הסרת צלקות

דף הבית » הסרת צלקות

הסרת צלקות וסימני מתיחה בלייזר

צלקת או סימן מתיחה בעור אלו סימנים נפוצים מאוד בכלל האוכלוסייה. צלקות יכולות להיות תוצאה של ניתוח או שרידי אקנה, השתלת עור או פציעה. עם זאת, סימני מתיחה הם סוג של הצטלקות ברקמת החיבור. אם העור נמתח בפתאומיות, רקמת החיבור לא יכולה להסתגל באותה מהירות ונזק יכול להתרחש. כל אלה (צלקות וסימני מתיחה) מטופלים בהצלחה על ידי טיפולי לייזר. 

סוגי הצלקות

הופעת הצלקת היא השלב האחרון של ריפוי פצעים עמוקים יותר. תהליך זה עובר 3 שלבים. בשלב הראשון, התגובה הראשונית של הגוף (בין 3 ל5 ימים) לנזק לרקמות היא, הסרת רקמות מתות ובאם יש אז הוצאת גופים זרים. בשלב הראשוני של ריפוי הפצעים חשוב לעצור את הדימום ולמנוע את חדירת החיידקים וכן את התפתחותם של זיהומים. בשלב השני, הדם נקרש, יוצר קרום, וההכנה לעור בריא מתחילה משכבות העור התחתונותבשלב השלישי, מערכת החיסון שולחת תאי דם לבנים על מנת לאתר ולהילחם בחיידקים שהסתננו. הקולגן משמש כדבק, המשמש לסגירת הרקמה הקרועה. בתחילה הריפוי ישנם שינויים בלתי נראים – נוצרים תאים חדשים, נבנים כלי דם, נוצרת רקמת חיבור. תוך כשבוע קצוות הפצע מחלימים. אך ייקח חודשים לראות מה תהיה התוצאה הסופית של הפציעה. במקרה הטוב מדובר בקו שטוח דק הדומה בצבעו לשאר העור. 

צלקת אטרופית (שקועה)

 זוהי צלקת שקועה בהשוואה לאזורי עור סמוכים אחרים. צלקת זו נגרמת עקב הרס או אובדן של סיבי קולגן אשר אחראים על בניית רקמת החיבור. 

הסרת צלקות בלייזר
הסרת צלקות מניתוח קיסרי

צלקות שטוחות רחבות

הן תוצאה של תהליך דלקתי או ממוקמות באזורים הנתונים למתיחות והתכווצויות עזים של העור כמו ברך, מרפק, כתף, גב. 

הסרת סימני מתיחה בלייזר

כן אלו הם גם סוג של צלקת. הם נגרמים מפגיעה בדרמיס וברקמה התת עוריתואילו השכבה החיצונית של העור – האפידרמיס, אינה מושפעת. אין להם עומק ומבחינת אזורים אחרים סמוכים, וצבעם משתנה מסגול ללבנבן. הסיבות להופעתם שונות – הריון, עלייה / ירידה במשקל, אימונים, חוסר איזון הורמונלי, שימוש ארוך טווח בסטרואידים וכו '

צלקות אקנה

אקנה הן הסוג הנפוץ ביותר של צלקות אטרופיות. בהם, בתהליך ריפוי העור עקב דלקת עמוקה של הדרמיס (השכבה הפנימית של העור). שוב, אנו יכולים להבחין בין מינים שונים. יש כאלה שנראים כאילו העור נוקב באמצעות מחטים, אחרים נראים עגולים או סגלגלים ואחרים יכולים להראות כמכתשים. 

צלקות היפרטרופיות

אלו צלקות הנוצרות לא על ידי אובדן רקמות, אלא על ידי ייצור עודף של קולגן. אנו יכולים לזהות צלקות אלו כקמורות ובעיקר אדומות. הרקמה הנוספת אינה חורגת מאזור הפצע. לעתים קרובות הן נובעות מכוויות. חולים מתלוננים על גירוד ואי נוחות. 

צלקת קלואידלית

צלקת זו היא בולטת, עבה ובשרנית. צלקות אלו נגרמות על ידי צמיחת יתר של רקמה סיבית צפופה שצומחת מעבר לפצע. עם הזמן הצלקת מתבגרת וחוזק הרקמה משתפר כתוצאה ממעבר נכון של סיבי הקולגן. הצלקת עוברת מעבה לשטוחה ואלסטית. ההבחנה בין צלקות היפרטרופיות לקלואידיות קשה בשלבים הראשונים של היווצרות הצלקת. 

צלקות מניתוחים

כמובן שישנם מגוון רחב של צלקות שנגרמות כתוצאות מניתוחים שונים, למשל צלקת ניתוח קיסרי היא אחת מין הצלקות אשר מאוד מציקות בעיקר מבחינה ויזואליות לאלפי נשים בישראל ובעולם, והמון מהן ניגשות לבצע טיפולים להסרת צלקות מניתוח קיסרי באמצעות לייזר.

צלקות מקעקועים

בעת ביצוע קעקוע ברוב המקרים נוצר צלקת על פני העור כתוצאה מהחדרת המחט עם הדיו עשרות אם לא אלפי פעמים. ישנם אנשים עם השנים שמתחרטים מסיבות כאלה ואחרות ורוצים לבצע הסרת קעקועים בלייזר ולהעלים את הקעקוע מכל פני העור.

מתי הזמן הכי טוב לטפל בצלקת?

הכלל הוא פשוט, ככל שהצלקת חדשה יותר (אדומה ורכה יותר), כך ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר. לכן, באם רוצים להסיר צלקת, עדיף כמה שיותר מוקדם. שכן, צלקות ישנות אינן נעלמות ללא עקבות. טיפולי הלייזר מטשטשים אותן לרמה שקשה לראות אותן בעין אך העדיפות לצורך קבלת התוצאות הטובות ביותר, היא לטפל בהן מוקדם ככל האפשר. 

חשוב לציין, לא כולם יכולים לבצע טיפול הסרת צלקות וסימני מתיחה בלייזר. אנשים הסובלים מבעיות עור כגון פסוריאזיס, אקנה סיסטיק ודלקות עור. קיים חשש לפגיעה בבריאותם ולא מומלץ להם לבצע טיפולים מסוג זה. בנוסף, אנשים המשתמשים בתרופות מסוימות, כגון איזוטרטינואין לאקנה, יש להפסיק את  השימוש בתרופה לפחות שישה חודשים לפני תחילת הטיפול. 

איך מסירים צלקות וסימני מתיחה בלייזר?

הסרת צלקת בלייזר והסרת סימני מתיחה הינו טיפול לא פולשני ומתקדם לטיפול בצלקות וסימני מתיחה. טיפול זה מספק תוצאות נהדרות עם זמן החלמה מינימלי. טכנולוגיית הלייזר משמשת במהלך הטיפול להפחתת נראות הצלקות מבלי לפגוע ברקמה הסובבת. עם מספר טיפולים קלים ומהירים, הצלקות נעשות פחות גלויות ומשאירות עור חלק ויפה. הטיפול בצלקות באמצעות לייזר מפחית את גודל הצלקת, מחליק את פני השטח של העור והופך את הצלקות האדומות ("דמויות הקליפה"), לצלקות לבנות בהירות אשר מקובלות יותר מבחינה אסתטית. הטיפול יוצר בהדרגה קולגן חדש, בריא וחלק המחליף את הקולגן העודף, הלא אחיד אשר מתקלף בצלקות. ההשפעה של הסרת צלקות בלייזר והסרת סימני מתיחה היא הדרגתית, מה שאומר שהתוצאות יתבררו לאחר מספר חודשים. בזמן זה, הצלקת תדהה ותסתגל בהדרגה לצבע העור. ברוב המקרים נדרשים מספר טיפולי לייזר בכדי לקבל את האפקט המקסימלי. 

אופן הטיפול של הסרת צלקות וסימני מתיחה בלייזר

לא כמו בניתוח כירוגי, הסרת צלקת בלייזר מבוססת על פולסים ארוכים של נקודת לייזר מדויקת החודרת עמוק לתת מבנה של העור ובכך היא מפרקת את הרקמות הישנות בעור. לאחר מכן הגוף מבצע תהליך טבעי לדחיית הרקמה הישנה והפגועה ונוצרת רקמה חדשה אשר בה מתחדשים גם החבלונים החשובים קולגן (חלבון אשר תפקידו לשמור על החוזק של עורנו)  ואלסטין (חלבון אשר תפקידו לשמור על הגמישות של עורנו) שני חלבונים אלו הם המרכיבים החשובים ביותר במבנה עורנו. 

היתרון הגדול בטיפול זה של הסרת צלקות וסימני מתיחה בלייזר, שזהו טיפול מהיר, יעיל ומופחת כאב עם זמן החלמה קצר. בניגוד לטיפולי לייזר אחרים, השימוש בטיפול זה באמצעות קרן לייזר חמה לטיפול בסימני מתיחה או צלקות מביא לידי התעוררות של המבנים העמוקים מתחת לעור (חלבונים ורקמות) ולצמיחה ויצירת תאים חדשים ברקמת הצלקת. לפיכך, יש לצפות לתחושה של חום או עקצוץ במהלך הטיפול, אך ברוב המקרים אין צורך בהרדמה מקומית מכיוון שהצלקת עצמה אינה כואבת עקב אובדן תאי החישה. העור ליד הצלקת עשוי להיראות אדום במהלך הימים הראשונים שלאחר הטיפולאך זוהי תופעה טבעית ואין צורך לחשוש. קיימת חשיבות לאחר הטיפול להקפיד על הגנה מספקת מפני השמש וקרינתה לאזור המטופל. 

טיפול לייזר co2 להסרת צלקות

הסרת צלקות, סימני מתיחה וקמטים נעשתה עד לפני מספר שנים בשיטות כמו שחיקה של העור, פילינג כימי עמוק, קילוף לייזר קלאסילשיטות אלו יש להן חסרונות משמעותיים כמו תקופת החלמה ארוכה, סיכון להיפר-פיגמנטציה, צלקות ועוד. בעזרת הטכנולוגיה המהפכנית החדשה – מה שמכונה לייזר co2 – מתבצע "אידוי" של שכבות האפידרמיס השטחיות (שכבת העור החיצונית) והשפעות תרמיות ספציפיות על המבנים העמוקים של העור. במהלך הטיפול עצמו לא קיימת פגיעה בעור כולו, אלא רק בחלקים ממנו. כל אזור כזה מוקף באזור בריא ולא מושפע מהלייזר. אופן של טיפול זה מאפשר לעור להתאושש במהירות רבה, ולכן ניתן אף לעבוד על חלקים גדולים יותר מלייזר רגילטיפול זה גורם לייצור של סיבי קולגן בריאים חדשים, אשר גורמים לעור להיות חלק יותר, משפרים ומשקמים את מבנהו, צפיפותו וגמישותו. 

באילו מקרים מומלץ טיפול הסרת צלקות וסימני מתיחה בלייזר co2 ?

טיפול בלייזר CO2 משמש להסרת נקבוביות מוגדלות, הסרת צלקות של פצעונים, הסרת אקנה, הסרת חצבת, הסרת צלקות לאחר הניתוח, הסרת קמטים  עדינים והידוק העור הנפול. 

מהם היתרונות של טיפול בלייזר co2 ?

הטיפול בלייזר CO2 גורם לשיפוץ מבנה הקולגן ולהתחדשותו באופן מדויק יותר, אשר מעבר לכוחו של קילוף בינוני-עמוק או מה שמכונה דרמבריישן ((dermabrasion. אנרגיית הלייזר מעוררת יצירת קולגן בריא ובכך משפרת את ההקלה והמבנה של הצלקות, מפחיתה קמטים וקמטוטים, משפרת את מרקם העור ומשקמת את מראהו הרענן. 

למה לצפות במהלך טיפול בלייזר co2 ?

לפני שנמשיך בטיפול מסוג זה, חובה לבצע בדיקה דרמטולוגית ראשונית (בדיקת עור אצל רופא מוסמך), במהלכה נקבע מצב העור ולאחריה מכינים תוכנית טיפוליםהטיפול עצמו אינו כואב מכיוון שמטפלים בעור מראש בקרם אלחוש עבור נוחות רבה יותר של המטופל, אך למרות זאת יש לציין שקיימת האפשרות שבמהלך ביצוע הטיפול יחוש המטופל כאב קל וצריבה. 

למה לצפות לאחר טיפול בלייזר co2 ?

מיד לאחר הטיפול יופיעו אדמומיות ונפיחות שנמשכות מספר ימים. למחרת ניתן לראות שנוצרים קרום חום, ונוזל צהבהב, מה שמכונה פליטה. במהלך תקופה זו, יש להמנע משימוש במוצרי הקוסמטיקה הרגילים ומומלץ לנקות את העור רק במים נקיים וקרמים שנקבעו על ידי רופא העור, דבר שמטרתו  להביא ללחות מקסימאלית של העור, המסייעת לו להחלים מהר יותר. האדמומיות והנפיחות מתחילות להיעלם לאחר היום השני וסביב היום החמישי לאחר ההליך, המטופל יכול לחזור לשגרת החיים הרגילה שלו. 

באיזו טיפול עלינו לנקוט לאחר טיפול בלייזר co2 ?

יש צורך להשתמש בלחות ובקרם הגנה כדי לתת עוד יותר לחות לעור. אסור לשפשף או לקלף את האזור המטופל לתקופה של כ -4 שבועות, כמו גם לחשיפה לשמש, לרוח חזקה, שחייה במים מלוחים או במים כלוריים (בריכה וכדומה). חל איסור להסיר או לקלף את הקרום החום שנוצר. כמו כן מומלצת בדיקת המשך לאחר חודש. 

מהו מספר הטיפולים הדרוש להשגת האפקט הרצוי?

לכל מקרה ואדם יש מאפיינים אישיים משלו, אך בממוצע יש צורך בארבעה טיפולים לפחות בהתאם לסוג וצבע הצלקות, לעומק הקמטים, לסוג העור ויכולות ההתחדשות שלו. ביקור אחד אינו מספיק בכדי להשיג את האפקט הרצוי. 

מתי הזמן הטוב ביותר לבצע טיפול בלייזר co2 ?

הטיפולים מבוצעים במהלך תקופת החורף, עקב רגישות מוגברת לשמש של העור לאחר הטיפולועל מנת למנוע להופעת פיגמנטציה (כתמי עור) באזור המטופל. 

לסיכום, מראה חיצוני הוא דבר חשוב ביותר להערכתו העצמית הגבוהה של האדם, ולכן השאיפה לשלמות מוטמעת בנפש האדם. בהקשר זה ניתן להבין לחלוטין את הרצון להשתמש באמצעים לתיקון פגמים גלויים ובמקביל חיפוש אחר שיטות חלופיות להסרת קמטים, צלקות, סימני מתיחה ועוד. כמובן שיש לקחת בחשבון שהשנים עושות את שלהן, אך אתם תתפלאו שבעזרת קרני הלייזר המופלאות ניתן לטשטש את אותם הסימנים ולהרגיש הרבה יותר בריאים, רעננים ומושכים. 

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן