הסרת איפור קבוע בלייזר

דף הבית » הסרת איפור קבוע בלייזר

מה צריך לדעת על הסרת איפור קבוע בלייזר?

ההבדל העיקרי בין איפור קבוע לבין קעקוע רגיל על הגוף הוא באילו פיגמנטים המקעקע השתמש. האופנה של איפור קבוע בגבות, בשפתיים ובריסים יכולה לעבור, ולכן לרוב משתמשים בצבעים אשר לעתים קרובות נחשבים כלא יציבים, אשר לאחר זמן מסוים אותם הצבעים יתחילו לדעוך. אבל לרוע המזל, אותם הפיגמנטים המרכיבים את הדיו שבו השתמשו לצורך האיפור הקבוע יכולים לדהות בקצב שונה. מכאן, תוצאה של כגון, גבות בגוון סגול או ורוד יכולה להתממש, ובמצב כזה האיפור הקבוע נראה לא אסתטי, משונה ומלאכותי.

הבעיה השכיחה השנייה באיפור קבוע, אשר בגללה פונות מטופלות רבות לצורך הסרת איפור קבוע בלייזר, היא האיכות ביצוע הירודה של הקעקוע, כאשר לדוגמא, גבות עם מרווחים, אסימטריות, עבות מדי או ארוכות מידי, ממוקמות הרבה יותר גבוה ממה שהן היו צריכות להיות וכדומה. בשיא הפופולריות של האיפור הקבוע, קעקועים מסוג זה היו אטרקטיביים ושכיחים, אבל כיום, עם שינוי האופנה תחום זה כבר הרבה פחות אטרקטיבי מבעבר. חשוב שתדעו, הדרך הקלה והיעילה ביותר להסרת איפור קבוע באם הוא נהפך לפגם אסתטי או באם יש רצון להתעדכן בטרנדי האופנה העדכניים. הסרת איפור קבוע בלייזר היא השיטה הרצויה.

בכמה טיפולים בלייזר ניתן להסיר איפור קבוע?

הסרת קעקועים (כן, איפור קבוע הוא סוג של קעקוע) כשלעצמה היא תהליך ארוך. מספר הטיפולים נקבע עבור כל אחת ואחת תוך התחשבות במספר גורמים:

  • · בקשת הלקוחה – זה דבר אחד להבהיר איפור קבוע על מנת להפוך אותו לפחות בולט ומודגש, ואילו זה דבר אחר לגמרי להסיר איפור קבוע לחלוטין. לכן, שלב ראשון, יש לדעת במה מעוניינת הלקוחה.
  • איכות הקעקוע וטכניקת הקעקוע שבוצעה – איכות הפיגמנטים חשובה בשלב זה. כיוון שקל יותר להסיר קעקוע מלאכותי המיושם על איפור קבוע על השיער עצמו, כגון בגבות או סביב העיניים. לעומת הסרה של קעקוע עבה, מלא ומוצק. באם האיפור הקבוע נעשה עם תכשירי פיגמנטציה לקעקועים על הגוף, אזי גם יהיה קשה יותר להסיר אותו.
  • סוג ומצב העור של המטופלת – מה שחשוב הוא גוון העור, בעור כהה קשה יותר לטפל מאשר בעור בהיר. כמו כן, בעור אשר עבר שיזוף תדיר.
  • סוג הלייזר – איפור קבוע לרוב דוהה בחדות לאחר כבר הטיפול הראשון בלייזר. לאחר מכן זה עשוי לקחת בין 3 ל 10 מפגשים על מנת להשיג הסרה מלאה (או מרבית) של הפיגמנטציה מהעור. ככל שמכשיר הלייזר מתקדם יותר ובעל אפשרויות התאמה של הפרמטרים, כך הסיכון לסיבוכים קטן יותר, וניתן להעלים מהר יותר את האיפור הקבוע.
הסרת איפור קבוע בלייזר

תוכן עניינים

אילו צבעי פיגמנט ניתן להסיר בלייזר ?

רוב הלייזרים המשמשים להסרת איפור קבוע עובדים היטב עם פיגמנט שחור. אבל צבע שחור טהור עבור קעקוע משתמשים בו לעתים רחוקות. לרוב, כדי לקבל את הגוון הרצוי, כמה שיותר קרוב לצבע השיער של הלקוחה, עושה המקעקע שימוש בפיגמנטים ירוקים, צהובים, אדומים. צבעים אלו קשה יותר להסיר בלייזר, ולכן מספר הטיפולים גבוה יותר.

מנגנון פעולת הלייזר להסרת איפור קבוע:

מידת ההשפעה על התאים בעלי הפיגמנטציה במהלך טיפול הלייזר, יחד עם אורך הגל והאנרגיה של הקרינה, מושפעת מפרמטרים כמו משך הפולס וזמן הקירור התרמי. הפרמטר הראשון קובע את הזמן שבו מתחממת הרקמה באזור החשיפה לטמפרטורה הרצויה, הפרמטר השני, הזמן שלוקח לרקמה להתקרר למחצית מהטמפרטורה שאליה היא חוממה.

השימוש בפולסים חזקים במיוחד ומדוייקים של קרני הלייזר, מאפשר להגביל את אזור הנזק לרקמות עקב החימום המהיר שלהם ולתת להם תקופת זמן מספקת לקירור.

 

במקום החשיפה לקרני הלייזר נוצרות מעין בועות, ובאמצעות דיוק פעולת הלייזר נמנע נזק לשכבה החיצונית של העור. פעולת הלייזר מובילה להיווצרות גלי לחץ אקוסטיים המתפשטים לכיוון הדרמיס. בהשפעת גלים אלה, החדירה לתאים עולה למשך זמן מספיק ארוך, אשר מעורר את תהליכי התחדשות הרקמות בעור.

בנוסף, טיפול הסרת איפור קבוע בלייזר מביא לידי חיזוק זרימת הדם, זרימת הלימפה וחילוף החומרים בתאים. דבר אשר תורם להסרה מהירה של שאריות התאים בעלי הפיגמנט ההרוסים מהאזור המקועקע, ובנוסף, תורם לצמיחת השיער עצמו באזור המטופל ושיקום הרקמות במקום החשיפה ללייזר. חשוב לדעת, ברוב המקרים אפשר להסיר איפור קבוע לחלוטין. אך דבר זה תלוי במספר פרמטרים אשר משפיעים גם על מספר הטיפולים הנדרשים.

מה יקרה לשיער לאחר הסרת האיפור הקבוע בלייזר?

אל דאגה, במקומות אשר יש בהם שיער כגון, לאחר הסרת קעקוע גבות בלייזר, השיער ממשיך לצמוח כרגיל. עומק הזרקת הפיגמנט בעת ביצוע איפור קבוע קטן בהרבה מעומק זקיקי השיער, כך שהאחרונים נשארים שלמים. שערות הגבות אינן נפגעות או נשרפות במהלך הסרת הקעקוע. יתכן שבמהלך הטיפול הן יאבדו חלק מהפיגמנט שלהן ויהפכו לדקות יותר. אך ככל שהשערות הישנות מוחלפות בחדשות, הגבות יחזרו לגוון הרגיל שלהן.

האם יהיו נפיחות ואדמומיות לאחר הסרת איפור קבוע?

נוכחות של נפיחות ואדמומיות לאחר הסרת איפור קבוע בלייזר נקבעת לפי סוג הלייזר. ככל שאפקט פעימות הלייזר פחות סלקטיבי, כך הסיכון לסיבוכים גבוה יותר. ההשפעה הקשה ביותר על הרקמות נגרמת על ידי לייזרים מיושנים.

נפיחות ואדמומיות לאחר הסרת איפור קבוע באמצעות לייזר עם לייזר CO2 נחשבת קלה יותר משאר הלייזרים הקיימים כיום. היעדר נזק לרקמות בעור מפחית מאוד את הסיכוי לתגובה דלקתית בעור. לרוב, התופעה היחידה לאחר ההסרה היא אדמומיות קלה שנמשכת בין 3-4 שעות. יתרון נוסף הוא האפשרות להסיר מספר פגמים משמעותיים של עור הפנים בהליך אחד באמצעות הלייזר.

שיקום העור לאחר הסרת איפור קבוע לוקח בערך כ3 שבועות. אך על מנת לשמור על תוצאה איכותית ומניעת נזק לאזור המטופל ישנם מספר המלצות:

  •  לא לחשוף את אזור הפנים לתכשירים כימיים וטמפרטורה גבוהה כגון, קומפרסים ומסכות, שיזוף בים, ביצוע סאונות וכדומה.
  • להימנע ממגע ישיר על האזור המטופל כגון, אין לשפשף או לגרד, להפסיק זמנית שימוש בתכשירי קוסמטיקה וכדומה.
  • להגן על העור מפני חשיפה לקרינה אולטרה סגולה (קרני השמש ומכוני שיזוף).

 

במדיקל C אנו נותנים את האפשרות להסיר איפור קבוע כגון, הסרת קעקוע בגבות, הסרת איפור קבוע בשפתיים, הסרת איפור קבוע אייליינר, הסרת איפור קבוע בעיניים, הסרת איפור קבוע בריסים ועוד מכל סיבה שהיא ומכל גוון. ההסרה בלייזר מתבצעת בזהירות וביעילות ככל האפשר עד לתוצאה של עור נקי ללא סיכון לכוויות או צלקות. ההליך מהיר, עם כאב מינימאלי ואינו מצריך שיקום נוסף.

הסרת איפור קבוע – שאלות ותשובות

איפור קבוע וקעקוע אלו שני מושגים לאותו התהליך. בצורה ברורה יותר, קעקוע בגבות ואיפור קבוע זה אותו הדבר רק במילים שונות.

הטיפול להסרת איפור קבוע בגבות, בשפתיים, בריסים וכן הלאה, נטול כאבים למעט תחושת עקצוץ וחום בזמן פעולת הלייזר על העור. רוב המטופלים מחשיבים תחושה זו כאי נעימות קלה ולא מעבר לכך.

משך הטיפול להסרת איפור קבוע תלוי במספר גורמים כגון, האזור הרצוי להסרה (איפור קבוע בגבות, איפור קבוע בשפתיים וכו'). גודל הקעקוע, וותק האיפור הקבוע ועוד. לרוב בממוצע משך זמן טיפול אחד להסרת איפור קבוע אורך בין 5 – 15 דקות.

לרוב בהסרה של איפור קובע מדובר במספר טיפולים. בדרך כלל בין 2 – 5. אך שוב גם כאן זה תלוי במספר גורמים כגון, האזור הרצוי להסרה (איפור קבוע בגבות, איפור קבוע בשפתיים וכו'). גודל הקעקוע, וותק האיפור הקבוע ועוד.

אל דאגה, לאחר הסרת איפור קבוע בלייזר באזור בו יש שיער. אותו השיער לא ייפגע. שכן, הלייזר לא פוגע בשורשי השיערה ולאחר ההסרה השיער ימשיך לצמוח ללא שום בעיה.

לא. טיפול בלייזר להסרת איפור קבוע בגבות, בריסים, בשפתיים או בכל מקום אחר בגוף. לא משאיר צלקות.

מחיר הסרת איפור קבוע בלייזר משתנה בין אזור לאזור. לרוב המחיר להסרת איפור קבוע ינוע בין 800 ₪ (לאזור קטן) עד ל2500 ₪ (לאזור גדול).

אין בעיה להסיר איפור קבוע בלייזר בשפתיים אשר עברו הגדלה או עיבוי בחומצה הילארונית או בסיליקון. הלייזר לא פוגע בחומרי המילוי ורק הפיגמנט של הקעקוע מוסר.

ניתן להסיר בכלל האזורים אשר בוצע עליהם קעקוע של איפור קבוע כגון: איפור קבוע בשפתיים, איפור קבוע בגבות, איפור קבוע בריסים וכן הלאה.

יש לכם איפור שאתם רוצים להסיר בצורה הטובה ביותר? התקשרו עכשיו 072-3929971 לייעוץ לקביעת תורים, או השאירו פרטים בעמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן