יבלת בכף הרגל תרופות סבתא

דף הבית » יבלת בכף הרגל תרופות סבתא

טיפוח העור כל כך חשוב שכשאנחנו רואים נזק, נגע עור או יבלת כלשהם אנחנו מיד חושבים איך נפטרים מהם, איך נוכל לטפל ביבלת או בנגע עור הזה במהירות האפשרית? מה ניתן לקחת או למרוח על העור כדי להסיר אותם?

מאז ימי קדם, האנשים החכמים היו האנשים המבוגרים באוכלוסייה. שכן הם בעלי הניסיון, הם כבר ראו הכל, שמעו הכל וניסו הכל. לכן, גם בטיפול ביבלות יש מקום לעיתים לתת תשומת לב לטיפולים שנקראים בשפה הרווחת – "תרופות סבתא".

זה לא סוד שלסבתות ולאמהות שלנו תמיד יש את התרופה הביתית המושלמת לטפל בכל מכאוב. וגם במקרים של אותן יבלות מעצבנות שמתמקמות על העור וגורמות לאי נוחות לעיתים לסבתא יש את המתכון המושלם לטפל בהם. חשוב לציין בתרופות סבתא אין הבטחה להעלמת היבלות או להסרתם לצמיתות. אך לעיתים הן יכולות לעזור להקל באי נוחות או בכאב שנגרם מהן כדוגמת יבלת בכף הרגל.

 

לפני שנתחיל.. נסביר קצת על קצה המזלג כיצד נוצרות יבלות.

אז כיצד נוצרות יבלות?

יבלות בדרך כלל מופיעות כנגעים על העור שאינם מדאיגים מבחינה רפואית כל עוד הם אינם מופיעים באזורים אינטימיים או בעלי צורה משונה או עם סממנים של גירוי ואודם. במקרים בהם צצה יבלת נפוצה (אלה שמוכרות לכולנו מחיי היומיום) ניתן לטפל בהם בטיפול דרמטולוגי (רופא עור) או בתרופות סבתא אשר לעיתים (שוב פעם.. לא כל הזמן) יעילות מאוד.

אותם נגעי עור ידועים כנוצרים על ידי נגיף הפפילומה האנושי , שגורם לתאי עור להתרבות במהירות גבוהה, וכך נוצרות אותן יבלות מעצבנות שלעתים קרובות יש להן מראה לא נעים ותחושה מציקה.

מומחים הוכיחו מדעית כי לאנשים הסובלים מווירוס מסוג הפפילומה יש מערכת חיסונית חלשה , הגורמת לאותן יבלות להופיע ולהתרבות לאורך זמן. ילדים בדרך כלל נוטים מאוד ליצירת יבלות בכף הרגל וכמו כן ספורטאים ואנשים פעילים. יש מקרים בהם יבלת בכף הרגל יכולה להיות מטרד רציני עד לרמה של פגיעה ברמת החיים. לכן, טוב לדעת לחסל אותן בהקדם האפשרי.

תרופות סבתא יכולות להיות אלטרנטיבה טובה לעיתים כטיפול ראשוני והכי חשוב לזכור, מדובר בשיטת טיפול שיש לחזור בעקביות על הפעולות. אין בתרופות סבתא לצפות שטיפול אחד יפתור את הבעיה.

הטבע כיום מספק כל כך הרבה חומרים מזינים כך שקל יותר למצוא אפשרויות טבעיות רבות להילחם ביבלות לא נעימות ולשפר את המערכת החיסונית. אז כן, המתכונים של סבתא, זמינים יותר, זולים יותר ונגישים יותר (ברמה של לפתוח את המקרר לעיתים).

 

תרופת סבתא ליבלות
תרופת סבתא ליבלת על כף הרגל
יבלות על כף הרגל

כמה תרופות סבתא לטיפול ביבלת בכף הרגל (אך לא רק)

יבלת בכף הרגל – תרופות סבתא

  • לימון – מיץ לימון מכיל תכונות אנטי – ויראליות ומחטא , על מנת לטפל ביבלות מומלץ למרוח מיץ לימון מספר פעמים ביום על האזור הפגוע, חשוב להיות עקביים וכך להגיע לתוצאות מהירות של הקלה.
  • סודה לשתיה -סודה לשתייה (סודיום ביקרבונט) היא מכילה את אותן התכונות של לימון, ומהווה שימוש נפלא לכל בעיית עור, עיכול ועוד מחלות. אך באופן ספציפי על יבלות (ובעיקר על יבלת בכף הרגל) היא פועלת

    בצורה מאוד טובה. אופן הפעולה הוא פשוט, יש לערבב סודה לשתייה עם חומץ (ואם אין בנמצא ניתן גם עם מים) והניחו את אותה התערובת על האזור הפגוע לפחות פעמיים ביום.

  • תפוח אדמה – תפוח האדמה יכול להיות בעל הברית הכי טוב שלכם על מנת להילחם ביבלות בגוף ובכף הרגל בשל תכונותיו הטבעיות, האנטי-ויראליות והאנטי-בקטריאליות. הדרך הטובה ביותר להשתמש בו היא על ידי חיתוכו לשתיים ושפשוף חלקו הפנימי כל גבי היבלת. יש לחזור על פעולה זו מדי יום עד שנראה את התוצאות.

  • שום – שום ידוע כמרכיב עיקרי במלחמה בהעלמת יבלות, אם כי צריכתו באוכל באופן קבוע מסייעת גם לחיזוק המערכת החיסונית. ואם כבר יש לכם יבלת בכף הרגל. ריסקו שן שום אחת והניחו אותה באזור של היבלת, כסו אותה באמצעות תחבושת למשך הלילה עד לבוקר שלמחרת. גם כאן יש לחזור על הפעולה בעקביות עד לקבלת תוצאות

  • בצל – טיפול מאוד פשוט. כל מה שנצטרך זה רק בצל לבן אחד. נשרה אותו בקערה יחד עם מלח בישול עד למחרת, את המיץ נמרח עם צמר גפן על אזור היבלת ונחזור על פעולה זו מידי יום.

  • מים חמים – מי לא ראה בחייו את אחד מהוריו יושב באמצע הסלון עם גיגית מים ורגליו בתוכה. אכן, ידוע שמים חמים גורמים מתחת ל55 מעלות (כוויות חס וחלילה) גורמים לריכוך העור ולשרפת הבקטריות שעליו. לכן בטיפול ביבלת בכף רגל מומלצת שיטה זו. ניתן גם להוסיף מלחים או מינרלים דבר אשר יכול רק לעזור.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים