שקעים מתחת לעיניים

טיפולי אסתטיקה

שקעים מתחת לעיניים

מילוי שקעים מתחת לעניים

שקעים מתחת לעיניים הם אחת הבעיות האסתטיות הנפוצות ביותר בתקופתנו. לא משנה כמה בריאים אנו ובאיזה אמצעים ננקוט, לפעמים כמעט בלתי אפשרי להימנע מאותם עיגולים כהים מתחת לעיניים. שקעים מתחת לעיניים הם אחד מהמטרדים האסתטיים הגדולים לא רק של נשים, אלא גם גברים. ניתן לטפל בשקעים מתחת לעיניים על ידי הזרקת בוטוקס מתחת לעין כדי לגרום לאותם אלו אטרקטיבים יותר, צעירים יותר ובריאים יותר.

זריקת בוטוקס מתחת לעין ממלאת את האזור סביב העיניים, מה שהופך את עור המטופלת לבהיר, חלק ובריא יותר. את בעיית הגושים מתחת לעיניים ניתן לפתור גם בעזרת מילוי קל מתחת לעין. כשאת מסתכלת במראה וחושבת שהשקעים מתחת לעיניים שלך גורמים לך להיראות עייפה וישנונית, זה הזמן לטיפול בוטוקס מתחת לעיניים. כבר בטיפול הראשון תוכלי להבחין שאת נראית הרבה יותר ערנית, צעירה ונמרצת יותר.

הזרקת בוטוקס מתחת לעניים

זריקות בוטוקס מתחת לעיניים נקבעות בדרך לכלל למטופלים בגילאי 30 – 55 שנים. הבוטוקס משמש למניעת הופעת הקמטים הראשונים ולטיפול אפקטיבי בשינויים הקשורים לגיל אשר ניכרים לאחר 35 שנה.

בוטוקס הוא נוירוטוקסין מסוג A. פעולתו מכוונת לחסימת דחפים עצביים, וכתוצאה מכך שרירי העין נרגעים, המטופל מפסיק להשתמש בהבעות פנים באופן פעיל. בעוד שהרעלן הבוטוליניום נמצא בגוף וחוסם דחפים עצביים, האדם נגמל בהדרגה מההרגל של הזעת פנים ופזילה. דבר זה עוזר למנוע התרחשות של שינויים בולטים הקשורים לגיל, ולכן, תהליך היווצרות הקמטים החדשים מואט באופן ניכר.

מילוי שקעים
מילוי שקעים מתחת לעניים

סוגי שקעים מתחת וסביב לעיניים

חבורות או עיגולים כהים מתחת לעיניים – אלו נוצרים לעיתים קרובות מקיפאון של דם ורידי באזור שמתחת לעיניים, לעתים רחוקות יותר באזור הפריורביטל. הסיבה לכך היא שכלי הדם קרובים לעור ויוצרים עיגולים כהים. לפעמים חבורות יכולות להופיע מחוסר שינה, תשישות בגוף, עייפות כללית. כמו כן, תופעה זו יכולה להיות תוצאה של מחלות שונות כגון: בעיות בכבד ובכליות, חוסר איזון הורמונלי, בעיות בבלוטת התריס, זרימה לימפטית ורידית לקויה, תורשה גנטית.

צניחה של העפעפיים העליונים והתחתונים – צניחת עפעפיים באה בעיקר עקב חלל נפוח שמלא בשומן הנוצר עליהם. חללים אלו נוצרים מכיוון שמרקם השרירים סביב העיניים פוחת בחדות, העור נעשה דק יותר ושוקע מתחת לשומן התת-עורי הזורם, מה שמביא לידי צניחת העפעף. כמו כן, פגם זה יכול להיות תורשתי או להיות תוצאה של לחץ, תת תזונה, אורח חיים לא בריא והרגלים רעים.

קמטים סביב העיניים \ "רגלי עורב" – קמטים אלו מופיעים אצל אנשים שיש להם שכבת שומנים דקה סביב העיניים, הבעות פנים אקטיביות ותדירות ובנוסף עור יבש או לחות לא מספקת. קמטים אלו נוטים להיווצר בשלב מוקדם בחיים ומתבטאים במעין רשת מקומטת סביב העיניים המזכירה רגלי עורב. יש לשים לב שקמטים אלו בדרך כלל בתוך זמן קצר מאוד הופך לקמטים עמוקים.

באיזה חומר מילוי משתמשים לשקעים מתחת לעיניים?

לפני שנסביר על חומר המילוי הנעשה בו שימוש מתחת לעיניים, כדאי להבין מדוע מופיעים שקעים מתחת לעיניים. שקעים מתחת לעיניים ניתן לראות אצל כל אדם שני, במיוחד מעל גיל 30. אותם השקעים סביב העיניים יכולים להיגרם על ידי שינה לא מספקת, מחסור בוויטמינים, תזונה לקויה, אלכוהול ועישון. אצל אנשים מסוימים העין השחורה היא גנטית לחלוטין. קשה מאוד לטפל או להעלים שקעים מתחת לעיניים בשיטות טבעיות תוך זמן קצר. למרות שבאם תשנו את אורח חייכם, ייתכן ואותם שקעים כהים ייעלמו או יהיו פחות בולטים עם הזמן.

כיום ניתן לטפל בשקעים מתחת לעיניים בטכנולוגיה היעילה ביותר הקיימת תוך זמן קצר. חומרי המילוי הנפוצים והנחשבים כיעילים והבטוחים ביותר הינם בוטוקס וחומצה היאלורונית.

למי מתאים טיפול לשקעים מתחת לעיניים?

שימוש בבוטוקס (או חומצה היאלורונית. תלוי במה אנו מעוניינים לטפל) מתחת לעין מיועד לטיפול של שקעים מתחת לעיניים, שקיות מתחת לעיניים ותופעת העיגולים הכהים סביב העיניים. נראה כי בעיות אלה מתחת לעין אינן מתקשרות אך ורק להתבגרות גופנו ולגיל מבוגר. שקעים מתחת לעיניים ניתן לראות גם אצל צעירים. לפיכך, אנו יכולים לומר שטיפול לשקעים מתחת לעיניים מתאים לכולם. מי שיש לו שקע מתחת לעין ובעיות גוון עור מתחת לעין יכול לבצע מילוי קל מתחת לעין. באם השקעים מתחת לעיניים גורמות לך להראות עייפה וחיוורת יותר ממה שאת באמת. באם אותם השקעים גורמים לך להראות הרבה יותר מבוגרת ממה שכפי שאת. כיום הרפואה האסתטית יכולה לעזור לך בפתרונות קלים, מהירים ויעילים.

באסתטיקה המודרנית בוטוקס סביב העיניים נחשב לאחת הטכניקות האנטי אייג'ינג היעילות ביותר. ניתן לחלק את הגיל בו מומלץ לבצע זריקות למספר קבוצות:

קבוצת גילאי 20 – 30 – בטווח גילאים זה, הבוטוקס מסייע להיפטר מהקמטים ומהשקעים מתחת לעין, וטיפול זה מהווה מניעה יעילה להופעת קמטי קצוות העיניים.

קבוצת גילאי 30 – 55 – הגיל המתאים ביותר לטיפול בבוטוקס. שינויים הקשורים לגיל בעיניים ובפנים בכלל נעשים בולטים יותר, אך זריקות הבוטוקס יעזרו להיפטר מהבעיה ולמנוע היווצרות של קמטים חדשים.

קבוצת גילאי 55 ומעלה – הטווח גיל זה הקמטים והשקעים נעשים עמוקים ובולטים יותר, ולכן זריקות בוטוקס לא בהכרח יפתרו את הבעיה לחלוטין, אף על פי שאכן הם יעזרו עד לרמה מסויימת. לצורך קבלת התוצאה הרצויה יש לנקוט בשיטות רדיקליות יותר, כמו למשל ניתוחים פלסטיים.

יתרונות וחסרונות למילוי שקעים מתחת לעניים

היתרונות העיקריים של הזרקת בוטוקס מתחת לעיניים הם בטיחות ויעילות הטיפול. טכניקה זו אינה כואבת, וניתן להעריך את התוצאות כבר לאחר הטיפול הראשון. יתרונות נוספים של הטיפול בבוטוקס כוללים:

 • טראומה נמוכה – זריקות הבוטוקס הניתנות הינן תת עורית עם מזרק מיוחד המצויד במחט דקה במיוחד. מחטים אלו מייצרות מיקרו-חורים תוך פגיעה מינימלית לעור. דבר זה מפחית את הסיכון לסיבוכים, צלקות, דלקות, פצעים וזיהומים.
 • ללא כאבים – לפני השימוש בזריקת בוטוקס לשקעים מתחת לעיניים, מורחים על העור משחת הרדמה \ אלחוש, ולכן הטיפול חף מכאבים ומאי נוחות.
 • משך טיפול קצר – משך הזמן הממוצע של טיפול בוטוקס לשקעים מתחת לעיניים הינו כ20 – 35 דקות. רופא מוסמך ומקצועי מבצע את הטיפול בזהירות, ללא כאבים ובבטחה, כך שהמטופלת יכול להירגע ולהיות בטוחה, ולאחר כחצי שעה כבר ליהנות מהתוצאה.
 • טיפול במגוון רחב של קמטים ושקעים – פעולת הבוטוקס, מביאה לידי חסימת התכווצויות שרירים, היא עוזרת להיפטר מקמטים ושקעים עדינים ובולטים הקשורים לגיל. מכיוון שלאחר הטיפול הבעת הפנים בעיניים נפסקת או פחות בולטת, לפיכך עם הזמן העור במקומות ההזרקה הופך להיות חלק, מתוח, צעיר ורענן יותר.
 • זמן החלמה קצר – בהשוואה לשיטות טיפול של אנטי אייג'ינג קיצוניות יותר, לטיפול בבוטוקס יש תקופת שיקום קצרה בין שבוע לשבועיים. בשלב זה חשוב להקפיד על המלצות הרופא בכדי לקבל את התוצאה הרצויה ולמנוע תופעות לוואי כלשהן.
 • היכולת להיפטר ממומים חמורים בפנים – בוטוקס לשקעים מתחת לעיניים מטפל אף במקרים חמורים יותר של בעיות אסתטיות כגון: פזילה, א-סימטריה ופגמים אסתטיים כאלה ואחרים.

כמו כל הליך קוסמטי \ אסתטי אחר, גם לטיפול בבוטוקס לשקעים מתחת לעיניים יש חסרונות, אשר חשוב להכיר לפני שנפנה לטכניקה זו. החסרונות העיקריים הם:

 •  הסיכון לסיבוכים – תופעות לוואי לאחר זריקות בוטוקס הן נדירות מאוד, אך הן עדיין אפשריות. בדרך כלל הסיבוכים קשורים לעיתים קרובות לאי עמידה בכללי תקופת השיקום ולאי ציות להנחיות הרופא, לעתים רחוקות יותר ההשלכות נובעות באשמת רופא שלא לקח בחשבון התוויות נגד או ביצע את הטיפול לא כראוי.
 • רשימה גדולה של התוויות נגד – כל התערבות חיצונית, אפילו פחות טראומטית, יכולה לשמש טריגר להתקדמות מחלה בגוף. לכן, בנוכחות מחלות מסוימות, אשר מלוות בשיבוש עבודתם של איברים ומערכות פנימיים, חל איסור מוחלט להזריק בוטוקס, אחרת לא ניתן להימנע מסיבוכים.
 • השפעה לטווח קצר – רעלן בוטולינום (הבוטוקס) מסולק בהדרגה מהגוף. השפעת ההליך נמשכת כ- 10 – 12 חודשים בממוצע. ואשר לאחר תקופה זו, יהיה צורך בטיפול נוסף, דבר אשר לא תמיד נוח.

השפעת טיפול לשקעים מתחת לעיניים:

ניתן להעריך את התוצאות הראשונות של הטיפול בבוטוקס כבר תוך 2-3 ימים. כמו כן, השרירים נרגעים לחלוטין ומפסיקים להתכווץ 12 עד 14 יום לאחר הטיפול. חלק מהשפעות הטיפול הינן:

 •  העלמה של שקעים קטנים וקמטי גיל עמוקים.
 • העלמה של "שקיות" וחבורות מתחת לעיניים.
 • החלקת רגלי עורב (קמטי חיוך אשר מופיעים בקצוות העיניים).
 • טיפול בפזילה ואסימטריה של שרירי הפנים.

לאחר הטיפול, הפנים נראות רעננות, מתוחות וצעירות יותר. על מנת לאחד ולהאריך את ההשפעה לאחר הטיפול בבוטוקס, חשוב לטפל כראוי בעור סביב העיניים, באמצעות מוצרי קוסמטיקה ותכשירים אשר נבחרו על ידי הרופא באופן אישי, תוך התחשבות במצב העור ובמאפייני הגיל.

אינדיקציות והתוויות נגד לטיפול בשקעים מתחת לעיניים

בוטוקס סביב העיניים מתבצע אך ורק על ידי רופא. לכן, לפני ההליך, יש להתייעץ עם רופא אשר יבצע בדיקה ראשונית ויבחר בסוג החומר, אזור ההזרקה והמינון הראוי. האינדיקציות להזרקות של בוטוקס הן:

 • שקעים מתחת לעיניים.
 • קמטי גיל עמוקים.
 • רגלי עורב (קמטי חיוך אשר מופיעים בקצוות העיניים).
 • צניחת העפעף העליון.
 • תזוזה של קו הגבות.
 • אסימטריה של קשתות המצח.
 • צניחת עפעפיים מולדת (פטוזיס של העפעפיים).
 • נפיחות קשה, שקיות מתחת לעיניים.
 • פזילה, אסימטריה מסלולית.

לטיפול של בוטוקס סביבי העיניים יש התוויות נגד, שניתן לשלול או לאשר על ידי בדיקת אבחון מקיפה. לפיכך לא ניתן לבצע את הטיפול בחולים שאובחנו עם הפתולוגיות הבאות:

 • גידולים ממאירים או שפירים.
 • מחלות של המערכת ההמטופויטית.
 • אי ספיקת לב, כליות, כבד.
 • הפרעות לב וכלי דם.
 • הפרעות הורמונליות, אנדוקריניות.
 • מערכת חיסונית מוחלשת מולדת או נרכשת.
 • בעיות ראייה חמורות.
 • החמרה של מחלות המתרחשות בצורה כרונית.
 • פצעים, שחיקה, דלקת, תהליכים מוגלתיים במקומות ההזרקה.

כמו כן, זריקות בוטוקס לא מבוצעות על נשים במהלך ההיריון, ההנקה ובזמן הוסת.

מתי עושים הזרקות בוטוקס סביב העיניים?

הליך התחדשות העור באמצעות בוטוקס יסייע להיפטר לא רק מקמטי הבעה וגיל, אלא גם תיקון פגמים אסתטיים, ביטול א-סימטריה, והתחדשות כללית של העור. זריקות הבוטוקס מטפלות בתופעות הבאות:

העלמת שקעים מתחת לעיניים

כחומר אנטי ספסטי, בוטוקס עוזר לבטל את חסימת העצבים והשרירים ובכך להחזיר תזונה אופטימלית לרקמות. דבר אשר מטפל ביעילות בתופעת שקעים מתחת לעיניים.

העלמת קמטים

להזרקות בוטוקס מתחת לעור יש אותו מנגנון פעולה, לא משנה איזו בעיה אסתטית צריך לפתור. ההבדלים היחידים הם באיזה אזור מוזרקת התרופה. כדי להיפטר מקמטים סביב העיניים, הרופא קובע את אזור ההשפעה, לנקודת התייחסות, הוא שם סימנים על העור, מה שמבטיח הזרקה מדויקת לשריר.
כמו כן ישנם גם פתרונות אחרים למשל טיפולי לייזר להעלמת קמטים וגם תכשירים מסוימים שלא תמיד עובדים וגם אם כן באופן מאוד מינורי.

הרמת העפעפיים

להרמת העפעפיים העליונים, הרופא מזריק לנקודות הממוקמות בסמוך לקצות הגבות. לאחר מכן הוא מזריק את הבוטוקס לנקודות הממוקמות כמה מילימטרים מזוויות העיניים החיצוניות. זריקות בוטוקס באזורים אלה יעזרו לפתוח את העיניים, להיפטר מבצקות ומנפילת העפעפיים.

החלקת החלק העליון של הפנים

הזרקות לאזור זה יעזרו להיפטר מקמטים עמוקים במצח, וכן להעלות את קו הגבות. הרופא, בהתחשב במקום בו יש צורך להחליק את העור, מזריק את הזריקות ליד קצות הגבות, ממש מעל גשר האף או במצח. כדי להשיג את האפקט המרבי ולמנוע סיבוכים, על הרופא לחשב נכון את עומק ההכנסה. לכן, חשוב להפקיד את ההליך בידי מומחה מוסמך ובעל ניסיון.

תופעות לוואי

סיבוכים לאחר טיפול בבוטוקס הם נדירים ביותר, והם קשורים בעיקר לאי עמידה בכללים ובהמלצות הרופא עבור תקופת השיקום. לעתים רחוקות יותר, תופעות לוואי הן תוצאה של הפרה של כללי הטיפול מצד הרופא, תוך התעלמות מהתוויות נגד, אי שמירה על כללי אחסון, חיטוי וכדומה.

הסיבוכים השכיחים ביותר לאחר הזרקת בוטוקס מתחת לעיניים הם:

 • גירוי בקרום הרירי של העיניים.
 • ראייה מטושטשת.
 • חסימת שרירים מוגזמת.
 • היווצרות בצקת נרחבת.
 • אלרגיה, מלווה בגרד, דלקת, כאב בעיניים.
 • סחרחורת, כאבי ראש קשים.

תקופת שיקום

לאחר הזרקה תת-עורית של רעלן בוטוקס, נדרש בדרך כלל שיקום הנמשך שבועיים. במהלך תקופה זו, חשוב שהמטופל יעמוד בקפדנות בכללים הבאים:

 • 8 השעות הראשונות חל איסור להתכופף, להרכין את הראש ולעסוק בפעילות גופנית.
 • ביום הראשון לא מומלץ לשטוף, לשפשף את העור, להשתמש בקרמים ובתכשירי טיפוח.
 • מומלץ לישון על הגב עם כרית גבוהה מתחת לראש. דבר זה יעזור למנוע אסימטריה בפנים והפצה לא אחידה של המילוי מתחת לעור.
 • במשך 14 יום חל איסור לחשוף את העור המטופל לאור שמש ישיר, לבקר במכוני שיזוף, בבריכת שחייה, בסאונה ולשתות אלכוהול.
 • מומלץ לאורך כל תקופת השיקום, להימנע ממזון מלוח, חריף ושומני, מזון מסוג זה צובר את מולקולות המים בגוף דבר התורם להיווצרות בצקת.

יש לכם שאלות לגבי שקעים מתחת לעניים? לייעוץ התקשרו אלינו למספר 072-3929971 או השאירו פרטים בעמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן