איך לטפל ביבלות ולהיפטר מהן אחת ולתמיד

דף הבית » איך לטפל ביבלות ולהיפטר מהן אחת ולתמיד

יבלות ברגליים הן מטרד מכאיב שפוגם באיכות החיים שלנו ומקשה עלינו ליהנות מהפעולות הפשוטות ביותר – הליכה וריצה, טיול וספורט, הנאה ומאמץ גופני. אנחנו יודעים שהתרגלתם אליהן והן כבר חלק בלתי נפרד, אם כי לא רצוי, מהחיים. אבל למה להתרגל ולמה לסבול? אפשר לטפל ביבלות ברגליים ואפשר גם לרפא אותן. יבלות ברגליים אינן גזירת גורל והצליעה בגללן בהליכה אינה כורח מציאות. בואו לבדוק אם וכיצד אפשר לרפא את היבלות ולהחזיר אתכם לחיים נטולי כאב.

אז איך הגענו למצב הזה?

אנחנו צולעים כבר זמן רב וסובלים מכאב מטריד שפוגם באיכות חיינו. איך זה קרה?

יבלות עלולות להיווצר בתנאים של היגיינה ירודה. אם אתם צועדים יחפים במלתחות ציבוריות למשל, אתם חושפים את רגליכם לתנאי היגיינה שאינם אופטימליים ואינם בהכרח היגייניים. באותה מידה לא מומלץ לצעוד בנעליו של אחר – תרתי משמע – או להשתמש בגרביים שאינן נקיות ועלולות לשמש כמצע לנגיפים מדבקים. גם מצבים של זיעה מוגברת בכפות הרגליים וחוסר אוורור למשך שעות ארוכות מדי יום מאפשרים שגשוג של יבלות שמתפתחות מפצעים ובועות אוויר בכף הרגל. מומלץ לשים לב לכל כאב בכף הרגל כבר כשהוא מורגש, לבדוק אם מדובר בפצע טרי ולטפל בו בהקדם כדי שלא יתפתח ליבלת מציקה שתלווה אותנו שנים רבות.

אפשרויות הטיפול ביבלות

  1. ישנן משחות רבות שעשויות לרכך את היבלת, לייבש אותה, לטפל בה ואף לרפא אותה בין אם מקורה הוא נגיפי ובין אם היא התפתחה מפצע שלא טופל בזמן. עם זאת המשחות לא בהכרח מתאימות לטיפול ביבלות עקשניות במיוחד שמלוות אותנו תקופה ארוכה. לעיתים נידרש לטיפולים מורכבים וחזקים יותר כגון טיפול בחנקן נוזלי – גז המרוסס ישירות על היבלת, חודר לשורשה, מקפיא אותה וגורם לנשירתה לאחר ימים ספורים. הטיפול עשוי להכאיב מעט אולם אפשר לבצע אותו עצמאית בנוחיות של הבית. אפשר גם להיעזר במכונים המתמחים ברפואת העור ולהוציא את היבלות הקשות והמכאיבות בטכנולוגיית הלייזר. קרן הלייזר מתמקדת לא רק בעור המת שהיא היבלת, אלא בעיקר בכלי הדם הסובבים אותה. הלייזר שורף את היבלת וקוטע למעשה את אספקת הדם אליה. פעולת הלייזר מייבשת את היבלת ומסייעת להתחדשותו המהירה של העור. הטיפול בלייזר הוא היעיל ביותר כשמדובר ביבלות גדולות, עקשניות ומכאיבות שמלוות אותנו שנים ארוכות, אולם יש לוודא שהטיפול מבוצע במכון מתמחה המעסיק אנשי מקצוע מיומנים.

האומנם רק יבלת?

אם לאחר כל הטיפולים שניסינו להסרה יעילה וממוקדת של היבלת אנו עדיין סובלים מכאבים ברגל, והצליעה שמלווה אותנו כבר זמן רב לא חלפה – נשקול לבדוק אם מקור הכאב והצליעה הוא אכן יבלת כואבת, או שמא אנו סובלים מתנועה לקויה של הגוף שלנו. ייתכן שאנו מורגלים בתנועה שאינה מתאימה למבנה הגוף שלנו ובמקרה זה הגוף שלנו יאותת לנו על כך באמצעות כאב. במעבדת ניתוח תנועה יבחנו את דפוסי התנועות שלנו בהליכה או בריצה ויתריעו בפנינו – לאחר בדיקות מעמיקות וניתוח כלל הנתונים – על דפוסי תנועה לקויים

שעלולים להכאיב לנו. אם אכן ניתוח התנועה שלנו זיהה ליקוי שגורם לכאב ברגליים ולצליעה, נקבל מהמעבדה המלצות לטיפול מתאים שיסייע לנו לשקם את הליקוי התנועתי ולשפר את איכות חיינו.

אז הגענו מטיפול ברגל מיובלת לניתוח איכות התנועה של גופנו במעבדה מיוחדת – תראו עד כמה הגוף שלנו מורכב, מופלא ומדהים. ותראו עד כמה מורכבות, מופלאות ומדהימות כל שיטות הטיפול בו. שרק נהיה בריאים!

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן