הסרת קעקועים בלייזר

דף הבית » הסרת קעקועים בלייזר

מידע על הסרת קעקועים בלייזר

עוד מימי קדם ידוע על אנשים אשר היו מקשטים את גופם בקעקועים. קעקוע, בניגוד לצביעה, הוא אוסף צבעים (פיגמנט דיו) הנצרב בתוך תאי העור. כיום הנושא הפופולרי של קעקוע (אבל במקרה שלנויותר נכון, להסיר אותו)ולקשט את הגוף בקעקועים אומנותיים יותר או פחות עדיין נחשב כדבר אופנתי מאוד, למרבה הצער אנשים לא חושבים איך תראה בת הים שלהם, המקועקעת על הבטן, בעוד שלושים שנה (ובמקרים אחרים בעוד 30 ק"ג יותר) או אם שם האהבה הנוכחית שלהם, אשר לעיתים נעלמת אך הקעקוע נשאר. בקיצור, אנשים עדיין מקשטים את עורם בקלילות רבה ובפזיזות, ואז נאנחים לאור התוצאות של הניתוחים להסרתםלרוב בניתוחי הסרת קעקוע מחכה להם תהליך מסובך מאוד שבסופו לא תהיה תוצאה גם מספקת כלל.    

 גם היום, כאשר משתמשים בטכנולוגיית הלייזר העדכנית ביותר. ההרכב המדויק של הצבע המשולב בקעקוע לא תמיד ברור, ולכן יש צורך בשימוש במכשירי הלייזר היודעים להקרין במספר אורכי גל שונים. כך שהבעיה עם קעקועים צבעוניים (אשר יותר ויותר פופולריים כיום). כדי להסיר אותם, יש צורך בכמה אורכי גל (כלומר מספר לייזרים).  

חומר למחשבה, אדם שעשה קעקוע צריך לדעת שלרוב הסרת קעקוע יקרה הרבה יותר מאשר יצירתו 

פעם, ניתן היה להסיר קעקועים רק בשיטות טראומטיות: כריתה, כלומר להסיר בניתוחשחיקה \ קילוף, ממש לגרד את העור . שיטות אלו גרמו לעיתים קרובות לצלקות. בשנות השישים של המאה הקודמת החלו להשתמש בלייזרים ברפואה, ואז החלו לתרגל ולבדוק הסרת קעקועים בלייזר. ובשנות התשעים, שיטה זו כבר הפכה לפופולארית ביותר. 

מנגנון הבהרת הלייזר של קעקוע עדיין לא הובן במלואו. ידוע שקיימת אינטראקציה של הלייזר עם רקמות העור. בהסרת קעקועים על ידי לייזר העיקרון הוא שקרן הלייזר נושאת אנרגיה הנספגת על ידי חלקיקי הצבע בתוך העוראותם חלקיקי צבע מתחממים ומתפרקים. במקרה זה, התא, המכיל פיגמנט זר, מתחמם מבפנים ונהרס. יתר על כן, ה"פסולת" והצבע (אשר מתפרקים על ידי הלייזר) נלכדים על ידי מקרופאגים (תאי בולענים) של מערכת החיסון  אלו תאים חסרי צורה המסוגלים לספוג חומרים זרים – ועם זרימת מערכת הלימפה מוסרים מהעור. 

כיצד עובד טיפול של הסרת קעקועים בלייזר?

היתרון הגדול של טיפול בלייזר שהוא משפיע רק על הצבע מבלי לגעת בעור. המבנה המולקולרי של הקעקוע עובר הרס, שינוי צבע ואז שאריות הצבע בתאים שהוסרו נשטפות באופן טבעי ע"י הגוף. 

קרן הלייזר פועלת בפולסים על הצבע מבלי לגעת בעור. המבנה המולקולרי של הקעקוע עובר הרס, המולקולות מתחממות ומתפרקות. במקרה זה, התא, המכיל פיגמנט זר, מתחמם מבפנים ונהרס. לאחר מכן, ה"פסולת" והצבע נלכדים על ידי מקרופאגים של מערכת החיסון – תאים חסרי צורה המסוגלים לספוג חומרים זרים וכך נשטפים באופן טבעי.      ההשפעה היא על כל רקמות החדירה של הקעקוע, ולא רק על פני העור עצמו (השכבה החיצונית). כל פולס מסיר שכבה מסוימת של פיגמנט ומפנה את הדרך לפולס הבא. התוצאה היא הרס חלקיקי הצבע שכבה אחר שכבה.        התוצאה הסופית של הסרת קעקוע בלייזר תלויה בסוג העור, בהרכב הכימי וצבע הקעקוע, מיקומו, כמה זמן הוא קיים ומה עומק חדירת הצבע. 

הסרת קעקוע בלייזר
הסרת קעקועים בלייזר

הסרת קעקוע לפני ואחרי

הסרת קעקוע

ההשפעה של הלייזר היא על כל נפח הקעקוע (גם לעומק), ולא רק על פני העור. כל חשיפה של הלייזר מפנה שכבה מסוימת של פיגמנט (צבע) בתאים ובכך חושפת את השכבה מתחת אשר מטופלת גם על ידי הלייזר. התוצאה היא, הרס חלקיקי הצבע (הפיגמנט) של הקעקוע לפי שכבות. 

התוצאה הסופית של הסרת קעקועים בלייזר תלויה בציוד המשמש, באיכות הקעקוע, בסוג העור. מה גם שחשוב ההרכב הכימי של הקעקוע, צבע הקעקוע ומיקומו בגוף. השפעת הלייזר גם תלויה בגיל הקעקוע ומה עומק הצבע שנצרב בעור. 

חשוב לדעת, במכשור לייזר חדיש. ניתן לווסת את הטיפול בהתאם לפיגמנטציה של העור (עור בהיר או כהה)ובכדי להגיע לתוצאה מיטבית יש להתאים את אורך הגל של קרן הלייזר ואת משך זמן של הפולסהמכשור העדכני ביותר בוחר את אורך גל הקרינה בהתאם לדיו הקעקוע וסוג העור. להסרת קעקוע נדרשים מספר טיפולים בקצב של אחת לחודש בדרך כלל. 

יתרונות הסרת קעקועים בלייזר

 • ללא כאבים. 
 •  ללא דימום. 
 • הסרת הקעקועים מתבצעת ללא צלקות. 
 • הסרת הקעקוע בלייזר היא נקודתית, ללא פגיעה או השפעה על העור מסביב לקעקוע. 
 • תוצאה מהירה, מורגש שינוי כבר לאחר הטיפול הראשון. 
 • מכשירים מתקדמים עם תקני בטיחות. 
 • קרן הלייזר משפיעה על הפיגמנט (צבע) לאורך כל עומקו בשכבות התאים, ולכן טכניקת הלייזר נחשבת ליעילה והמהירה ביותר. 
 • לא קיימות תגובות אלרגיות ותופעות לוואי. 
 • אין הגבלות גיל. 
 • הפגישה אורכת 15 עד 90 דקות, יחד עם ייעוץ מטפל מומחה בפגישה הראשונית. 
 • השיטה יעילה באותה מידה לכל סוגי וצבעי העור 
 • ניתן להסיר קעקועים במורכבות שונה ישנים יותר וישנים פחות. 
 • אין צורך בתקופת החלמה ארוכה. 
 • ללא ניתוח. 
 • אין צורך בהכנה מקדימה. 

כאמור ישנם ללייזר יתרונות רבים גם בטיפולי לייזר אחרים, למשל, הסרת נקודת חן בלייזר, הסרת קונדילומה בלייזר, הסרת שומות וציסטות, ועוד מגוון רחב של טיפולי לייזר.

שלבי הסרת קעקועים בלייזר

הסרת קעקועים בלייזר מתבצעת בשלבים מסויימים.  

 1. בדיקת המטופל והתאמת המיכשור, בחירת עוצמה, אורך גל בהתאם לסוג העור ועומק הצבע. 
 2. השפעה על פיגמנט. קרן הלייזר מכוונת לצבע מסוים של הקעקוע ואזור הפגיעה שלה מחולק למיקרו-פרגמנטים. 
 3. התאמת משככי כאבים ומשחות נוגדות דלקת לשימוש על אזור הסרת הקעקועים וברמת הכאב שמרגיש המטופל לאחר הטיפול 

אדם מרגיש את ההשפעה של הלייזר, כתחושת צריבה קלה ועקצוצים, העוצמה תלויה ברגישות האזור המטופל. משך ההליך תלוי בגיל הקעקוע, בעמידות הדיו ובגודל הקעקוע. קעקועים מורכבים וססגוניים יוסרו בדרך כלל ב 7-10 טיפולים. 

כיצד להתכונן לטיפול של הסרת קעקוע בלייזר?

אין צורך בהכנה מיוחדת לטיפול של הסרת קעקועים בלייזר. מומלץ להקפיד על כמה כללים: 

 • הימנע מחשיפה לאור שמש ישיר לפני ובין הטיפולים, שכן הקעקוע עשוי להיות רגיש יותר ללייזר. 
 • יש להפחית את כמות הסיגריות שמעשנים (אם ניתן, עדיף להימנע כלל). 
 • באם יש דלקות ופצעים על העור, יש לעדכן את המטפל ולדחות את הטיפול. 
 • לא ניתן לבצע את הטיפול בזמן של החמרת מחלות כרוניות כאלה ואחרותובאם טמפרטורת הגוף גבוהה (חום). 

 

מה לעשות לאחר טיפול הסרת קעקועים בלייזר

אחר הטיפול בלייזר מופיעה אדמומיות על העור ונפיחות קלה אשר נעלמת תוך יום. לפעמים נוצר קרום, שלא ניתן לקרוע אותו. אך הוא ייעלם תוך 2-3 ימים. 

מומלץ לשים קומפרסים קרים במשך 5 יוםניתן לשטוף את אזור הסרת הקעקועים במים זורמים עם סבון לתינוק אל היפואלרגניומיבשים במגבת ע"י הנחה על האזור המטופל ניחים, לא משפשפים!). ניתן למרוח שכבת קרם להרגעת העור או קרם לטיפול בפריחות בעור וזאת על מנת למנוע גירוד ובכך להבטיח ריפוי מהיר. שימוש בתכשירי קוסמטיקה המבוססים על אלכוהול אינם רצויים. 

המלצות לאחר טיפול 

 • אל תיגע באזור המטופל ללא צורך. 
 • אין לסרק או לשרוט את אזור הקעקועים. 
 • שימוש בקומפרסים קרים 3 פעמים ביום למשך 5 ימים. 
 • אל תקלף את הקרום, זה יכול להוביל לצלקות. 
 • הימנע מחשיפה ישירה לאור השמש. 
 • הימנע מלהיכנס לאמבטיות, סאונות, בריכות שחייה וכדומה. 

 

לסיכום

הסרת קעקוע בלייזר היא כיום השיטה המתקדמת ביותר להסרת קעקועים לא רצויים מהגוף. טיפול זה לא פוגע בעור, רמת הכאב נסבלת וניתן להעלים את הקעקוע כמעט לחלוטין. 

אז אם יש לך מחשבות להסרת קעקוע מגופך. אם הקעקוע שלך מתחיל להפריע לחיים שלך – למשל, אינו תואם מעמד חברתי חדש או לא מחזיר את הזיכרונות הוורודים ביותר מתקופת נעוריך. יש לנו חדשות טובות.  – יש לך הזדמנות להסיר אותו  בצורה שתפתיע אותך לטובה. ללא ניתוח, ללא צלקות וללא סימנים. 

שאלות ותשובות בנושא הסרת קעקועים בלייזר

אם אתה חושב שמספיק טיפול אחד להסרת קעקוע בלייזר, אנו נאכזב אותך. הסרת קעקוע בלייזר אינה תהליך מסובך, אך גוזל זמן. על מנת להסיר קעקוע זה צריך מספר טיפולי לייזר עם מרווח של 30 יום ביניהם. למה כל כך הרבה זמן? כדי לענות על שאלה זו, עליך להבין כיצד הלייזר עובד. המכשיר פועל על הפיגמנט המוטבע עמוק בשכבה האמצעית של העור – הדרמיס. בהשפעת אנרגיית החום של קרן הלייזר מחממים את הפיגמנטים בתאים והורסים אותם, מה שמקל על הסרת חלקיקי צבע דרך מערכת הלימפה בגוף. השימוש בלייזר על הקעקוע הינו על פי השכבות בעור, ולכן יש צורך במספר טיפולים על מנת להסיר לחלוטין את הקעקוע. משך זמן הטיפול תלוי באזור הקעקוע. 

הסרת קעקועים בלייזר סיבוב סלקטיבי (נאודימיום) מבוססת על פעולה סלקטיבית של פולס הלייזר רק על אותם תאים המכילים פיגמנט (צבע). אזורים אחרים של העור אינם מושפעים. הזמן בו פולס הלייזר משפיע על תא הצבע נמדד בכמה ננו שניות, מה שהופך את השיטה הזו ללא כואבת כלל. המטופל עלול לחוש תחושת צריבה קלה רק במהלך הטיפול עצמו. הלייזר מפרק את הצבע הכלול באפידרמיס לחלקיקים מיקרוסקופיים המופרשים מהגוף דרך מערכת הלימפה. 

השאלה הנפוצה ביותר לגבי תהליך הסרת קעקוע בלייזר היא עלות הטיפול. ככלל, כדי להסיר קעקוע רגיל (בעל צבע אחד בעל רדיוס של 5 ס"מ), נדרשים 3-4 פגישות במרווחים של 25-30 יום, במהלכן התבנית של הקעקוע מתבהרת ונוצרת שכבת קרום באזור זה של העור. לכן, עלות הטיפול להסרת קעקוע בלייזר תלוי באזור הציור, מספר השנים שלו על העור ועומק חדירת הצבע. כמו כן, שטח הקעקוע אשר ככל שהוא גדול יותר, כך כל הליך ההסרה ארוך יותר ויקר יותר. 

בנוסף טיפול להסרת קעקוע בלייזרהעלות ואופי הטיפול יכולים להיות שונים בהתאם לסוג הצבע. לדוגמא, פיגמנטים צבעוניים בשחור ואדום מוסרים הכי מהר. צבעים ירוקים וכחולים קצת יותר קשים להורדהאך הקשים ביותר להסרה הם הצבעים הבהירים: לבן וצהוב.  

כרגע, לייזר הוא הדרך הבטוחה והאיכותית ביותר להסרת פיגמנט מעור האדם. עם זאת, ישנן גם שיטות אחרות: 

פילינג עור – במהלך הטיפול העור "מקולף" בשכבות באזור הקעקוע. פילינג עור, זו אחת השיטות הראשונות שהשתמשו בהן להסיר קעקועים. החיסרון הגדול בשיטה זו, שבסופו של הטיפול נוצר פצע, ובאותו הפצע יש לטפל בחומר חיטוי ובשמירה קפדנית פן יזדהםבנוסף גם לאחר ריפוי מלא של הפצעיישארו צלקות במקום הטיפול. 

ניתוח כירורגי  בשיטה זו ניתן לחתוך את שכבות האפידרמיס (השכבות החיצוניות) של העור. ניתן לבצע פעולה זו מסיבות רפואיות דחופות. יתרונות: הקעקוע מוסר במכה אחת. חסרונות: היווצרות פצע ולאחריו צלקת לא מחמיאה. 

הזרקה כימית  טיפול זה היה פופולרי בעבר בשל בטיחותו היחסית. במהלך טיפול זה העור היה מנוקב במחט דקה אשר בעזרתה היו מזריקים תמיסה ביוכימית באזור הקעקוע. היתרון הגדול בשיטה זו שלא היה חשש להיווצרות צלקות, אך הסיכון להיפרפיגמנטציה הוא גבוה מאוד. 

חנקן נוזלי – בטח שמעתם על חנקן נוזלי באם אי פעם רציתם להסיר שומה או יבלת. אופן הטיפול בחנקן נוזלי על קעקוע לא שונה משאר הדברים אשר מוסרים בעזרתובתהליך העור מוקפא עד להיווצרות שכבת קרום, לאחר זמן מה נוצרות שלפוחיות, הנפתחות ו"סוחפות "את הצבע. לטיפול זה החיסרון הגדול הוא שהצבע יורד בצורה לא אחידה ולא לגמרי. לרוב, יש צורך בחזרה מרובה על הטיפול דבר אשר פוגע בעור. 

טיפול הסרת הקעקועים בלייזר הוא טיפול עם רמת כאב מינימלית לעומת שאר השיטות הקיימות. עד כדי כך שהוא אפילו מומלץ, בין היתר, לא רק להסרת קעקוע אלא גם להסרת איפור קבוע באזורים רגישים, גבות או עפעפיים. בתהליך של הסרת קעקועים בלייזר קיימת תחושת עקצוץ אשר היא בטח לא הכי נעימה, אבל גם לא כואבת מדי. כמו כן, כאשר מדובר בהסרת קעקוע גדולניתן להשתמש בהרדמה מקומית (כגון משחת אלחוש) על מנת להקל כמעט לחלוטין על אי הנוחות האפשרית. 

הסרת קעקוע באופן כמעט מלא תלויה במספר גורמים. גודל הקעקוע, מיקום הקעקוע, גיל הקעקוע וצבע הקעקוע, כמו כן, גם מצבו הבריאותי של המטופל. וכן יכולתו של הגוף לרפא את עצמו. בדרך כלל קשה יותר להסיר קעקועים חדשים. 

לאחר כל טיפול בלייזר להסרת קעקועמומלץ לעקוב אחר אזור העור המטופל ולשמור עליו מפני זיהומיםלא ניתן ללכת לבריכות וסאונות, כמו גם לשחות בים לא מומלץ. יש להקפיד למרוח באופן קבוע משחה אנטיבקטריאלית על המקום בו טופל הקעקוע. 

יש לכם עוד שאלות לגבי הסרת קעקוע בלייזר? צרו קשר ונשמח לסייע לכם

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן