הן יכולות להופיע גם אצלך

דף הבית » הן יכולות להופיע גם אצלך

למרות העובדה שקונדילומות מופיעות בתדירות שווה אצל גברים ונשים, נגעי עור אלו פחות ברורים אצל גברים. הקונדילומות השכיחות ביותר אצל גברים נמצאות על הפין. ניתן לצפות בהם גם על גוף הפין, על שק האשכים ומסביב לפי הטבעת. לעיתים נדירות, נגעי עור אלו יכולים להופיע בפיו ובגרונו של אדם שקיים מגע מיני עם אדם נגוע. 

קונדילומה אצל גבר

אצל גברברוב המקרים, נגעי עור (דמויי יבלות) אלו מופיעים לרוב בעקבות מין לא מוגן. אותן יבלות הן תוצאה של זיהום נגיפי הנגרם על ידי נגיף הפפילומה האנושי (HPV)עם הופעת נגעי עור אלו יש לטפל בהם על מנת למנוע סיבוכים אפשריים. 

אותן היבלות מופיעות בדרך כלל 1-3 חודשים לאחר הדבקה על ידי מגע מיני עם בן זוג נגוע. במקרים מסוימים, זיהום נגיף הפפילומה יכול להיות מדוכא על ידי המערכת החיסונית בגוף האדם. בטווח של 1-2 שנים (באם לא מתרחש זיהום חוזר). בפועל, מקרים כאלה הם יוצאי דופן, ועבור הרוב המכריע של הגברים (הנדבקים) אותן היבלות לא ייעלמו מעצמן. 

קונדילומה אצל גברים
קונדילומה גברים

כיצד הן נראות

ברוב המקרים, יבלות באיבר המין מופיעות מיד בכמויות גדולות. אך לעיתים ניתן לראות מקרים בהם אותן היבלות מופיעות כבודדים. 

נגעי עור אלו שכיחים בהופעתם על עורם של גברים בכמה מקומות: 

  • פין. 
  • שק האשכים. 
  • פי הטבעת. 
  • חלל הפה (במקרים נדירים מאוד, לשמחתנו). 

חלק מאותן היבלות אינן נראות. הם כל כך קטנות שקשה לזהות אותם אפילו במגע. 

נגעי עור אלו צורתם מוגבהת, בולטת מהעור. בדרך כלל בקוטר של עד חמישה מילימטרים. חלקם שטוחים ורחבים. אחרים דומים בצורתם לכרובית. 

מספר היבלות באיבר המין תלוי גם במצב החיסוני של אותו האדםבמצב של מערכת חיסונית מוחלשת, הנגיף מתפתח באופן פעיל ומהיר. לכן, לצד הצמיחה הראשונה, לעתים קרובות יופיעו בצמידות עוד נגעיםאשר יחד הם יוצרים נגע גדול ולא כל כך אסתטי. 

במקרים רבים, רופאים מאבחנים יבלות באיבר המין אצל גברים בראש הפין ובמקומות נוספים אחרים כבר בבדיקה הראשוניתאצל נשים קצת יותר קשה לאתר אתן אותם נגעי עורוייתכן שיהיה צורך בקולפוסקופיה על מנת לבדוק באם קיימים נגעים בנרתיק. 

קבלת האבחנה היא רק ההתחלה לצערנו. זיהוי היבלות הוא הרבה יותר קל מאשר להיפטר מהן. 

לסיכום

במקרה של קונדילומה אצל גברים, לא כל הגברים מבקשים להסיר דחוף יבלות על איבר המין. בחלק מהמקרים היבלות אינן גורמות לאי נוחות והן כמעט בלתי נראות. רק כמה נגעים זעירים. אשר אפילו לא מורגשים. 

אך יחד עם זאת, אף על פי שאותן יבלות על איבר המין אינן מפריעות, הן עדיין מדבקות ומגדילות את הסיכוי להעביר את הנגיף לפרטנר שלכםקיימת האפשרות לחכות שאותן היבלות ייעלמו מעצמן. אך מרבית הנגעים הנגיפיים הללו נעלמים תוך מספר שנים (בין 2  4 שנים), ולא כל הגברים יעדיפו לסבול כל כך הרבה זמן. 

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם