הצערת עור הפנים בלייזר

דף הבית » הצערת עור הפנים בלייזר

מתיחה והצערת עור הפנים בלייזר

כיום, עם התפתחות טיפולי הלייזר. ניתן להגיע לתוצאות מדהימות. צלקות, עקבות של אקנה פיגמנטציה בעור, פיגמנטציה בפנים, סימני זיקנה, קמטים וכדומה, הינם נחלת העבר. טווח הטיפולים באמצעות קרן הלייזר גדל משנה לשנה.

מתיחה והצערת עור הפנים בלייזר הינה טכניקה חדשה וייחודית המשתמשת בלייזרים להפחתת השפעות ההזדקנות על העור. טיפול זה גם ידוע בשם 'התחדשות העור' מכיוון שהוא כולל שלוש תופעות: הידוק עור הפנים, הסרת נימים קטנים והפחתת פגמים בעור.

הטכניקה המובילה בתחום היא טיפול בלייזר רשתי כיוון שהיא יעילה במיוחד על עור הפנים והצוואר, אך ניתן לבצע אותה גם על כל אזור אחר בעור.

מתיחה והצערת עור הפנים בלייזר באה לטפל בסימני ההזדקנות בפנינו. ב 75% מכל המקרים של שימוש בלייזר, ניתן להעלים (או לטשטש) קמטים, שקיות מתחת לעיניים, ולהדק את קווי המתאר של הפנים. להליך יתרונות וחסרונות, וחשוב שיבוצע על ידי איש מקצוע בעל ניסיון, יכולת ומכשור מתאים.

אז מה זה בעצם הצערת עור הפנים בלייזר | מתיחת עור הפנים בלייזר?

מתיחה והצערת עור הפנים בלייזר, זהו טיפול שמטרתו חיסול מוחלט של פיגמנטציה בפנים הנחשבת מוגזמת, קמטים, סדקים וסימני זיקנה נוספים. בסופו של התהליך התוצאה תבוא לידי ביטוי של עור חלק, מתוח, יצוק, בריא ומלא ברק.

בטיפול מסוג זה, יש לקחת בחשבון את סוג העור, עובי העור, היסטוריית טיפולים, מהי הבעיה האסתטית בא יש להתמקד ומה אנו מצפים מהתהליך. בדרך זו אנו נתאים את הטמפרטורה ואת עומק החדירה של קרן הלייזר ברמת דיוק גבוהה. בחירה נכונה של פרמטרים היא חלק חשוב בהליך. טעות ואי תשומת לב עלולה לגרום לכוויות או אפילו שינויים בלתי הפיכים בעור.

סוג הטיפול המומלץ עבור מתיחה והצערת עור הפנים בלייזר:

בטיפולים מסוג זה, קיימת תפיסה כללית של אופי ההליך וכיצד יבוצע. אך עדיין קיימים מספר סוגי טיפול. חשוב לדעת, מתיחה והצערת עור הפנים אינו עניין של פגישה אחת, ולכן יהיה צורך במספר טיפולים. לאחר בחירת הפרמטרים הנכונים (התנאי העיקרי לבטיחות הטיפול). הטיפול הינו הדרגתי וכמו כן קבלת התוצאות.

התחדשות לייזר חלקית

שיטת התחדשות לייזר חלקית היא הליך המבוסס על שיטת תרמוליזה אופטית עורית (DOT). במהלך ההליך בעזרת לייזר, נגרמים נזקי מיקרו בעור במקביל לחימום עמוק של הרקמות הסמוכות לאזור חשיפת הלייזר. כתוצאה מכך נוצר עור חדש במקום המיקרו נזק, והחימום ממריץ את הסינתזה של סיבי קולגן ואלסטין חדשים, מה שמשפר את גוון העור ומספק מתיחה יציבה. התחדשות לייזר חלקית היא שיטה יעילה להצערה , המשמשת בהצלחה בכדי לסלק כמעט את כל פגמי העור בכל חלק בפנים ובגוף. בשל ההשפעה המינימאלית, התחדשות העור מתבצעת ללא דלדול משאביו, ההתחדשות היא מהירה ותקופת שיקום קצרה, המהווה יתרון גדול על פני הליכי התחדשות אחרים, אשר פיזיולוגים יותר (פילינג עמוק בינוני, ליטוש לייזר רציף). דבר זה חשוב במיוחד עבור מטופלים פעילים חברתית שאינם יכולים להישאר בבית זמן רב. לכן, התחדשות לייזר חלקית מכונה גם "נוהל סוף שבוע".

שיטת טיפול, לייזר רשתי

שימוש ב2 גלי קרני לייזר. גל ראשון, טיפול בשכבה האמצעית של העור (חידוש הקולגן ברקמות). גל שני, טיפול בשכבה החיצונית של העור (קילוף "פילינג" של תאי העור המתים). בטיפול מסוג זה ניתן להיפטר מאזורים הנחשבים בעייתים באזור הפנים( כגון פיגמנטציה בשפם ). כמו כן, טיפול זה הינו הדרגתי וכרוך במספר מפגשים (5-7 בממוצע). בזכות שיטה זו ניתן להעלים קמטים עמוקים באופן איכותי, ללא כאבים, כמו גם צלקות קיימות (אפילו ישנות) ללא צורך בניתוח. שיטה זו עוזרת להאיץ את תהליך חלוקת התאים, לעורר את ייצור הקולגן, כך שמתקבלת תוצאה של עור מתחדש, רענן, חלק וגמיש.

יתרון השיטה של הלייזר הרשתי, הוא לא רק עבור מתיחה והצערת עור הפנים, אלא ניתן גם לטפל באמצעותה גם בהסרת אקנה, פיגמנטציה בפנים,  צלקות והיפרפיגמנטציה.

היתרונות של שיטת הלייזר הרשתי הינם: נקבוביות פנים מצומצמות, העלמתם של רשתות כלי הדם על העור, גוון כיסוי אחיד וטבעי, קמטים חלקים יותר, הסרת היפרפיגמנטציה, עור פנים רך ונעים למגע.

התחדשות עור בלייזר סביב העיניים

האזור סביב העיניים הוא האזור השכיח ביותר להיווצרות קמטים, סימני זיקנה ורפיון. הפגמים הקטנים ביותר באזור זה של הפנים ניכרים מיד: הם משפיעים לרעה על המראה וההרגשה הכללית. העור בפנים הוא דק, רך ועדין ולכן קיימת חשיבות לטיפול לייזר בשיטה המתאימה והבטוחה ביותר.

מיצוק העור
מתיחת עור הפנים
הצערת עור הפנים
חידוש עור הפנים בלייזר
הצערת עור הפנים בלייזר

היתרונות במתיחה והצערת עור הפנים בלייזר

ישנם יתרונות רבים לטיפול בלייזר, אך לעומת שיטות טיפול אחרות ישנן כמה הבולטות במיוחד.

1. הטיפול לא משאיר צלקות או כל מיני סימנים אחרים. זאת בזכות ההשפעה הנקודתית של קרן הלייזר. כלל הסימנים לאחר הטיפול חולפים תוך 3-7 ימים.

2. יכולת לטפל באזור גדול של העור במפגש אחד. כך שמספר הטיפולים בשיטה זו נמוך יותר משיטות אחרות.

3. הטיפול כמעט ללא כאבים. התחושה היחידה שהמטופלת חווה במהלך הטיפול הוא עקצוץ קל. אשר חסר משמעות, ואשר אינו מצריך הרדמה.

4. יכולת טפל באזורים הנחשבים בעייתים כגון, הצוואר, אזור העיניים, הפה ובין הגבות.

5. אחוז נמוך מאוד של תופעות לוואי.

מי לא יכול לבצע טיפול של מתיחה והצערת עור הפנים בלייזר:

האיכות הגבוהה של טיפול זה וההבטחה לתוצאות נכונות ויעילות לא יבואו לידי ביטוי וקיים סיכון בריאותי לבצע טיפול זה באם קיימים המקרים הבאים :

 •  ישנם אלמנטים דלקתיים באזור המיועד לטיפול.
 •  פסוריאזיס, דרמטוזיס, הרפס.
 • מצבים טרום סרטניים, גידולים סרטניים ממוצא שפיר או ממאיר, ללא קשר למיקומם.
 • ביצוע פילינג כימי בתקופה האחרונה (בשבועיים האחרונים)
 • בעיות בקרישת דם.
 • מחלות אוטואימוניות.
 • סוכרת מסוג 1.
 • יתר לחץ דם, איסכמיה קשה.
 • מחלת דליות.
 • תקופת הריון.
 •  כתמי פיגמנטציה בעור.
 • כתמי פיגמנטציה בשפם.
 • כתמי פיגמנטציה בפנים.

התופעות בהם מטפלת מתיחה והצערת עור הפנים בלייזר

 • קמטים ועור נפול.
 •  ירידת גוון העור וגמישותו.
 • עור יבש ודליל.
 • שינויים בפני השטח על העור (בליטות, צלקות לאחר אקנה).
 • "שקיות" וקמטים מתחת לעיניים, עור נפול מעל העפעף העליון.
 • עור עם נקבוביות מוגדלות והפרשה מוגברת של חלבון.

חשוב לדעת לפני הטיפול למתיחת עור הפנים בלייזר

לפני הטיפול יש לנקות ולייבש את העור היטב, להסיר איפור, קרמים, שמנים, חומרי הרדמה מקומיים ו / או מוצרי שיזוף עצמי. אסור לחשוף את האזור שיש לטפל בו באור שמש ישיר (שיזוף ממוקד, למשל על החוף) או במיטת שיזוף מלאכותי למשך שבועיים לפחות לפני הטיפול. כמו כן, מומלץ להשתמש בקרם הגנה על הפנים כל יום בתקופה שלפני הטיפול. שימוש בלייזר על עור שרוף בשמש או פגום בשמש עלול לגרום נזק לעור.

שלבי הטיפול

תחילה מנקים את האזור המטופל במים קרים כדי להסיר לכלוך פנימי. לאחר מכן מורחים ג'ל על בסיס מים בשכבות על העור ושמים כיסוי על כל עין. משתמשים בלייזר ברמות שונות עבור טיפול בשכבות עור שונות. תחושת צריבה קלה של העור תורגש בחלקים מסוימים של הגוף, ולכן נעשות תנועות מהירות עם אקדח הלייזר.

מכיוון שאזור הצוואר והדקולטה (אזור המחשוף אצל נשים) פחות רגיש מהפנים, הטיפול מתחיל בהם וממשיך כלפי מעלה, וזאת במטרה להרגיל את הלקוחות לעבודת הלייזר ולהרגשה. צד אחד של הגוף נעשה תמיד תחילה, מהדקולטה ועד המצח, ואח"כ השני. כמו כן, כל אזור מועבר בלייזר לפחות 5 פעמים מה שמבטיח השפעה טובה. תנועות מהירות נעשות באמצעות האקדח, שמייצר פעימות אור חזקות. בתום הטיפול מסירים את הג'ל, מנקים את העור שוב במים קרים ומייבשים קלות במגבת רכה.

התאוששות לאחר טיפול מתיחת עור הפנים בלייזר

עם סיום הטיפול, האזור שנחשף ללייזר יהיה מעט ורדרד-אדום, אך רק האדמומיות תדעך תוך מספר דקות בלבד. עבור רוב הלקוחות העור נרגע לחלוטין בן לילה והם יכולים לחזור להשתמש במוצרי טיפוח ואיפור סטנדרטיים כבר למחרת. לאחר הטיפול יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש למשך 7-10 ימים לפחות ומשפשוף הפנים בעת ניקוי למשך מספר ימים. במקרה שהעור לא נרגע מיד, אין למרוח סבון ישירות על האזור המטופל. העצה היא להימנע מבשמים, מסכות, פילינג ואיפור כבד עד לרגיעה מוחלטת של העור.

פייסבוק
טוויטר
מייל
LinkedIn

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן