איך לטפל ביבלת ברגל

דף הבית » איך לטפל ביבלת ברגל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

עודפי העור הטורדניים שמופיעים בכפות הרגליים ופוגעים במראה האסתטי שלהן, מוכרים יותר בתיאור הלא-מאוד-מלבב: יבלות. הן נוצרות בעקבות לחץ או חיכוך ממושכים, או בשל זיהום ויראלי באזור הרגל, וכך הן מסבות אי נחת ותחושת כאב, בפרט בזמן ההליכה.

אפשר גם לחלק אותן לשלושה סוגים עיקריים, ולמרבה המזל – יש מה לעשות ואיך לגבור עליהן.

יבלות ברגליים

לפני הכול: סוגי היבלות

יבלת ברגל היא שם כולל המתייחס לסוגים שונים של יבלות:

אפשרויות הטיפול הקיימות

ישנן חלופות שונות המאפשרות לנו לטפל למי שיש יבלות ברגליים , והלייזר הוא אחד הכלים המרכזיים שחשוב להכיר. במקרים רבים הוא מתבצע כאשר היבלת גדולה, ולא מעט אנשים מנסים שיטות מסורתיות שונות (כמו משחות ותרופות) לפני שהם פונים לאפשרות היעילה הזו, הכוללת צריבה של היבלת.  

כדאי לזכור שהלייזר הוא אמצעי טיפולי יעיל עם שיעורי הצלחה גבוהים, ולא פחות חשוב מכך – הוא מאופיין בשיעורי הישנות נמוכים, כך שהסיכוי שהבעיה תחזור בהחלט נמוך יותר. 

חומצות והליכים אחרים

בין שיטות הטיפול השמרניות ביבלות השונות אפשר למנות גם פעולות בסיסיות יותר, כדוגמת מדרסים ופדים שונים, שמטרתם העיקרית היא לצמצם את החיכוך ברגל ולרכך את האזור כולו.

גם חומרים חזקים כמו חומצה או חנקן נוזלי משמשים לא פעם כפתרון, והם נועדו להרוס את התאים הנגועים. לבסוף, מי שניסה חומצות, משחות או מדרסים, עשוי לפנות לניתוח לעקירת שורש היבלת, המתבצע בהרדמה מקומית.

יבלת ברגל – מהנגעים הנפוצים בעולם

ההנחה הרווחת היא כי עשירית מכלל הישראלים יהיה להם יבלות ברגליים בשלב כזה או אחר, וככל הנראה מדובר בשיעורים גבוהים אף יותר. זאת משום שהיבלת נחשבת לנגע עור נפוץ, ולאחר השכיחים ביותר בעולם.

לרוב היא לא תסב אי נחת אלא תפגע במראה האסתטי בלבד, אבל בכל הקשור ליבלות באזור הרגליים – הכאב וחוסר הנוחות מחייבים טיפול מהיר, מדויק ואיכותי, כזה שיבטיח חזרה מהירה לשגרה והפחתה משמעותית של הסיכוי כי הנגע יחזור שוב.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן