שן אחת או יותר.
 • כתמי ניקוטין בשיניים בעקבות עישון.

בכל מקרה, ניתן לבחור את השיטה הטובה ביותר של ציפוי שיניים על מנת לתקן את הפגם.

כמובן שיש ליקויים מסוימיים שאפשר "לחיות" איתם, בעוד שאחרים דורשים פתרונות מקצועיים. כך צריך לקחת בחשבון את דעת הקהל של מי שעובד בקשר מתמיד עם אנשים: שחקנים, פוליטיקאים, דוגמניות, פסיכולוגים, מאמנים, מרצים מקצועיים, משפיעניי מדיה חברתית וכן הלאה. עבורם, חיוך יפה הוא עניין של יוקרה ונראות. אם גם לכם יש פגמים נראים בשיניים, אזי מומלץ לגשת לרופא השיניים על מנת לתקן פגמים אלו. לתשומת ליבכם, חלק מהבעיות נפתרות על ידי הליך הלבנת שיניים, אך פגמים עקשנים וחמורים יותר דורשים גישה אגרסיבית יותר. כגון:

 • חלק מהשן שבור.
 • כתרים עקומים או לא אחידים.
 • צבע לא אחיד של אמייל.
 • הקצוות של השורה הקדמית לא סימטרים.
 • רווח בין השיניים.

על מנת לתקן כל פגם כפי שציינו, מומחי רפואת השיניים במרפאת מדיקל סי יבחרו עבורכם את הפיתרון והשיטה היעילים ביותר והנכונים עבורכם, תוך התחשבות במשימה, ברצונות ובמאפיינים האישיים של כל לקוח ולקוח.

שיטות לציפוי שיניים קדמיות

חשוב שתדעו! אתם יכול להחזיר את היופי והאסתטיקה של השיניים שלכם באם מדובר במספר שיניים או בודדות (במיוחד אלה הגלויות כאשר אנו מחייכים) בדרכים שונות. השיטה האופטימלית תיקבע על ידי רופא השיניים במהלך הבדיקה והאבחון. כיום בתחום אסתטיקת השיניים ישנן שתי אפשרויות פופולריות ביותר לציפוי שיניים:

 1. ציפוי מחומר קומפוזיטי (ציפוי ננוהיברידי מרוכב) – שיטה זו משמשת לטיפול בנזקים ופגמים קלים. בשיטה זו ניתן לשפר ולהבהיר במהירות את החיוך של המטופל. היתרונות בשיטה זו טמונים בפלטת גוונים עשירה, אשר נותנת ברק טבעי של אמייל ואפקט לאורך זמן. התוויות נגד הן היגיינת פה לא מספיק יסודית ונוכחות של פגמים הדורשים טיפול. ציפוי שיניים מורכב של השיניים מתבצע בביקור אחד במרפאה. ציפוי זה מורכב מחומר המושפע מאור, אופן הפעולה הינו רופא השיניים מורח שכבה ומאיר אותה במנורת UV. חוזרים על פעולת מריחת שכבה אחר שכבה עד לקבלת התוצאה הרצויה.
 2. ציפוי חרסינה – שיטה זו פותרת את רוב הפגמים האסתטיים בשיניים, אבל היא גם לוקחת יותר זמן לאין ערוך לעומת שיטות אחרות. בנוסף המחיר גם גבוה יותר מכיוון שמשתמשים בקרמיקה במקום בחומרים מורכבים. שכבות ציפוי החרסינה נחשבות כיצירת אומנות שכן הכנתם דורשת מיומנות גבוהה ובהתאמה אישית לכל מטופל ומטופל. כך, ניתן אפילו לתקן בצורה אסתטית שן אשר צורת פגומה או חסרה. חיי השירות של ציפויי חרסינה לשיניים הוא בממוצע כ -15 שנים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שהחומר מספיק חזק, אבל יש לו גם גבול, ולכן להימנע מללעוס אוכל קשה בצורה קיצונית (כגון, פיצוח אגוזים).

ציפוי קומפוזיט

עמידה בעקרונות האסתטיקה היא דבר נדרש ברפואת השיניים, לכן שיטות חדשות המשמשות לטיפולי שיניים הן לא רק לצורך תיקון הפגם אלא גם תוך כדי שמירה על אסתטיות השיניים ושמירה על הגוון המקורי של האמייל (ציפוי השיניים) קרוב ככל האפשר.

ציפוי שיניים מחומר קומפוזיט מתבצע במספר שלבים. אך אפשר בהחלט לבצעו בביקור אחד אצל רופא השיניים. ההכנה כוללת ניקוי היגייני, בחירת גוון תואם לשאר השיניים על מנת שהשיניים אשר מבוצע עליהן הליך זה לא יהיו שונות בצבע משאר השיניים. לרוב לא יהיו תחושות כאב חזקות במהלך עבודתו של רופא השיניים, אך ייתכנו רגעים לא נעימים ולכן לרוב ישתמשו בהרדמה מקומית.

במקרים מסוימים נדרש טיפול הכנה מקדים. אם יש רקמות פגומות, הן מוסרות, אך רופא השיניים יבצע זאת בזהירות ככל האפשר, תוך שמירה על כל מה שניתן. לאחר מכן יתבצע ייבוש משטח האזור הרצוי בתכשירים מיוחדים למניעת מגע בין רוק לחומרים מרוכבים בעת מריחת הציפוי על השיניים הקדמיות.

לאחר שלב ההכנה, מכינים את הציפוי תוך התחשבות בגודל הרצוי, זווית השן ופרמטרים אחרים. החומר מיושם על ידי מריחת שכבות עם קיבוען על ידי שימוש במנורת UV. בסוף ההליך מבצעים השחזה והברקה.  בשיטה זו, באמת אפשר לצאת מרופא השיניים עם חיוך מושלם ומבריק לאחר ביקור אחד. כאשר ציפוי השיניים בשיטה זו מתבצע באיכות גבוהה, הציפוי אינו מורגש למגע הלשון, ואינו מפריע לפעולת הלסת והחניכיים.

ציפוי חרסינה לשיניים

במצב של פגם משמעותי או פגם שלא ניתן להסתיר בשיטות אחרות (כגון הלבנת שיניים), מומלץ לבצע הליך מורכב ומותאם יותר כגון ציפוי חרסינה לשיניים. כדי לשמר את פונקציות השורש והלעיסה, ציפוי החרסינה נבנה על פי גבס אינדיבידואלי מותאם ספציפית לכל מטופל ומטופל. הציפוי נוצר על ידי טכנאי בעל הסמכה ומיומנות שכן מדובר בציפוי דק מאוד אשר נחשב בעיני רבים כמלאכת אומנות. באם הכל תקין ועומד בדרישות, הציפוי המוגמר מתוקן על גבי השיניים.

ציפוי חרסינה לשיניים יכול להיקרא בבטחה מוצר ייחודי. שכן הם מותאמים ליחידות שיניים ספציפיות. אך הליך זה אורך זמן שכן טרם ההתקנה מבצעים מדידות ושולחים את הדוגמאות למעבדה לצורך יצירת הציפוי. לאחר שהציפוי מוכן הוא מועבר למרפאת השיניים. בטווח זמן זה מתבצעת הכנה מקדימה של חלל הפה. באם מדובר בתיקון שיניים קדמיות בקנה מידה גדול (כל השיניים הגלויות). אזי עם ציפוי שיניים מסוג חרסינה, האפשרות היא המומלצת אך היקרה ביותר.

ציפוי לומינירס (Lumineers Veneer)

אלו לוחות דקים וקלים אשר מותקנים בקדמת השן כדי להסתיר את הפגמים. כלפי חוץ, הם אינם נבדלים כלל מיחידות טבעיות, והם שומרים על צורתן וגוונן. המטרה העיקרית בשיטה זו היא אסתטית. ציפוי לומינירס מותקן על 1-2 שיניים, ואפשרי לעשות בו שימוש גם על כל השיניים הנחשפות בחיוך. בשיטה זו משתמשים במקרים הבאים:

 • פגמים קלים בשיניים.
 • מום מולד בצורה או צבע.
 • רווחים משמעותיים בין השיניים.
 • עקמומיות קלה בשיניים.
 • שיניים אשר לא שוות בגודלן (גדולות או קטנות).

פגמים בקנה מידה גדול או כתמים כהים ונרחבים מדי, ישמשו התווית נגד להתקנת ציפוי מסוג לומינירס.

המשימה העיקרית של שיטה זו היא ליצור מראה אסתטי בשיניים. דבר אשר יעלה את ביטחון העצמי, ויגרום לאותו האדם לחייך ללא בושה. ציפוי לומינירס נקרא גם סוד החיוך ההוליוודי. הציפויים דקים מאוד, בעלי גוון פניני והם מקבועים על גבי השיניים הרצויות.

ההבדל בין ציפוי שיניים מסוג חרסינה לציפוי שיניים מסוג לומינירס הוא שציפויי חרסינה הרבה יותר דקים, אך יחד עם זאת חזקים יותר. לרוב ציפויי חרסינה יחזיקו מעמד עד 20 שנה, בעוד שהם עמידים לעומסים, ניתן להסיר אותם במידת הצורך. היתרונות ללא ספק הם שאין צורך בהריסת השן ובנייתה מחדש, בעת התיקון, דבק מיוחד מחזק את האמייל, מרפא סדקים, ההליך עצמו אינו כואב. החסרונות היחסיים הם עלות גבוהה ולוקח קצת זמן עד להכנת הציפויים המותאמים אישית.

איזה בעיות נוספות ציפוי שיניים יכול לפתור?

שיקום שיניים קידמיות

בניגוד לטיפולים תועלתניים, טיפוליים מעשיים נטו, במקרה זה, האסתטיקה באה לידי ביטוי. טכניקת שיקום שיניים קידמיות מאפשרת לך להאריך או לצמצם חזותית את הצורה והקצה של השיניים, ליישר אותם עם יחידות אחרות, להסתיר רווח או סדק, כתם פלואורוזיס או אזורים פיגמנטיים מולדים אחרים בשיניים.. כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר, עליך לפנות רק למומחים מוסמכים לשיקום שיניים קידמיות. במדיקל סי אנו מציעים לכם את כלל סוגי הטיפולים והשיקום שיניים קידמיות בכל רמת מורכבות.

תיקון שיניים עקומות

ככלל, פגם כזה ניתן לתיקון בשיטה ציפוי שיניים אך רק עם חריגות קלות מהנורמה. במצבים בהם השיניים בולטות מאוד, או בעלות רווח גדול מידי. לרוב המטופל נשלח תחילה לייעוץ ליישור שיניים. בהחלט יתכן שבתחילה התקנת פלטה או גשר תומלץ, ורק לאחר מכן יהיה טעם לבצע הליך ציפוי שיניים.

מתי לא ניתן לבצע הליך ציפוי שיניים?

במקרים מסוימים, אתה צריך לדחות את זה לזמן מסוים או לנטוש לחלוטין את הרעיון הזה. הגבלות יכולות להיות זמניות או מוחלטות. הראשונים כוללים:

 • רמה לא מספקת של היגיינת הפה.
 • תהליכים דלקתיים בפה.
 • מחלת חניכיים.
 • חורים בשיניים.
 • הרס משמעותי וקיצוני של השיניים.
 • מחלות של מפרק הלסת.

כמובן שניתן לתקן את החסרונות הללו. הן על ידי הליך השתלת שיניים ושיטות אחרות. חשוב לדעת!! נוכחותם של כתרים בשיניים אשר אנו רוצים לבצע ציפוי לא ניתן לבצע כלל. שכן חומרים אלה אינם תואמים, ותוצאת ציפוי השיניים תהיה קצרת מועד.

כמה זמן מחזיק ציפוי שיניים?

חיי השירות תלויים במידה רבה במידת הבהירות המבוקשת והאם המטופל ממלא אחר המלצות הרופא. על פי הנורמות, חומרים מרוכבים משרתים מבלי לשנות את המאפיינים הבסיסיים במשך כ-5 שנים, ציפוי חרסינה ולומינירס  15 – 20 שנה. אבל כמובן זה בהתאם לאורח חייו של כל מטופל ומטופל. לאחר ההליך ועל מנת לשמור על אורך חיי שירות ארוכים ככל הניתן מומלץ להפסיק לעשן ולשמור על היגיינת פה נאותה.

אחרת, פיגמנטציה לא רצויה יכולה להופיע לאחר מספר שנים, הברק אובד והסיכון לעששת עולה. חשוב מאוד להקפיד על ההגבלות וההמלצות ביום הראשון לאחר ביצוע הליך ציפוי שיניים. כגון, אי שתיית תה, קפה, מיצים עם תכולת חומצה גבוהה וצבעי מאכל אלא רק לאחר 1-2 ימים. כמו כן בשלב זה רצוי להימנע ממריחת שפתון.

כמה עולה ציפוי שיניים

מחיר ציפוי שיניים מחושב בנפרד לכל לקוח ולקוח. ללקוחות מרפאת מדיקל סי מוצעים תנאים נוחים, במחירים אטרקטיביים, והכי חשוב הצעת מחיר און ליין, כולל הדרכה, עלות החומרים ועבודת רופא השיניים. באם נשווה לישראל שציפוי שיניים מחיר נע החל מ900 ₪ לציפוי קומפוזיט, ציפוי חרסינה החל מ2000 ₪ וציפוי לומינירס החל מ3000 ₪. אזי ברומניה המחירים נמוכים משמעותית ברמה של בין 25% – 50% פחות. ובמספר גדול של שיניים מדובר בחיסכון של עשרות אלפי שקלים.

מהם היתרונות והחסרונות של ציפוי שיניים

היתרונות של ציפוי שיניים ברורים, תיקון פגמים גלויים וקבלת חיוך מושלם. כדאי גם לקחת בחשבון שכמעט כל ההליכים הקשורים לציפוי שיניים אינם מלווים בכאב. אי נוחות קלה מורגשת בעיקר אצל אנשים עם רגישות יתר. אם קיימת חשיבות לביצוע מהיר, אז כדאי לבחור ציפוי קומפוזיט או לומינירס. שכן, כלל הליך יכול להסתיים בטיפול אחד.

חסרונות הליך זה הם בעיקר שהוא איננו נחשב הליך טיפולי והוא אינו בא לתקן בעיות רפואיות בפה ובשיניים. זהו הליך קוסמטי גרידא, לכן, ראשית, נדרשת הכנה בסיסית וטיפולים מקדימים כגון סתימות וטיפולי שורש במידת הצורך, ורק לאחר מכן, כשלב הסופי לבצע ציפוי שיניים. כמו כן, אם למטופל יש הרגלי עישון, צריכת קפה אלכוהול גבוהה, הרגל לאכילת מזון קשה, כגון אגוזים, אזי חיי השירות של ההליך צפויים להיות קצרים מהרגיל.

לסיכום

בציפוי שיניים עם התפתחות השיטות והחומרים ניתן כיום לכל אחד מאיתנו לקבל חיוך יפהפה ולבן כשלג. כדי לבחור את השיטה הנכונה והיעילה ביותר עבור מצב השיניים של כל מטופל, ולקבל הסבר כיצד התהליך עצמו מתרחש. אתם מוזמנים ליצור קשר עם אחד המומחים של מדיקל סי ונשמח לענות על כל שאלה.

 

מעוניינים לדעת עוד על ציפוי שיניים? רוצים לקבל הצעת מחיר און ליין? השאירו פרטים כאן באתר או צרו עימנו קשר ישירות בוואטצאפ.

לקבלת הצעת מחיר און ליין

השאירו פרטים או צרו עמנו קשר ישירות בוואטצאפ

השתלת שיניים ביום אחד כללית
שיניים

השתלת שיניים ביום אחד כללית

השתלת שיניים ביום אחד כללית אכן כן, כיום ניתן להחזיר את החיוך המושלם ביום אחד. אבל אנחנו לא לבד בעולם השתלות השיניים, ניתן למצוא הצעות

שיניים תותבות
שיניים

שיניים תותבות

שיניים תותבות ראשית, בבואכם למרפאת השיניים לפתור את בעיית השיניים החסרות אתם מעדיפים רוצים לשים שיניים תותבות איכותיות. באופן אידיאלי, דבר זה מצריך עיצוב עמיד

עקבו אחרינו

"רפואת שיניים היא התחום שלנו, אבל האנשים הם הפוקוס."

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן