הסרת מיליום

דף הבית » הסרת מיליום

הסרת מיליום בלייזר

מיליום (באנגלית: milium, whitehead) היא נקבובית סגורה וקטנה הנובעת מחסימה של בלוטות הזיעה בעור או חסימה של זקיקי השיערות בעור. מיליום הוא מעין גוש שומן בעל גוון לבן, אשר קוטרו נע בין 1 ל -2 מילימטרים. לרוב מיליה מופיעה על עצמות הלחיים והעפעפיים אך יכולה להופיע גם על הידיים, הצוואר והדקולטה (אזור המחשוף בין הכתפיים לחזה). נגעי עור אלו מתפשטים במהירות ויכולים לתפוס שטח גדול על העור. הסיבות להופעת גושי שומן אלו שונות כגון: פגיעה בחילוף החומרים, חוסר איזון הורמונלי, תזונה לא נכונה, בעיות בבלוטת התריס, שימוש בתכשירי קוסמטיקה באיכות ירודה ועוד.

אנשים בכל גיל רגישים למראה של מיליה. וגושי שומן אלו יכולים להופיע על העור כנגעים בודדים או מרובים. הדבר המעודד בנגעי עור אלו שהם אינם יכולים להתפתח לתצורות ממאירות, והם מוסרים אך ורק מסיבות אסתטיות.

ברוב המקרים, נגעי עור מסוג מיליום חולפים מעצמם לאחר זמן מה (לרוב בין שנה ל4 שנים), וזאת בשל ההתחדשות הטבעית של השכבה העליונה בעור. אך יחד עם זאת חשוב לציין שגושי שומן אלו לא רק יכולים להישאר על העור, אלא גם יכולים להיות גם גדולים יותר. במקרה מעין זה, יש לפנות לבדיקת רופא עור טרם הסרת מיליום בלייזר.

מליום מתחת לעיניים

הסרת מיליום
הסרת מיליום – תוצאה לפני טיפול אחרון

מה זה מיליום?

במונח המדעי, מיליום היא ציסטה שומנית (גוש שומן) הממוקמת בשכבה התת עורית. כלפי חוץ, המבנה נראה כמו נגע קטן סגור בעל גוון לבן. למיליום מבנה צפוף והיא לרוב מתמקמת בקבוצות באזורים העשירים בבלוטות חלב ובזקיקי שיער בעור. בתוך אותן הציסטות ניתן למצוא תאים בעלי חלבון (קרטיניים) וכמות קטנה של הפרשת החלב, מה שמעניק להן צבע לבן. נגעי עור אלה יכולים להיעלם מעצמם, אולם על מנת להיפטר מהבעיה באופן מלא ובמהירות, יש להשתמש בשיטות הסרה מתקדמות.

מהם הגורמים למיליום?

מיליום יכולה להופיע משתי סיבות

 1. באופן טבעי – גושי השומן מופיעים באופן ספונטני.
 2. גורם חיצוני – גושי השומן מופיעים לאחר דלקת או פציעה. ככלל, גושי שומן כאלה ממוקמים באזורים עם עור דק, למשל על העפעפיים והם יכולים להופיע בכל גיל.

מיליום מופיעה בדרך כלל אצל אלו אשר סובלים מסבוריאה שמנונית. עקב מחלה זו, נוצר עודף שומן, והרכבו משתנה. כתוצאה מכך נוצרים נגעי עור שמנוניים וגושים לבנים וצפופים (גושי שומן).

מאפיין נוסף של מיליום הוא היעדר דלקת. אותן נקודות לבנות אשר על העור אינם עשויים לגרום לאי נוחות כלשהי ובעיקר הן נחשבות כפגם קוסמטי.

הגורמים העיקריים למיליה הם

 • נטייה גנטית (מיליום אשר הופיעה אצל קרובי משפחה).
 • טיפול לא נכון בעור, שימוש במוצרים לא איכותיים ובתכשירי קוסמטיקה זולים.
 • הפרה של הרמות ההורמונליות בגוף (רלוונטי בעיקר למתבגרים ולנשים מתחת לגיל 45).
 • מחלות של מערכת העיכול.
 • תזונה לא מאוזנת, חוסר של ויטמין A.
 • הפרעה לתהליכים מטבוליים בגוף.
 • חשיפה מוגזמת לקרינה אולטרה סגולה (שיזוף מוגזם).

חשוב להבין שאם הגורם להיווצרות של מיליום לא יטופל, אזי גם לאחר הסרה של אותם גושי שומן, המיליום עלולה להופיע שוב.

שיטות טיפול במיליה

חשוב לדעת, שימוש במוצרים קוסמטיים לשימוש חיצוני (לדוגמא פילינג כימי, משחות טבעיות וכדומה) אינו מאפשר להשיג את האפקט הרצוי ואף יכול להחמיר את התופעה. לכן, השיטות הבאות להסרת מיליום הינן נחשבות כעדיפות הרבה יותר.

ניקוב – המיליום מוסרת על ידי ניקוב העור בעזרת מחט דקה, ולאחריו סוחטים את הציסטה ואת התוכן שלה. החסרונות של השיטה כוללים את העובדה שהיא לא נוחה ויעילה בנוכחות של מספר רב של ציסטות, כמו כן היא טראומטית למדי (פעולת הדקירה אשר מכאיבה), ואם היא מבוצעת בצורה לא נכונה ייתכן זיהום של האזורים הסמוכים.

הסרת מיליום במחט חשמלית – בשיטה זו אפילו גושי שומן עמוקים ניתנים להסרה, ובנוסף למזער את ההשפעה על הרקמות הבריאות אשר מסביבם. המיליום לאחר ההסרה מחלימה עם היווצרות של קרום באזור שטופל, וקרום זה מתקלף מעצמו לאחר 7-10 ימים. החיסרון של שיטה זו הוא הסבירות להיווצרותן של צלקות.

הסרת מיליום בלייזר – כיום שיטה זו נחשבת לשיטה הטובה ביותר להתמודדות עם מיליום, ציסטות, גושי שומן ונגעי עור אחרים. שיטה זו מאפשרת להסיר ביעילות מספר רב של נגעי עור (אפילו בקבוצות) מבלי לפגוע ברקמות העור שמסביב.

היתרונות של הסרת מיליום בלייזר כוללים

 • דיוק גבוה – ההסרה מתבצעת באופן ממוקד, רק על האזור הנגוע.
 • חוסר מגע ישיר עם העור – פעולת קרן הלייזר מתבצעת ממרחק של מילימטר מהעור כך שאין פגיעה פיזית בעור.
 • פעולה לא טראומטית – בהסרה בלייזר של מיליום אין פציעה של העור והטיפול עצמו נחשב כהכי פחות כואב לעומת השיטות האחרות.
 • סטריליות – בשל התכונות של קרינת לייזר, קיים מינימום סיכוי לפתח סיבוכים זיהומיים לאחר הטיפול.
 • הסרה נקייה של המיליום – אין דימום, שכן כאשר הלייזר נחשף לעור, מתרחשת קרישה של כלי הדם והאזור שטופל נשאר יבש ללא הפרשות.

האפשרויות של הסרת מיליום בלייזר מאפשרות להסיר מיליום במהירות וללא מאמץ עד להשגת התוצאה הרצויה. כיום, השיטה אשר נחשבת כיעילה ביותר והבטוחה ביותר להסרת גוש שומן בעור ללא צלקות הינה הסרה בלייזר.

הסרת מיליום בלייזר

הסרה הלייזר של מילייה היא הסרה נטולת כאב ויעילה אף לטיפול בגורם הקשור לחסימת זקיקי שיער ברקמות. גושי שומן אלו אינם מסוכנים לבריאות, אך נתפסים על ידי רבים באופן שלילי בשל המפגע האסתטי אשר הם יוצרים על העור. הודות לטכנולוגיות טיפול חדשות, ניתן להסיר מיליום ללא צלקות.

היתרונות העיקריים הניתנים בהסרת מיליום בלייזר בהשוואה לשיטות אחרות להסרה הן:

 • החלמה מהירה לאחר ההסרה בלייזר (1-7 ימים לאחר הטיפול).
 • ההסרת מיליום ללא צלקות.
 • דיוק – הסרת גוש השומן באופן מדוייק, ללא פגיעה ברקמות העור הבריאות מסביב.
 • הסרה מוחלטת – באמצעות הלייזר גושי השומן מאדים לחלוטין את התוכן אשר בתוך הנגע ובכך הלייזר מונע צמיחה מחודשת וחזרה של גוש השומן.
 • סטריליות – ההסרה בלייזר של מיליום היא סטרילית ואינה פולשניות. בשל העובדה שהלייזר בתהליך אידוי תכולת הציסטה מעודד תהליך קרישה טבעי של הרקמות והכלי דם.

מתי לא מסירים מיליום בלייזר?

מיליה או גושי שומן נמצאים בעיקר על הפנים, אך מיקומם אפשרי אף בגפיים העליונות והתחתונות, כמו גם בגב. הסרתם, ככלל, מתבקשת עקב התפשטות הנגעים בשל היעדר טיפול או בעקבות רצון של המטופל להסירם מבחינה אסתטית. השלב הראשון טרם ההסרה הינו בדיקת גושי השומן על ידי רופא עור, רופא העור יעדכן באם קיימות התוויות (סיבות) נגד להסרת מיליום באמצעות לייזר.

סיבות לאי הסרת מיליה הינן

 • הריון ותקופת הנקה.
 • צורה חריפה של מחלות כרוניות.
 • סוכרת.
 • תהליכים אונקולוגיים (סרטניים) בגוף.

לא להסיר מיליום בבית!!

חשוב לדעת, כמעט בלתי אפשרי להיפטר מגושי שומן אלו באופן עצמאי. מסוכנת במיוחד השיטה של סחיטה קלאסית ("פיצוץ" הנגע), וזאת מכיוון שאותם גושי השומן אשר צפופים אינם מוסרים לבסוף, אך במהלך פעולה זו, מבני העור ניזוקים, דבר אשר עלול להוביל לדלקת, להופעת צלקת או להיווצרות ציסטה חדשה. כדי להימנע מתופעות כאלה, מומלץ לפנות לקליניקה אשר מתמחה בהסרת מיליום בלייזר. גורם מטפל אשר בעל ניסיון בהסרת גושי שומן בלייזר יסיר אותן תוך דקות ספורות ללא כאב וללא חשש להיווצרות צלקות.

כמובן, אך לא מומלץ שניתן להסיר גושי שומן בודדים באופן עצמאי. אך יחד עם זאת, הסיכון לזיהום הרקמות הבריאות כמו כן הפצע עצמונשאר. שיטה מודרנית ובטוחה יותר היא טיפול לייזר במיליה. כך תוכלו להיפטר בקלות ממספר רב של גושי שומן על העור בפגישה אחת בלבד וללא צלקות.

מיליה / מיליום – לא רק גושי שומן מתחת לעיניים:

כמו שכבר אמרנו, מיליום יכולה להופיע גם בצוואר, בידיים ובאזור הדקולטה. אבל לרוב גושי שומן אלו אוהבים להופיע מתחת לעיניים (באזור העפעפיים). חשוב לדעת, תופעה זו נפוצה יותר ממה שאתם חושבים (בעיקר אצל אלו אשר עברו את גיל 30). גושי שומן מתחת לעיניים נמצאים על רובינו, אך אצל חלקנו הם בלתי נראים לעומת אלה אשר אצלם הם בולטים יותר. מבחינת הטיפול להסרת גושי שומן מתחת לעיניים, לייזר הוא הפתרון. הלייזר ממוקד, בטוח ופועל על אזור מצומצם. ככה שגם באזור רגיש כמו מתחת לעיניים. ניתן להסיר את גושי השומן מתחת לעיניים ללא כל חשש.

היכן ניתן להסיר מיליום בישראל?

המרפאות אשר תחת מדיקל C מציעות למטופלים שלנו הסרה בטוחה ויעילה של מיליה ונגעים אחרים בעור. היתרונות שלנו הם המקצועיות הגבוהה והניסיון הרב של הגורמים המטפלים, זמינות של ציוד מתקדם המבטיח בטיחות ותוצאות מצוינות לאחר הטיפול.

מעוניינים לקבוע תור, מוזמנים להתקשר למספר 072-3929971 או להיכנס לעמוד צור קשר, להשאיר פרטים, ואחד הנציגים שלנו יחזרו אליכם במהירות האפשרית.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן