הסרת גושי שומן

דף הבית » הסרת גושי שומן

הסרת גושי שומן בלייזר

העור הוא האיבר האנושי הגדול ביותר ויש לו פונקציות רבות בגוף. הגנה, החלפת חום, נשימה, תהליכים מטבוליים, הוא מכיל מספר רב של קולטנים ובמקביל העור חווה את ההשפעה העצומה של מצבים חיצוניים.

בין מחלות עור, קבוצה נפרדת מורכבת מנגעי עור שונים, נגעי עור אלה יכולים להיות שפירים או ממאירים, ויכולים להיות מולדים או נרכשים. נגעים בעור נוצרים כתוצאה מהתפשטות תאים פתולוגית. הם יכולים להיות קטנים, או שהם יכולים להגיע לממדים עצומים. הסטטיסטיקה אומרת כי גידולים פיגמנטיים נמצאים אצל 80% מהאנשים והם ממוקמים בכל אזורי עור הגוף והריריות.

מבחינת גושי שומן בעור מדובר בבליטות קטנות אשר מופיעות מתחת לעור. גושי שומן אלו גדלים לאט ובדרך כלל אינם מפריעים מבחינה בריאותית אלא מבחינה אסתטית. גושי שומן בעור אלו הם תצורות שנוצרות מתאי השומן מתחת לפני השטח של העור ונחשבות שפירות לחלוטין ברוב המקרים.

כיום מאבחנים גושי שומן בעור כ-3 סוגים:

  •  ליפומה (מיליום)ליפומה היא היווצרות של רקמת חיבור דמוית ציסטה בעלת אופי שפיר, שהתפתחותה מתבצעת בשכבה התת עורית של רקמת החיבור בעור. התוכן הפנימי, של גוש שומן זה הינו רקמת שומן. במישוש, גושי שומן אלה הם צפופים בגודל בינוני, בעלי גמישות, רכות מסויימת ולרוב ללא כאבים.
  • היגרומה (Hygroma)היגרומה היא נגע עור שפיר שמקורו מגיד או ממפרק ומאופיינת כציסטה המלאה בנוזל סינוביאלי המיוצר על ידי הסחוס של המפרק. גוש שומן זה נראה כמו נגע תת עורי אשר ניתן להסרה. בממוצע, גודל התצורות נע בין 5 ל-40 מ"מ, אבל יש גם גושי שומן גדולים יותר. אם הנגע קטן, אזי לרוב הוא לא יכאב. יחד עם זאת, גוש שומן זה נוטה לגדול, מה שעלול להוביל לדחיסה ולחיצה של קצות העצבים ברקמות רכות. כתוצאה מכך מופיע כאב, המפריע לתנועות המפרק. גוש שומן זה מופיע בדרך כלל על גב היד או פרק כף היד, לעתים רחוקות יותר על האצבעות, הרגליים ומפרקי הקרסול.
  • אתרומה (Atheroma)אתרומה היא היווצרות גוש שומן שפיר המתרחש במקום של בלוטות החלב בעור כאשר הצינורות שלהן נחסמים. אותו נוזל שומני שהבלוטות ממשיכות לייצר לא יוצא החוצה ויוצר מעין ציסטה אשר גדלה בהדרגה. גושי שומן אלו יכולים להיווצר בכל מקום אשר בו צומח שיער, אבל לרוב יופיעו באזור הקרקפת, הפנים (לחיים, קפלי אף), בתי השחי ואזורי המפשעה. גודלו של גוש השומן יכול לנוע בין 3 מ"מ ל-4 ס"מ. כלפי חוץ, נגע עור זה הינו מעין היווצרות אלסטית צפופה של צורה עגולה, שבמרכזה ניתן לראות נקודה כהה (זהו הצינור הסתום של בלוטת החלב). בדרך כלל נגע עור זה בשלב הראשוני אינו מפריע, אינהו מהווה סכנה כלשהי על הבריאות ומספק רק אי נוחות אסתטית.
הסרת גושי שומן

שיטות להסרת גושי שומן בעור

כיום ישנן מספר שיטות משמשות להסרת נגעים שפירים כדוגמת גושי שומן בפנים וגושי שומן בגוף:

כריתה בעזרת אזמל (חיתוך כירורגי) – בשיטה זו, גוש השומן ואזור העור מסביב מוסרים. לאחר הסרה כזו, נשארת צלקת, כך שבשיטה זו משתמשים לעתים רחוקות ובגושי שומן מאוד גדולים.

מחט חשמלית – בשיטה זו משתמשים להסרת גושי שומן קטנים אשר מוסרים כליל על ידי זרם חשמלי. זוהי טכנולוגיה ישנה וותיקה אשר החיסרון בה הינו חוסר דיוק והיתכנות לפגיעה עמוקה ברקמות אשר דבר זה יכול להביא לידי תוצאה של כוויות וצלקות.

גלי רדיו – שיטה זו מבצעת מעין חתך ללא דם ותקופת החלמה מהירה יותר. אך היא לא בעלת עוצמה חזקה ומדוייקת כך שלרוב מדובר בסדרת טיפולים (ולא טיפול אחד) עד להסרה מוחלטת של גוש השומן.

חנקן נוזלי – בחנקן נוזלי משתמשים להסרת גושי שומן שטוחים וקטנים. בעזרת חנקן נוזלי, הרקמות קופאות ומוסרות, בעוד העור הבריא אינו מושפע, ולא נותרו צלקות. החסרונות בשיטה זו הינם אי דיוק, כך שייתכן פגיעה של החנקן בעור הבריא מסביב. בנוסף, לא בהכרח שכל גוש השומן יירד דבר אשר יביא לצמיחתו מחדש.

הסרת גוש שומן בלייזר – בשיטה זו הלייזר מאדה את רקמות גושי השומן. הלייזר משמש לגושי שומן בקוטר אשר לא יותר משני סנטימטרים. היתרונות של הסרת גושי שומן בלייזר הינם: ניתן להסיר מספר גושי שומן בטיפול אחד, הסרת גוש השומן ללא צלקות.

הסרת גושי שומן בלייזר

כפי שכבר ציינו, קיימות טכניקות רבות להסרת גושי שומן בעור, החל מהניתוח הקלאסי ועד מחט חשמלית. אבל הדרך היעילה ביותר, הבטוחה ביותר וללא כאבים להסרת גוש שומן, הינה הסרת גושי שומן בלייזר.

לשימוש בלייזר יתרונות רבים, ביניהם מהירות הטיפול, יעילות גבוהה (ב -99% מהמקרים, גוש השומן מוסר לחלוטין ולא חוזר), ללא כאבים, תקופת החלמה קצרה והכי חשוב, ללא צלקות. הטיפול עצמו אורך מספר דקות, ולאחר ניתן להמשיך בשגרת היומיום כרגיל.

אם ברצונכם לבצע הסרה מוחלטת ללא צלקות של גושי שומן בעור, במדיקל C הטיפולים מתבצעים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר באמצעות טכנולוגיית לייזר מודרנית מהדור האחרון, טכנולוגיית הלייזר מבטלת את הסיכון לסיבוכים או להישנות גושי שומן.

יש לכם גוש שומן שאתם רוצים להסיר? לייעוץ התקשרו עכשיו 0723929971

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן