הסרת ליפומה

דף הבית » הסרת ליפומה

הסרת ליפומה בלייזר

ליפומה היא נגע עור הנוצר על ידי תאים של רקמת השומן (מעין גוש שומן בעור). הסטטיסטיקה מראה כי ברוב המקרים, ליפומות נוצרות אצל נשים מעל גיל 30, אם כי מקרים של גידולי שומן בעור אינם נדירים גם אצל גברים. לעיתים קרובות מופיעים מספר ליפומות בבת אחת. הסיבות להופעת ליפומות לא הוכחו מדעית, אך ידוע שהן נוצרות עקב סתימת צינורות בלוטות החלב.

ליפומה היא נגע עור שפיר מרקמת השומן. נגע זה יכול להיווצר בכל מקום הקיימת בו רקמת שומן. הוא אינו מחובר לאיברים סמוכים. הוא אינו צומח בהם מכיוון שהוא סגור במעין קפסולה \ בועה. הנפוצים ביותר הם ליפומות תת עוריות, אשר מיקום הופעתן יכול להשתנות: על הראש, הגב, הזרוע או הרגל.

הליפומה נראית כמו נפיחות עגולה או אליפסה, בדרך כלל בקוטר 1-1.5 ס"מ. רכה, אלסטית ובולטת. ליפומות יכולות להיות בודדות או מרובות ויכולות לצמוח עם הזמן. ככלל, ליפומה אינה גורמת לתחושות כואבות, כל עוד היא קטנה, היא גורמת רק לאי נוחות אסתטית.

עם זאת, צמיחה של ליפומה יכולה להוביל לפעולה של דחיסת הרקמות הסמוכות וקצות עצבים, דבר אשר יכול לעורר כאב ואי נוחות. כמובן שמומלץ להסיר נגעי עור אלו.

למרות העובדה כי ליפומה, מתייחסת לגידולים שפירים, מומלץ להסיר אותה בהקדם. ברוב המקרים, אנשים עם ליפומה אשר גדלה והתפתחה פונים לגורם מקצועי לקבלת עזרה בהסרתה, ואף שהליפומה גדלה, החלה לכאוב ואינה אסתטית כלל. ניתן להסיר אותה בשלב זה.

הסרת ליפומה מהיד

הסרת ליפומה בלייזר

סיבות להיווצרות ליפומה

הסיבה המדויקת להופעת ליפומות לא הוכחה. אך קיימים מספר גורמי הסיכון המגבירים את הסבירות להתפתחות נגע עור זה:

 • נטייה תורשתית – נוכחות של ליפומות אצל ההורים מגדילה את הסבירות להופעתן אצל ילדיהן.
 • בעיות של תהליכים מטבוליים בגוף.
 • בעיות הורמונליות.
 • מחלת כבד.
 • לחץ (סטרס) לאורך זמן.
 • תנאי היגיינה ירודים מאוד.
 • נזק טראומטי לעור.

מאפיין של ליפומה הוא מעין גוש שומן בעור, אשר מלא בתוכן היוצר את הליפומה. אם אותו גוש שומן לא מוסר לחלוטין, הליפומה תתמלא שוב לאחר זמן מה. בנוסף קיים סיכון לזיהום הפצע בעור, דבר אשר מוביל בסופו של דבר ליצירת צלקות גסות. הסרת ליפומה על ידי גורם מקצועי ובעל ניסיון היא ערובה להסרה מוחלטת, ללא כאב ובזמן קצר.

מתי לפנות לרופא?

חשוב לדעת, התפתחות ליפומה לנגע סרטני היא תופעה נדירה למדי. אך אין זה אומר שחייבים להשלים עם קיומה של ליפומה. ברוב המקרים רופא העור ימליץ להסיר אותה. ובאם קיים חשש כלשהו יפנה את המטופל לבדיקה פתולוגית להמשך בירור.

הסיבות להסרת ליפומה:

 • הליפומה צומחת במהירות או מתעבה.
 • הליפומה ממוקמת על הפנים או על האזורים החשופים של הגוף, דבר המביא לידי אי נוחות אסתטית.
 • היא מתחככת עם הבגדים, ומורגשת ומפריעה בזמן פעילות.
 • התוכן משתחרר מהליפומה.
 • יש אדמומיות וכאב ברקמות מסביב.

כיצד מזהים ליפומה

נגעי עור הניכרים בגודלם משמעותית, כמו גם אלה הממוקמים ליד איברים חיוניים, דורשים התייחסות מיוחדת. ככלל, במקרים מעין אלה מתבצע אבחון נוסף לפני הסרת הליפומה בעזרת השיטות הבאות:

 • אולטרסאונד (לקבלת מידע על שכיחות האיברים והרקמות).
 • MRI או CT אם הליפומה קיימת זמן רב וממוקמת באזור רגיש.

באם יש חשד להתפתחות נגע עור ממאיר, הרקמה של הליפומה שהוסרה נשלחת להיסטולוגיה.

הסרת ליפומה בלייזר

בעבר הוסרו ליפומות בניתוח כירורגי (בעזרת אזמל). הליפומה נכרתה יחד עם התוכן השומני בה ולאחר מכן הפצע נתפר. ניתוח כזה הותיר בכלל המטופלים צלקת לא אסתטית, שהובילה לעיתים קרובות להופעות חוזרות או להופעת ליפומות מרובות מסביב. כיום, הסרת ליפומה מתבצעת בשיטות עדינות, יעילות, בטוחות וללא דימום. המתקדמת מבין כלל השיטות והמומלצת הינה הסרת ליפומה בלייזר.

כיצד מתבצע טיפול הסרת ליפומה בלייזר?

הסרת ליפומה באמצעות לייזר מתבצעת עם רמת כאב מינימאלית, והכי חשוב, בטוחה. בגודלם, ליפומות יכולות להגיע לנפח של 1 עד 20 סנטימטרים ומעלה, מה שמקדם שוב את ההבנה של עדיפות להסרה מוקדמת של נגעי עור אלו.

בנוסף, ככל שנפח הליפומה קטן יותר, כך קל יותר להסיר אותה. בפעולתה קרן הלייזר חודרת לרמה מסוימת לרקמות על מנת להיפטר לחלוטין ממוקד היווצרות הליפומה, זאת מבלי להשפיע על רקמות העור הבריאות מסביב ובשומן התת עורי.

הלייזר פועל על העור בטמפרטורה גבוהה, ומסיר שכבה אחר שכבה. כאשר מסירים ליפומה באמצעות לייזר, אותה "קפסולה" שהינה מוקד ההתפתחות של אותה הליפומה מוסרת לחלוטין, דבר אשר מונע את הופעתה מחדש.

האם יש צורך בהכנה מיוחדת לפני הסרת ליפומה בלייזר?

ליפומות יכולות להיווצר בכל חלק בגוף, הליפומות הכי לא רצויות מבחינה אסתטית הן כאלה הממוקמות בפנים, בצוואר ובדקולטה (אזור המחשוף בין החזה לצוואר). ליפומות באזורים פחות בולטים קשה יותר לעקוב אחר צמיחתן. לפיכך יש לבחון היטב על מנת למנוע ככל הניתן טיפול מאסיבי יותר וארוך יותר. אשר בסופו של דבר אף יעלה יקר יותר.

אין צורך בהכנה מיוחדת טרם הסרת ליפומה בלייזר, באם ניתן לציין את הזמן המשוער בו נוצרה הליפומה, כך יהיה ניתן להעריך את קצב צמיחתה ולתכנן את הטיפול האפקטיבי ביותר. ההסרה עצמה הינה מהירה, כמעט בלתי נראית ובטוחה לחלוטין.

מה המחיר להסרת ליפומה בלייזר?

עלות ההסרה של ליפומה תלויה ישירות בגודלה, במספרן ובמיקומן. הודות לשימוש במכשיר הלייזר ניתן להסיר כמה נגעים בטיפול אחת בלבד. טווח המחירים יכול לנוע בין מאות שקלים (עבור הסרת ליפומה אחת) ולאלפי שקלים (עבור הסרת מספר רב של ליפומות).

מתי לא ניתן להסיר ליפומה בלייזר?

ישנן התוויות נגד להסרת ליפומה בלייזר. באם הינך בהריון או מניקה, עדיף לדחות את ההסרה. לא ניתן לבצע את הטיפול כאשר ישנן מחלות נגיפיות, נשימתיות. ישנן מגבלות על יתר לחץ דם, סוכרת והפרעות מטבוליות אחרות. כמו כן לא ניתן לבצע את הטיפול בנוכחות של פסוריאזיס, אקזמה וכו' באזור המיועד לטיפול.

היתרונות של הסרת ליפומה בלייזר:

 • יעילות – הליפומות בדרך כלל נעלמות לאחר הטיפול הראשון, אך לעיתים יש צורך במספר פגישות.
 • מיקוד – במהלך הטיפול בליפומה בלייזר, רק אזורי העור עם הליפומה עליהם נחשפים לקרינת הלייזר, אזורי עור סמוכים אינם נפגעים.
 • התאמה – ניתן להתאים את עומק חשיפת הלייזר לעור ועוצמת הקרן להשפעה מקסימאלית ובהתאם לגודל הליפומה.
 • שילוב – ניתן לשלב טיפול בלייזר עם טיפולים קוסמטיים אחרים.
 • תוצאה – ליפומות לאחר טיפול בלייזר מוסרות לחלוטין, ובשמירה נכונה גם לא חוזרות. העור לאחר הטיפולים מקבל מראה צעיר, חלק, אחיד ובריא.
 • בטיחות – סיכון מינימלי לסיבוכים ופגיעה מיותרת בחלקים בעור אשר בריאים.
 • זמן החלמה – לאחר ההליך העור מחלים במהירות וביעילות.
 • תופעות לוואי – ללא כוויות, צלקות וללא עיוות של צבע העור הטבעי.
 • ללא דימום.
 • רמת כאב מינימאלית.
 • ללא חשש להיווצרות צלקות או כוויות.
 • משך טיפול קצר – הטיפול אורך בין 10 – 30 דק'.

הסרת ליפומה בקליניקות תחת מדיקל סי

תחת הקליניקות של מדיקל C ניתן להסיר ליפומה בעזרת לייזר בכל גודל ועומק. למומחים שלנו ניסיון רב שנים בתחום זה. הינם בעלי הכשרה גבוהה וציוד מודרני בעל תקן FDA המאפשרים לבצע הסרה לא ניתוחית של הליפומה, בסבירות מינימלית להישנות הופעתה וללא סיכון לבריאות המטופל. המחיר הסופי של הסרת ליפומה באמצעות לייזר תלוי בגורמים רבים כגון: גודל ומיקום הנגע. ניתן לקבוע פגישה באתר מדיקל C, וכן להתקשר למספר הטלפון ליצירת קשר ואפילו ישירות לדבר איתנו בוואטצאפ.

מעוניינים לקבוע תור, מוזמנים להתקשר למספר 072-3929971 או להיכנס לעמוד צור קשר, להשאיר פרטים, ואחד הנציגים שלנו יחזרו אליכם במהירות האפשרית.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן