אקנה בפנים

דף הבית » אקנה בפנים

הסרת אקנה בפנים בלייזר

באם אתם מוצאים את עצמכם כל הזמן מסתכלים במראה ולא מרוצים מאותם פצעונים אשר מכסים את הפנים שלכם, באם אתם מוצאים את עצמכם מנסים תכשירים שונים על מנת להסתיר אקנה בפנים. אזי, חשוב לכם לדעת שעם אבחון מוקדם וטיפול יעיל באקנה בפנים. הפנים שלכם יכולות להיות נקיות וזוהרות שוב. הפתרון למצב זה מאוד פשוט – הסרת אקנה בפנים בלייזר. באם אתם רוצים לחייך שוב ולחזור להנות מההשתקפות שלכם במראה, ולא להסיט את המבט במבוכה. מאמר זה בנושא טיפול העלמת אקנה בפנים בלייזר הוא חובה.

אקנה מוגדר כהפרעת עור כרונית שבה זקיקי השיער נחסמים ו / או בעלי נוכחות של דלקת. כאשר חיידקים נדבקים לפצעונים, מתרחש זיהום ונוצר אקנה. ישנן מספר גרסאות של המחלה, והן נעות בין קלה לחמורה. אקנה לרוב מופיע על הפנים, אך יכול להופיע אף על הצוואר, החזה והגב.

חשוב לדעת, אקנה יכול לגרום לא רק לאי נוחות פסיכולוגית לאותו האדם אשר אותם הפצעונים מופיעים אצלו, אלא אקנה יכול גם להוביל לצלקות על גבי העור (פוסט אקנה). דבר אשר מעבר לרגישות ולפגיעה האסתטית במראה. יכול אף לגרום לנזק בלתי הפיך אשר במקרים מסויימים בלתי הפיך ולא ניתן לטיפול.

לכן, באם גם לכם צץ אקנה בפנים מכל סיבה שהיא. תזכרו שהעלמת אקנה בפנים בלייזר היא השיטה המובילה, החדשנית והיעילה ביותר לטיפול באקנה ובצלקות אקנה.

הסרת אקנה בפנים לפני ואחרי

הסרת אקנה בפנים לפני ואחרי
אקנה במצח
הסרת אקנה בפנים בלייזר
אקנה בפנים

אקנה בפנים | הגורמים לאקנה בפנים

בטח לא פעם שמעתם את התפיסה השגויה כי אקנה בפנים הוא תוצאה של היגיינה לקויה. למעשה, מדובר בהפרעת עור מורכבת הכוללת גורמים הורמונליים, תזונתיים ותורשתיים, ומכל הסיבות הללו ורבות אחרות, טיפול באקנה בפנים דורש גישה משולבת. שלב ראשון, הטיפול תלוי במידה רבה בחומרת המחלה. שלב שני – בחירת טיפול, באם יש לכם אקנה בפנים, לעולם אל תשתמשו באלכוהול או בתכשירים \ משחות מסוימות בתקווה להקל על המצב או להעלים את אותם הפצעונים לחלוטין. יש לבחור את הטיפול היעיל ביותר אשר אף יבטיח טיפול או מניעת צלקות אקנה.

אקנה בפנים יכול להופיע מהסיבות הבאות:

 • חוסר איזון הורמונלי – עם ייצור טסטוסטרון מוגבר אצל גברים ונשים, יש הצטברות אינטנסיבית של חלב בבלוטות השיער. בדיעבד מסתבר שזוהי סביבה נוחה להתפתחות חיידקים. אצל נשים, יצור מוגבר של טסטוסטרון עשוי להיות אף קשור לתפקוד לקוי של השחלות.

 • גיל ההתבגרות (13-18 שנים) – המערכת האנדוקרינית (מערכת ההפרשה הפנימית) נוצרת. לעתים קרובות בגיל זה, בנים ובנות מייצרים באופן פעיל טסטוסטרון, וכתוצאה מכך נוצר אותו אקנה בפנים.

 • הפרות של מערכת העצבים האוטונומית – לחץ תכוף, חוסר שינה, עייפות, פעילות גופנית מוגברת, שינויים הורמונליים בגוף (למשל, לאחר לידה) מביאים לחוסר איזון בעבודתה של מערכת העצבים האוטונומית בגוף. במקרה זה, שוב, בלוטות החלב של האדם פועלות באופן נמרץ יותר. מה שמביא להפרשת הורמונים מוגברת ולחסימת הבלוטות בעור.

 • ירידה בחסינות – ההגנה הטבעית של העור יכולה להתחלש על ידי הרגלים מסוימים ולא בריאים כגון: מתח, תזונה לקויה, חשיפה ממושכת לקרניים אולטרה סגולות (שיזוף אגרסיבי). כתוצאה מכך מתרבים חיידקים ופטריות בבלוטות העור אשר גורמים להופעת אקנה בפנים.

 • נטייה תורשתית – באם ההורים שלכם סבלו מאקנה בצעירותם, אזי, יש סיכוי טוב שגם אתם תסבלו מבעיה זו. עלייה ברמת הטסטוסטרון, רגישות של בלוטות החלב להשפעות הורמונליות בגוף, נטייה ליצירת בלוטות חלב פגומות, ועוד שלל סיבות וגורמים אשר אותם אתם עלולים לרשת.
 • תזונה לקויה – מזון עשיר בקמח ומזונות ממותקים, כמו גם הסוכר המצוי כמעט בכל המזונות, כל אלה מובילים להתפתחות כמויות גדולות של אינסולין בגוף. כתוצאה מכך, ייצור הורמון המין הגברי עולה. וזה, כפי שכבר למדנו לעיל, מוביל לייצור מוגבר של בלוטות החלב. שפע השומנים הלא בריאים בגוף מוביל להתפתחות חיידקים, הגורמים לאקנה על הפנים.

 • מחלות של מערכת העיכול – אקנה הוא לעתים קרובות סימפטום למחלות פנימיות. כך, למשל, מחלות של מערכת העיכול גורמות לכך שהמזון לא נספג לגמרי בגוף. אקנה נוצר לרוב עם תופעות כגון דיסביוזה (שיבוש של האיזון בין אוכלוסיות החיידקים), עצירות, תסמונת המעי הרגיז, דלקת קיבה חריפה וכרונית, אבנים בצינורות המרה ועוד.

 • טיפול קוסמטי ושימוש בתכשירי קוסמטיקה נחותים – דבר זה כולל בתוכו אף אי ציות לכללי ההיגיינה האישית ושימוש בתכשירי קוסמטיקה באיכות נמוכה. מצד שני, חשוב לדעת במקרים קיצוניים, באם מנקים כל הזמן את העור באופן תדיר אשר עולה על ניקוי סביר, אזי העור יכול לאבד את ההגנה הטבעית שלו, ומאזן החומצה-בסיס מופרע. באשר לקוסמטיקה באיכות נמוכה: מוצרים המכילים שמנים וגליצרין נחשבים למסוכנים במיוחד. תכשירים אלו מביאים לסתימת הנקבוביות, יוצרות מיקרופילם על פני העור, דבר אשר מונע מהעור "לנשום".

סוגי אקנה בפנים

אקנה יכול להיות בצורה של פריחה (פצעונים מרובים) או כנגעים בודדים. פצעוני אקנה נראים כמו בליטות אדומות על העור, עם חלל אשר בתוכו יש מוגלה. אקנה בפנים יכול להופיע מעצמו ואף להיעלם מעצמו, אך לרוב, לצערנו בעקבות טיפול לקוי לאחר האקנה נשארים סימנים, לרוב צלקות (פוסט אקנה).

אקנה בפנים מאופיין בפצעונים קלאסיים בעלי מוגלה בתוכם. האקנה נוכח מעל פני העור. לרוב מופיעים על הלחיים, ופחות על הסנטר ועל המצח.

על פי צורת הופעתו, אקנה בפנים מאובחן כדלקתי או לא דלקתי:

צורה דלקתית – כל הסימנים המעידים על דלקות ומחלות כגון: התפשטות מהירה, הדבקה של פצעון אחד לשני, הפרשות מהפצעונים וכדומה.

צורה לא דלקתית – הופעת האקנה בצורת נקודות שחורות (קומודונים), לרוב סטטי ולא מתרבה.

אקנה בפנים לפי גיל

ילדים (גילאי 1 – 13), לעתים קרובות אקנה מופיע כבר בינקות עקב העברת הורמוני המין האימהיים לתינוק. לעתים קרובות אותם הפצעונים נעלמים מעצמם לאחר מספר שבועות, בכפוף לשמירת כללי היגיינה פשוטים. אקנה בילדים לרוב נראה כמו קומדונים סגורים. הם אינם דלקתיים ואינם מותירים סימנים על עור התינוק לאחר היעלמותם.

מתבגרים (גילאי 13 – 18), אקנה בפנים שכיח בכ- 90% מהמתבגרים. לרוב מלווה בפריחות הן עם תוכן מוגלתי.

מבוגרים (מעל גיל 30), לעיתים הופעת אקנה בפנים בצורה חריפה לאחר גיל 30 מעידה על התפתחות מחלה קשה. בגיל זה, אקנה מופיע לעתים קרובות בעקבות מחלה במערכת העיכול, באיברים פנימיים או מחלות הורמונליות כלשהן. במקרה זה, יש לשים לב למצב הבריאות של המטופל או המטופלת ולעבור בדיקה מתאימה.

שיטות טיפול באקנה בפנים

אם הופיעו לכם מעין פצעונים דלקתיים על הפנים, אם אתם מרגישים תחושת עקצוץ ואי נוחות מסויימת עקב הופעת אותם פצעונים, אז כאן יש לשקול לבצע טיפול לאקנה בפנים. חשוב לדעת טרם התחלת הטיפול לפנות לרופא עור (דרך קופת החולים) על מנת לקבל אבחון מדוייק! וזאת מכיוון שאפילו אקנה פשוט בפנים יכול להפוך בסופו של דבר למחלה לא נעימה יותר – רוזציאה.

במשך זמן רב לא היה טיפול יעיל ומהיר ביותר במחלה מעין אקנה בפנים. עד להופעת מכשיר הלייזר אשר כיום ידוע כעושה פלאים בהעלמת אקנה מהפנים. הטיפול בלייזר בא לידי ביטוי בכמה אופנים:

 1.  למנוע היווצרות פצעונים חדשים.
 2. שחרור הצינורות הסתומים.
 3. לעצור את ריבוי החיידקים.
 4. להפחית את ייצור והפרשות בלוטות החלב.
 5. לרפא את הדלקת עור.

בעבר, אלו אשר הופיע להם אקנה בפנים נטלו אנטיביוטיקה, השתמשו במשחות שונות ואף ניסו דיאטה כזו או אחרת. גישה זו לא תמיד עזרה, אלא אף לעיתים הזיקה. בקוסמטיקה המודרנית הופיעה "תרופה" יעילה חדשה לטיפול באקנה – טכנולוגיית הלייזר.

סוגי הטיפולים לאקנה בפנים

הסרת אקנה בפנים בלייזר – אנרגיית האור של הלייזר מומרת לאנרגיה תרמית, וגורמת לשריפה מבוקרת של השכבות העליונות של העור. שכבה דקה של עור פגוע מוסרת מהעור. עומק החדירה נשלט לחלוטין על ידי המטפל, דבר אשר מונע היווצרות צלקות ושאר סימנים.

במהלך טיפול זה התאים מתחלקים, מנגנון תיקון הרקמות הטבעיות בעור מופעל עם היווצרות קולגן חדש. הקרינה אינה חודרת עמוק יותר מ -1.5 מ"מ, ואנרגיית החום מתפוגגת בשכבות העור העליונות.

בקליניקה שלנו אנו משתמשים בלייזר CO2, המסוגל להסיר את תאי שכבת הקרנית בדיוק של 4 מיקרון – זהו גודל של תא אחד בעור! הלייזר כה מדויק עד שהסיכון לצלקות או לסיבוכים אחרים (כגון זיהום) אפסי עד כמעט ולא קיים.

מזותרפיה (טיפול בהזרקה) – טיפול זה משפר את זרימת הדם בתחומי האפקט המזותרפי, מגביר את הגמישות בעור, ומאפשר להיפטר מפגמים בעור כגון: אקנה, נקבוביות מוגדלות ורוזציאה.

פילינג כימי – זוהי שיטה אשר לא מומלצת במקרים של אקנה כרוני או מפושט. שיטה זו מסירה את תאי העור המתים העליונים. מבצעת מעין "ניקוי" כללי של העור, מעלימה נקודות שחורות וכתמי גיל.

הסרת צלקות אקנה בפנים (פוסט אקנה)

אקנה יכול להשאיר צלקות על העור עקב דלקת בעור. במהלך האקנה הגוף מגיב בייצור מהיר יותר של תאי דם לבנים ומולקולות דלקתיות. לפעמים, לאחר שהפריחה נעלמת, הרקמה הפגועה אינה חוזרת למיקומה המקורי. בהתאם לאופי הפריחה ולוקליזציה של האזור הפגוע, נוצרת פיגמנטציה פוסט דלקתית (במילים פשוטות, צלקות בצורות שונות). בצורות מורכבות יותר, באזור דלקת גדול יותר, הזיהום מתפשט לשכבות העור העמוקות וצלקות שקופות נוצרות.

מניעת צלקות אקנה בפנים:

אקנה היא מחלת עור דלקתית כרונית הפוגעת בכ -85% מהצעירים ו -5% מהמבוגרים. אקנה לצערנו מלווה אותנו בתקופה היפה ביותר של חיינו. ומאוד קשה להשלים עם צלקות בפנים שלעולם לא נעלמות. עם זאת, כיום תחום האסתטיקה והלייזר מציעים טיפולים מודרניים שיכולים לעזור לך להיפרד מאקנה ומצלקות אקנה לתמיד. בנוסף, יש לשים לב לטיפול בעור הפנים ולנקוט באמצעים למניעת הופעת צלקות עליו. יש לזכור כי כדי להימנע מצלקות, הכלל הראשון הוא, לא לסחוט או לפצוע את הפצעונים. פגיעה בעור גוררת בתוכה: ריפוי ממושך של הפריחה, היווצרות נגעים עמוקים יותר בעור, פיגמנטציה פוסט-דלקתית בולטת, וסיכוי מוגבר לגרימת צלקות אקנה. אין זה נדיר שזיהום משני (בעקבות "פיצוץ" הפצעון) מתפתח ומחמיר את מצב העור.

לכן, כדי לרפא אקנה בפנים ולהפוך את העור לבהיר, חלק וזוהר יותר, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו על מנת לטפל באקנה בפנים ובכך לחסוך לכם זמן ומפח נפש. זיכרו, ככל שעובר הזמן כך קשה יותר לטפל באקנה בפנים. עכשיו זה הזמן להשקיע ביופי ובבריאות שלכם.

טיפול באקנה בפנים בלייזר במדיקל C

בקליניקות שלנו נוכל לעזור לכם לבחור את הטיפול הנכון להיפטר מאקנה בפנים. ברשותנו מכשירי לייזר מודרניים היכולים לגרום לעור שלכם לזרוח תוך מספר מפגשים בלבד.

מעוניינים לקבוע תור להסרת אקנה בפנים? אנו מזמינים אתכם להתקשר למספר 072-3929971 או להיכנס לעמוד צור קשר, להשאיר פרטים, ואחד הנציגים שלנו יחזרו אליכם במהירות האפשרית.

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן