איך מזהים קונדילומה אצל גברים

דף הבית » איך מזהים קונדילומה אצל גברים

מה התסמינים הטיפול והסיבות לקונדילומה אצל גברים

יבלות באברי המין אצל גברים יכולות להופיע על ראש הפין, על גוף הפין, על שק האשכים ובפי הטבעת. לרוב אלו הם האזורים שנפגעים, ולרוב במהלך קיום יחסי מין. בשלב הראשון, יבלות הקונדילומה נראות כמו פצעונים קטנים או ככרוביות מחוספסות, העולות מעל פני העור. עם הזמן, אם לא מטופלים ביבלות אלו, הן גדלות, מתרבות ותופסות יותר ויותר שטח על פני העור. יבלות מסוג קונדילומה לא רק גורמות לאי נוחות אסתטית אלא יכולות להיפצע ולזהם עוד יותר את האזור בו הופיעו.

בנוסף לתסמינים חיצוניים של קונדילומה, קונדילומות עלולות לגרום אף לצריבה וגירודים באזור איברי המין, כאבים במהלך יחסי מין, כאבים בעת מתן שתן או עשיית צרכים (בהתאם למיקום הקונדילומות). הופעתם גם משפיעה גם על מצב הרוח של הגבר, גורמות לאובדן הביטחון העצמי ועלולות אף להביא לידי דיכאון. אך אל דאגה, יש לקונדילומה טיפול.

סובלים מקונדילומה? התייעצות דיסקרטית

חייגו עכשיו והמומחים שלנו ישמחו לענות על כל שאלה שלכם - דיסקרטיות מובטחת! חייגו עכשיו

קונדילומה אצל גברים
נגיף הפפילומה - HPV

קונדילומות אצל גברים מופיעות כתוצאה ממגע מיני לא מוגן עם בן \ בת הזוג. ההדבקה מתרחשת באמצעות פתחי איברי המין. ואפילו סדק קטן שאינו נראה לעין יכול להיות פתח לחדירת הנגיף (HPV). חשוב להבין שיבלות מסוג קונדילומה אינן מופיעות מיד לאחר ההדבקה. לעתים קרובות אדם אינו חושד כי הוא נשא של נגיף הפפילומה, והסימנים הראשונים של הנגיף מופיעים כאשר ההגנה החיסונית של הגוף נחלשת.

חשוב לדעת, רק לאחר סיום תקופת הדגירה של נגיף הפפילומה, יופיעו היבלות על איבר המין של הגבר, בתחילה הן קטנות ונראות כמו סרחי עור קטנים בעלי צורה של כרוביות. כאשר הן גדלות, הקונדילומות יכולות לקבל צורה של יבלת מחוספסת. גודלה של קונדילומה אחת קטן מאוד, לרוב כמילימטרים בודדים. עם זאת, מספר יבלות כאלה על איבר המין יכולות להיות עשרות (ובמקרים קשים אפילו מאות), לעיתים כמה מהן מתרכזות באזור אחד, במצב כזה נראה כאילו יש יבלת גדולה על איבר המין. לרוב, יבלות מסוג קונדילומה ממוקמות באזורים הבאים:

  •  קונדילומה על הפין.
  • יבלות על שק האשכים.
  • קונדילומה על ראש הפין (השופכה).
  • קונדילומה בפי הטבעת.

ככל שהחסינות חזקה יותר, התסמינים של קונדילומה מופיעים מאוחר יותר אצל גברים. הטיפול בקונדילומה מתבצע בדרך כלל לאחר אבחון אצל רופא עור לעתים קרובות, מחלת המין קונדילומה היא אסימפטומטית לחלוטין. עם התסמינים הראשונים של קונדילומה, עליך לפנות לרופא בהקדם האפשרי. אחרת, הטיפול בקונדילומה יכול להיות יקר יותר, מורכב ואורך זמן רב יותר.

הסיבה להתפתחות קונדילומה אצל גברים קשורה לזיהום של נגיף הפפילומה האנושי (HPV). ניתן למצוא וירוס זה פעיל בדם, בשתן, ברוק, כך שהעברתו אפשרית לא רק במהלך קיום יחסי מין מלאים, אלא גם במהלך מגע מסוג אחר (נשיקות, מין אוראלי וכדומה). כמו כן, ישנם דרכי הדבקה נוספים לקונדילומה, כגון שימוש משותף בכלי בית עם אדם הנושא את נגיף הפפילומה, ולכן, במצב זה באם יודעים שאחד מבני הבית נושא את נגיף הפפילומה יש להשתמש בנפרד במוצרי היגיינה אישית, כגון: מגבות, בגדים, מצעים וכדומה.

כפי שכבר ציינו, לוירוס הפפילומה האנושי לא תמיד יש תסמינים מסוג קונדילומה. התסמינים אשר יכולים לעורר קונדילומה אמל גברים הינם:

  • מחסור בויטמינים בגוף.
  • אורח חיים של מתח גבוה.
  • עישון וצריכת אלכוהול מוגברת.
  • השפעות חריגות של גורמים חיצוניים כגון, כוויות קור או חשיפה ממושכת לחום.
  • עבודה פיזית ממושכת בעלת עצימות גבוהה.
  • תזונה לקויה ולא מאוזנת.
פייסבוק
טוויטר
מייל
LinkedIn

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן