הסרת היגרומה בלייזר

דף הבית » הסרת היגרומה בלייזר

הסרת היגרומה בלייזר

היגרומה היא נגע עור מסוג גוש שומן המורכב מכמוסה בעלת גבולות ברורים אשר בתוכה קיים תוכן שקוף דמוי ג'לי. לעתים קרובות ההיגרומה מופיעה על היד, ובאזור זה לעיתים קרובות גוש שומן זה גורם לאי נוחות. לצערנו, כיום לא ברורה הסיבה להופעת גוש שומן זה, ובכמו נגעי עור רבים אחרים, קיים קשר לפציעות חוזרות בעור, מאמץ גופני מוגבר, אך במקרים מסוימים ההיגרומה מופיעה ללא סיבה נראית לעין. במקרה זה נוצרת נפיחות קלה של העור, כאילו יש מעין גולה קטנה בפנים.

המיקום האהוב על גוש שומן זה הוא אזור מפרק כף היד, אם כי קורה שהוא מופיע גם במקומות אחרים בגוף.

מה גורם להיגרומה?

ההיגרומה נגרמת מממברנות המפרק, אשר מסיבות לא ידועות אותן הממברנות בולטות בין הרצועות והגידים המקיפים את המפרק, ונגרמת היווצרות תת עורית של תאי שומן. ההיגרומה יכולה להתקיים זמן רב מבלי לגרום לאי נוחות או בעיה כלשהי, אך עם הזמן לפעמים מופיעים כאבים. במיוחד נוצרת חרדה אצל אנשים שצריכים לעבוד הרבה עם הידיים. מכיוון שההיגרומה קשורה למפרק, קורה שנוזל המפרק דולף לחלל שלו. ואז, במשך זמן מה, עשוי להיווצר הרושם שאותו גוש שומן נעלם, אך ככלל, לאחר זמן מה הוא מופיע שוב.

מה לא לעשות להסרת היגרומה?

ברוב המכריע של המקרים, שיטות הטיפול השמרניות אינן יעילות. ניסיונות לנקב היגרומות, לשאוב את הנוזל בעזרת מזרק או להזריק לשם חומרים שונים. בשיטות מעין אלו, אכן הנוזל נעלם לזמן מה, אך הקליפה עצמה של גוש השומן לא נעלמת לשום מקום, ובמוקדם או במאוחר הנוזל מצטבר בה שוב.

שיטה איומה וכואבת בהחלט היא ריסוק ("פיצוץ") ההיגרומה. במקרה זה, הנוזל דולף לחלל המפרק, או שממברנת ההיגרומה נשברת והתוכן בה נשפך לרקמה. עם הזמן, במקרה הטוב, גוש השומן יחזור. במקרה הגרוע ביותר, באזור ההיגרומה הפגועה יכולה להתפתח תגובה דלקתית לאחר הריסוק, במוקדם או במאוחר, קליפת גוש השומן נרפאת, ובעקבות זאת רקמות העור נאטמות וההיגרומה מופיעה שוב.

אתרומה
הסרת אתרומה בלייזר

תוכן עניינים

מה ניתן לעשות לבד לטיפול בהיגרומה?

באם עדיין ההיגרומה לא טופלה מכל סיבה שהיא, ואותו גוש השומן גורם לאי נוחות או כאבים כלשהם, רצוי לנסות לא להעמיס על אותו האזור. באופן אידיאלי, יש לבצע אימובליזציה (יצירת חוסר תנועה) של קטע הגפיים עם סד תמיכה. ניתן להשתמש בתרופות אנטי דלקתיות מקומיות. כמו כן, לפיזיותרפיה ישנה השפעה טובה אשר גם יכולה להקל במעט.

מתי יש להסיר היגרומה?

היגרומה היא כמובן לא סרטן, ולכן אין צורך למהר ולבצע טיפול רדיקלי כגון ניתוח. אנשים רבים חיים עם גוש שומן מסוג זה לאורך כל חייהם (לפעמים אף עם יותר מגוש שומן אחד) ואינם שמים לב לכך. כדאי לחשוב על הסרת היגרומה במקרים בהם ההיגרומה יוצרת מראה לא אסתטי וגורמת לכאבים במהלך התנועה. אינדיקציה נוספת לטפל בהיגרומה היא באם ישנה צמיחה המהירה של הנגע. אם היקף ההיגרומה גדל באופן ברור ומהר, לא מומלץ להמתין זמן רב עד להסרה, כיוון שיהיה קשה יותר להסיר באופן מיטבי גוש שומן גדול. והסרת היגרומה בלייזר כאשר היא קטנה תביא לתוצאות הטובות ביותר.

טיפול בהיגרומה

ישנן שתי דרכים לטפל בהיגרומה – שמרנית ואגרסיבית. מומחים רבים ממליצים לנסות לטפל בהיגרומה באמצעות תרופות אנטי דלקתיות וסטרואידים, בשיטות פיזיותרפיות (אור אולטרה סגול, טיפול בבוץ, מגנטותרפיה, אלקטרופורזה, וכו'). מטרת הפיזיותרפיה היא לשפר את זרימת הדם ברקמות באזור המפרק בו הופיע גוש שומן מסוג היגרומה.

 

כמו כן, על מנת לסלק את הנוזל אשר הצטבר בתוך גוש השומן, משתמשים בשיטת ניקור זעירה ופולשנית בה התוכן נשאב החוצה במזרק ולאחר מכן מטפלים בנגע הנותר בסטרואידים. אפשרות פופולארית נוספת וידועה כיעילה ביותר היא הסרת גושי שומן בלייזר.

הסרה של גושי שומן בלייזר, היא השיטה היחידה שבה הסיכון להישנות וחזרה של גוש השומן שואף לאפס.

סיבות להסרה בלייזר של היגרומה הן

הגבלה של ניידות המפרקים, אי נוחות וכאב.

  • דחיסה \ לחיצה של גוש השומן על קצות עצבים או כלי דם.
  • פציעה חוזרת ונשנית של גוש השומן.
  • צמיחה מהירה של גוש השומן.
  • התפתחות תהליך דלקתי או מוגלתי באזור גוש השומן.
  • פגם קוסמטי \ אסתטי (גוש שומן בגודל ניכר ובאזור הבולט לעין).

טיפול לייזר להסרת גושי שומן מאפשרת למנוע הישנות עתידיות של הנגעים, נפטרים מגוש השומן אחת ולתמיד. באמצעות הלייזר, גוש השומן מוסר יחד עם תוכנו והקפסולה העוטפת אותו (הסרה מוחלטת), ובכך מונעים צמיחת גוש שומן חדש לאחר זמן מה.

היתרונות של הסרת היגרומה בלייזר

יעילות – גוש השומן מוסר בטיפול אחד או שניים. בנוסף, ניתן לטפל באזורים בעייתים אשר קשה להגיע אליהם באמצעות שיטה אחרת.

דיוק – לאחר הסרת גוש שומן בלייזר, העור מסביב לאזור המטופל נותר שלם וללא פגע, שכן הלייזר מדוייק מאוד ואינו פוגע ברקמות העור הבריאות מסביב.

התאמת הפרמטרים למאפייני גושי השומן – עבור כל גוש שומן, נבחרים עוצמה מסויימת, אורך גל והגדרות אחרות המשמשות להסרה יעילה של גוש השומן.

התחדשות העור – הלייזר מגרה את הפיברובלסטים, האחראיים לייצור קולגן ואלסטין. כתוצאה מכך העור הופך צפוף ואלסטי יותר, קמטים עדינים וקטנים מוחלקים ואף נעלמים.

זמן החלמה קצר – לאחר הטיפול עלולה להופיע אדמומיות ונפיחות קלה, תופעות אלו חולפות במהירות. המטופל או המטופלת יוכלו לחזור לפעילותם הרגילה מיד לאחר הטיפול. בנוסף, תופיע מעין גומה קטנה אשר תתמלא כעבור מספר שבועות ולאחריה יש להמתין עד לחזרת הגוון הטבעי של העור באזור ההסרה.

משך טיפול קצר – משך הטיפול הינו דקות בודדות לגוש שומן אחד ואינו מלווה בכאב חריג למעט עיקצוץ ואי נוחות קלה.

לסיכום

היגרומה היא היווצרות גוש שומן (ציסטה) הממוקמת מתחת לעור בצורה של חלל מלא בנוזל. כלפי חוץ, ההיגרומה דומה לכדור קטן מתחת לעור. הסוגים הנפוצים ביותר של גוש שומן זה הם היגרומה של היד (לעתים קרובות יותר באזור מפרק שורש כף היד) והיגרומה של המפרק.

השיטה היעילה ביותר להסרת היגרומה קטנה (גושי שומן קטנים) הינה הסרת גושי שומן בלייזר. מעבר ליעילות המוכחת של הלייזר, נדבך נוסף וחשוב הוא מחיר הסרת גושי שומן בלייזר, אשר נמוך משמעותית משיטות אחרות (מחיר הנע בין 500 – 800 לגוש שומן אחד ואשר יורד ככל שיש יותר מגוש שומן אחד).

אתם סובלים מאתרומה? לייעוץ התקשרו עכשיו 0723929971

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן