איך לטפל ביבלות ופטריות בכף הרגל?

דף הבית » איך לטפל ביבלות ופטריות בכף הרגל?

למרות שלא תמיד נעים לנו לדבר על זה, כמעט שאין אדם שלא סבל מזה. יבלות ופטריות בכפות הרגליים נחשבות לבעיות שכיחות בקרב מרבית האוכלוסייה ומאלצות אותנו לחשוב פעמיים לפני שאנו נועלים נעליים. גם אתם סובלים? גלו מה לעשות (ומה ממש לא) בכדי להחזיר לכם את איכות החיים. 

מדוע אנו סובלים מפטריות ויבלות בכף הרגל?

סביבת המחייה של כפות הרגליים שלנו מהווה כר פורה להתפתחותן של מגוון בעיות ויראליות וחיידקיות. הלחות הגבוהה שקיימת באזור, החום הרב (שלעיתים גובר בעזרת גרביים או גרביונים) ונעליים לוחצות  מהווים טריגרים של ממש להתפתחות בעיות עוריות. אם נוסיף לכך סטרס, נעליים שמעוצבות למען המראה (ולא הנוחות) והזעה מוגברת בחלק זה של הגוף, נבין בדיוק מדוע אנו עשויים לסבול מבעיות רפואיות רבות. 

הסרת יבלות בלייזר ברגליים

כיצד ניתן לזהות את הבעיה?

החלק הכי חשוב בטיפול טמון בזיהוי נכון של הבעיה. חשוב להבין בדיוק ממה אתם סובלים בכדי לבצע את הפרוטוקול הטיפולי המתאים. זיהוי שכזה מבוצע ברוב המקרים על ידי איש מקצוע בעל ניסיון והכשרה בתחום. במילים אחרות: אל תמרחו משחות כלשהן לפני התייעצות עם מומחה, אל תנסו לאבחן את עצמכם בגוגל הימנעו מעצות של קרובים ומכרים.  בנוסף, יש לא מעט אנשים אשר מחסום הבושה גורם להם לסבל רב ומאלץ אותם להסתיר את כפות הרגליים עקב כך. ופשוט חבל. 

מה לעשות (ומה לא לעשות) בדרך להחלמה?

כדאי לפנות לאיש מקצוע, למכון מוסמך או לרופא אשר מתמחה בבעיה ולא לנסות לפתור אותה בעצמכם. למרות שלעיתים הפצע חשוף  במקרים האלו DIY הוא ממש לא הפתרון. מה כן? לפנות לפודיאטור (אולם כדאי לקחת בחשבון את התור הארוך), למכון אשר מבצע טיפולים בלייזר אשר מבצעים מגוון טיפולי לייזר מתקדמים הכוללים גם הסרת יבלות ברגליים ( שיטה שפשוט שינתה את כללי המשחק) או לבחור בפדיקוריסט מקצועי. בכל מקרה, חשוב להתמיד בטיפול ולבצע את ההוראות של הצוות המטפל באופן מלא. 

איך תבחרו את הטיפול האופטימלי בעבורכם?

יש כמה פרמטרים שקובעים עבור מרבית האנשים את הטיפול האופטימלי בעבורם: חומרת הבעיה, עלות הטיפול והמיקום הגיאוגרפי. עבור טיפולים אשר דורשים מספר מפגשים אנו נעדיף מקום אשר נמצא באזור המגורים שלנו ואשר יאפשר לנו להתמיד בטיפול  עד לפתרון הבעיה. מסיבה זו, גברים אשר גרים במרכז, יעדיפו לגשת אל פדיקור רפואי לגברים בתל אביב. אחרים (ואחרות), יעדיפו פתרונות אחרים אשר קיימים בסביבת העבודה או הלימודים שלהם. 

מה לעשות בכדי שהיבלות והפטריות לא יופיעו שוב?

בכדי למנוע מצב שהיבלות או הפטריות יופיעו בשנית, חשוב לסיים את סשן הטיפולים המלא ולשמור על סביבה אופטימלית עבור כף הרגל שלכם. בחירה נכונה של נעליים, הקפדה על היגיינההימנעות מרחצה במקומות ציבוריים, מהווים חלק אינטגרלי מהצלחה של כל טיפול. מומלץ גם להתייעץ עם איש מקצוע –  בכל מקרה של חשש מהתפרצות מחודשת 

 

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן