הסרת שומות בלייזר

דף הבית » הסרת שומות בלייזר

הסרת שומות עם לייזר

עם התפתחות הטכנולוגיה הרפואית בתחום האסתטיקה, כיום ניתן להסיר שומות לא רק בניתוח, ניתן לבצע הסרת שומות בגלי רדיו, הסרת שומות בחנקן נוזלי, הסרת שומות בגלי רדיו, הסרת שומות במחט חשמלית ועוד. אבל השיטה המתקדמת ביותר בשנים האחרונות הינה – הסרת שומות בלייזר.

הסרת שומות בלייזר, זהו טיפול שעדיין לא נפוץ בישראל. אף שבעולם הסרת שומות בלייזר נחשבת כ"תקן הזהב" להסרה מוחלטת של השומות ללא צלקות. החסם העיקרי לכך היא העלות הגבוהה של מכשיר הלייזר (עלות של מאות אלפי שקלים) לעומת מכשירים של שיטות אחרות (עלות הנעה בין מאות שקלים לכמה אלפי שקלים). לכן, ישנן קליניקות רבות אשר לא מציעות טיפול זה של הסרת שומות בלייזר, לא מפני שטכנולוגיה זו לא יעילה, אלא מפני שהעלות הגבוהה עבור קליניקות אלו לעיתים לא אפשרית.

לכן, קליניקות רבות בישראל מציעות ולעיתים "משכנעות" לקוחות אשר מעוניינים להסיר שומות לבצע זאת בשימוש בטכניקות אחרות, אף על פי שהסרת שומות בלייזר היא הטיפול היעיל ביותר והבטוח ביותר לעומת כל שיטה אחרת.

עם השנים, לאחר הבנת התחום ושכיחות הטיפול. רופאי עור רבים ממליצים להסרת שומות שפירות אשר מפריעות מבחינה אסתטית, על טיפול הסרת שומות בלייזר. קרן הלייזר נחשבת כדקה ביותר לעומת כל שיטה אחרת. לפיכך, היא משפיעה באופן סלקטיבי וממוקד רק על הרקמות בעלות הפיגמנטציה מבלי להשפיע על האזור מסביב. אופן פעולה זה בטיפול של הסרת שומות בלייזר מביא לידי האצת תהליך השיקום וממזער את אי הנוחות במהלך הטיפול ולאחריו.

מה זה שומה?

שומה או נבוס הן היווצרות שכבת עור שפירה עם פיגמנטציה. שומה יכולה להיות נרכשת או מולדת, והגוון שלה נע בין חום בהיר לשחור \ סגול. שומה יכולה להופיע בכל חלק של הפנים והגוף. לתינוקות בדרך כלל אין כמעט שומות, אך לאנשים מבוגרים (50+) יש את השכיחות הגדולה ביותר של שומות.

הסיבה העיקרית להופעת שומות היא הצטברות תאי פיגמנט הממוקמים בין הדרמיס לאפידרמיס. לכן, שומות יכולות להיות ממוקמות בתוך הדרמיס, על פניו או בשכבות הגבולות שלו. מבחינת הגודל, השומות יכולות להיות קטנטנות ואף להגיע לגדלים ענקיים (עד 15 ס"מ). החשש בשומות גדולות טמון בסיכונים הגבוהים לממאירות שלהם. בתנאים מסוימים קיים סיכון לממאירות והתנוונות של שומה אשר מתפתחת למלנומה (סרטן העור).

שומה היא התפשטות פתולוגית מופרזת של רקמת עור, התפשטותם הפתולוגית, שאינה מתואמת עם הפונקציות של איברים ומערכות אחרות בגוף. שומות לעיתים קרובות דומות לנגעי עור אחרים בגוף כגון: פפילומות, קרטומות ויבלות.

הסרת שומות בלייזר
הסרת שומה בלייזר
הסרת שומה בפנים לפני ואחרי
הסרת שומה בלייזר לפני ואחרי

תוכן עניינים

אבחון שומות

טרם הרצון של הסרת שומות בלייזר, חשוב לנו לציין שמומלץ מאוד לבצע אבחון של השומות על ידי רופא עור מוסמך.

דרמטוסקופיה היא שיטה לבדיקת שומות בעור באמצעות מכשיר מיוחד הנקרא – דרמטוסקופ, מכשיר זה מאפשר לבחון נגעים בעור ללא ניתוח. שיטת אבחון זו מאפשרת לך לזהות מלנומה או נגע עור אחר אשר יש לו חשד להיות ממאיר וזאת כבר בשלב מוקדם.

בעבר, בדיקת השומה בוצעה ויזואלית, ותוצאה מפורטת יותר על מצב השומה הייתה יכולה להתקבל רק לאחר הסרת השומה באמצעות חיתוך כירורגי ושליחתה לביופסיה. כיום, הדרמטוסקופ מאפשר לנו להגדיל את תמונת ההיווצרות פי עשרה ולבחון לא רק את פני השטח של השומה, אלא גם את המבנה, הגבולות, ולהעריך את הסימטריה שלה. השיטה נותנת 95% דיוק, שהוא הרבה יותר גבוה מהדיוק בבדיקה בעין בלתי מזוינת. מכשירי דרמטוסקופ המצויידים במצלמה דיגיטלית נותנים תוצאות מדויקות אף יותר. שיטת בדיקה זו מתאימה לכל החולים, לאבחון כל נגע עור, כולל שומות.

לתשומת ליבכם, אנו במדיקל סי ממליצים ומפצירים לכלל לקוחותינו טרם ההסרה של השומה בלייזר, לבדוק את השומה אצל רופא עור מוסמך (רופא עור בקופת חולים זה מספיק) ולא להסיר את השומה ללא בדיקתה. שכן, ההסרה בלייזר היא מוחלטת ולא יהיה ניתן לבדוק את השומה לאחר התהליך.

סיבות להסרת שומות בלייזר

הסרת שומות בלייזר יכולה להתבצע על פי בקשת המטופל, מסיבות אסתטיות וכן מסיבות רפואיות (סיבה רפואית הינה שקיים סיכון גבוה להתפתחות סרטן – מלנומה). הסיבות העיקריות להסרת שומות הן:

 •  גודל השומה הוא מעל 6 מ"מ.
 • שומה בולטת.
 • הטרוגניות של הצבע של השומה (מספר צבעים מה שמאפיין אי נוחות אסתטית גבוהה).
 • אסימטריה וקצוות לא אחידים.
 • הופעת אי נוחות (גירוד, קילוף, התקרחות וסימנים לא טיפוסיים אחרים באזור השומה)
 • שינויים בצבע, בגודל, במבנה ובצורה של שומה.
 • הסבירות לפגיעה בשומה (מיקומה באברי המין, בבתי השחי, בכתף ובאזורים אחרים שקל לפגוע בהם).

במקרים אלה אשר ציינו, קיים צורך להסיר את השומות. והדרך היעילה, הבטוחה והאמינה ביותר הנחשבת כיום היא – הסרת שומות בלייזר.

הסרת שומות באזור הפנים והגוף – עשויה להפחית במידה מסוימת את הסיכון לסרטן העור.כאשר מופיעות שומות, בייחוד מרובות, מומלץ למטופלים להיבדק באופן קבוע על ידי רופא עור אשר יאבחן ויחליט באם ניתן להסיר שומות אלו ללא חשש.

התוויות נגד הסרת שומות באמצעות לייזר:

הסרת לייזר מאופיינת בפולשנות מינימלית. לכן, להתערבות אין כמעט התוויות נגד. עם זאת, ישנן מספר מגבלות בהן לא ניתן לבצע את ההליך:

 • איידס, HIV, הפטיטיס נגיפית, סרטן.
 • מחלות זיהומיות ודלקתיות.
 • מחלת נפש.
 • פתולוגיה לב וכלי דם, סוכרת.

הסרת שומות בלייזר היא אחת השיטות המשתלמות, הבטוחות והיעילות ביותר להסרת שומות, סרחי עור, נקודות חן ושלל נגעי עור.

הכנה לפני הסרת שומה באמצעות לייזר

לפני שמבצעים הסרת שומה בלייזר, יש צורך לבחון את השומה. רופא העור מבצע בדיקה חזותית של השומה בהגדלה מרובה. דרמטוסקופ עוזר לבחון בפירוט את פני השומה ומאפייניה. ככלל אין צורך בהכנה מיוחדת להסרה שומה בלייזר. רופא העור עשוי להמליץ על בדיקות כלליות כדי לוודא שאין התוויות נגד כלליות ומגבלות אפשריות אחרות.

מהלך טיפול הסרת שומות בלייזר

חשיפת האזור הרצוי לקרן הלייזר אשר הורסת את תאי השומה ומאדה אותם מהעור. הלייזר יכול להסיר שומה בלייזר ללא הופעת דימום. ההסרה אורכת בממוצע 5 – 15 דקות. ולאחר ההסר שומה בלייזר מופיע קרום מגן (גלד) באתר ההסרה אשר ייעלם לאחר מספר שבועות. חשוב לדעת, היתרון הכי גדול של הסרת שומות בלייזר הינו שאין היווצרות צלקות באזור אשר נחשף ללייזר. לאחר הטיפול יש לבצע את ההמלצות הבאות: יש להימנע זמנית משיזוף, יש הימנע מפגיעה באזור העור (שפשוף, גירוד וכדומה).
יתרון זה תקף גם למי שמבצע הסרת נקודות חן בלייזר שזה הוא הליך מהיר ויעיל במיוחד.

יתרונות הסרת שומה בלייזר

כמו שכבר ציינו, יש מגוון גדול של שיטות להסרת שומות. במשך זמן רב, בעבר, השומות הוסרו על ידי שימוש בכימיקלים (פילינג כימי), ואפילו בוצעו ניסיונות של הסרת שומות באמצעות צמחים או באמצעות שיטה הומאופטית. עם זאת, שיטות כאלה אינן מבטיחות הסרה של 100 אחוז של השומות (אם בכלל) , ולעתים קרובות אף גורמות לנזקים כגון, צלקות וכוויות על העור. הסרת שומות באמצעות מחט חשמלית או בגלי רדיו (RF) יכולה אף היא להיות מלווה בתופעות לוואי לא נעימות. מכאבים עזים ועד להשארת כוויות וצלקות. לכן, הסרת שומות בלייזר נחשבת היום כשיטה היעילה ביותר שכן, כל התופעות שציינו לא מתקיימות בה ובנוסף, להסרת שומות בלייזר יש עוד יתרונות רבים כגון:

 • יעילות – בדרך כלל השומה מוסרת בטיפול אחד או שתיים.
 • בטיחות – באמצעות הלייזר ניתן לשלוט בעומק ובהיקף האזור המטופל.
 • סיכון נמוך לזיהום ודימום.
 • אין היווצרות צלקות וכוויות.
 • תקופת ריפוי מהירה (אורכת מספר שבועות עד חודשיים בדרך כלל).
 • עלות משתלמת (מחיר הסרת שומה אחת יכול לנוע בטווח של מאות שקלים בודדים 600 ש"ח – 800 ש"ח).

 

השימוש בטכנולוגיית הלייזר הופך את הטיפול של הסרת שומות בלייזר כמעט ללא כאב, מדויק ומהיר. באמצעות טכנולוגיית לייזר ניתן אף להסיר נגעים ארחים בעור כגון: נקודות חן, פפילומות, ציסטות, המנגיומות וכו'. טיפול של הסרת שומות בלייזר מתאים לכלל האזורים השונים בפנים ובגוף כגון: הסרת שומות בשפתיים, הסרת שומות בקרקפת, הסרת שומות בעפעפיים, הסרת שומות בצוואר, הסרת שומות ברגליים, הסרת שומות בידיים, הסרת שומות בבטן ובשאר מקומות אחרים בגוף.

הסרת שומות - שאלות ותשובות מורחב

רצוי להסיר שומות אשר:

 • כאשר לעתים קרובות יש מקור חיכוך או פציעה באזור השומה (צוואר, גב, בית השחי, מפשעה).
 • כאשר השומות נמצאות על כפות הידיים, כפות הרגליים, הקרקפת.
 • כאשר קיימת חשפיה גבוהה לקרינת UV (קרינת השמש).

הסימנים שיש לבדוק טרם הסרת שומה בלייזר הם:

 • צורה לא סדירה, א-סימטרית.
 • השומה בעלת צבעים שונים (עוצמת פיגמנט שונה בשומה אחת) כחול או שחור.
 • כאשר השומות החלו לשנות צורה, גודל וצבע עם הגיל.
 • כאשר השומה מגרדת או כואבת.

מומלץ לבצע הסרה של שומה רק לאחר בדיקה ואבחון על ידי רופא עור, אשר ישלול חשש לסכנת ממאירות.

הסרת שומה בלייזר. הלייזר נותן את התוצאות האסתטיות הטובות ביותר ונחשב כטיפול הבטוח ביותר. היתרונות של הסרת לייזר:

 • ההסתברות המינימלית להיווצרות דם במהלך ההסרה ולאחריה, שכן קרן הלייזר אוטמת באופן מיידי את כלי הדם ומייבשת אותם.
 • הסרה בלייזר מאופיינת בפעולה מדויקת במיוחד הממזערת את הנזק לרקמות העור הבריאות שמסביב.
 • מהירות הטיפול, אורך מספר דקות בודדות.

כן, הלייזר אף נחשב כיעיל ביותר להסרה באזורים רגישים וקשים להגעה לעומת כל טיפול אחר. אך חשוב לדעת שהאזורים האינטימיים רגישים במיוחד ולכן יש להקפיד על ההמלצות לאחר הסרת השומה בלייזר.

כאשר מסירים שומות קטנות (2-1 מ"מ) המטופלים בדרך כלל חשים עקצוצים וקצת חום. באם השומה גדולה יותר או ממוקמת באזורים רגישים, בדרך כלל משתמשים בהרדמה מקומית (משחת אלחוש).

לא, לא מסוכן להסיר שומה בלייזר. אחד היתרונות של הלייזר שאין מגע עם העור, לכן לא קיימת אפשרות זיהום באזור המטופל (בניגוד לשיטה הכירורגית). בנוסף הלייזר מיד מקריש את כלי הדם החשופים, כך שהפצע אף אינו מדמם.

אם לשומות אין סימנים של ממאירות (אותם ציינו בתשובה קודמת) ניתן להסיר אותן בעזרת לייזר ללא כל חשש.

מכיוון שישראל היא ארץ בה ימי השמש הם רבים חשוב לנו לציין שאין כל מניעה לבצע הסרת שומה בלייזר בעונת הקיץ. רק חשוב לזכור שיש לפעול על פי ההמלצות שלאחר הטיפול כגון, מניעה מחשיפה ארוכה לקרינת השמש (שיזוף).

לא מומלץ להסיר שומות בזמן ההריון או ההנקה.

טרם ההסרה של שומה גדולה או חריגה ישנה חשיבות לבדיקתה ע"י רופא עור טרם ההסרה. באם אין כל חשש. ניתן להסיר את השומה בלייזר (בדרך כלל שומות אשר היקפן אינו עולה על 5 מ"מ).

ניתן לקצץ את השיער אך לא לגלח על מנת לא לפצוע את השומה. כמו כן, בהסרת שומות בלייזר אין פגיעה בשורשי השיערות כך שלאחר הטיפול השיער ימשיך לצמוח.

בשום פנים ואופן לא. במקרה הטוב, לא תצליחו, והשומה תישאר במקומה. במקרה הגרוע ביותר, תיווצר כוויה כימית או נזק קבוע כגון צלקת. בנוסף, באם השומה ממאירה, כל פגיעה תגרום לתאים סרטניים להתפשט דרך זרם הדם בכל הגוף. זה לא שווה את הסיכון. מומלץ בחום לפנות לרופא עור לצורך אבחון טרם ההסרה.

פחות, הסרה של שומה באמצעות חנקן הינה השיטה הזולה ביותר והכי פחות איכותית (לכן משתמשים בה לרוב בקופות החולים). החסרונות של החנקן הן רבים כגון: לא מדוייק, לא בהכרח יוריד את השומה לחלוטין, ישנה אפשרות לפגיעה ברקמות בריאות מסביב ועוד.

אין הגבלה, אך זה תלוי בזמן הפנוי של אותו המטופל ובסף הכאב והסובלנות שלו. שכן הסרת כל שומה אורכת מספר דקות (2 – 5 דקות) ומלווה בעקצוצים ובאי נעימות.

זה אפשרי, אבל לא מומלץ. במהלך הווסת סף הכאב יורד. רגישות גבוהה פירושה שיש צורך בשימוש בהרדמה מקומית (משחת אלחוש), מה שעשוי לפגוע ביעילות של הלייזר ועדיין עשויה להיות אי נוחות במהלך הטיפול.

מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית עד כשבועיים לאחר ההסרה. שכן, מזיעה או שפשוף, הקרום שנוצר יירטב והוא עלול להידלק או ליפול. כתוצאה מכך, במקום נקודת פיגמנט קטנה אשר בקושי מורגשת, תהיה היתכנות להיווצרות של צלקת.

אף שאנו ממליצים כדרך חיים להימנע מצריכת אלכוהול, עדיין אין מניעה להפסיק לחלוטין צריכת אלכוהול לאחר הטיפול. מומלץ רק להפחית את הכמות לרמה המינימאלית.

בחודשים הראשונים מומלץ להימנע ככל הניתן משיזוף האזור המטופל. ומומלץ להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם גבוה ולבישת בגדים אשר יכסו את האזור המטופל.

לא מומלץ להשתמש בפלסטרים או תחבושות. שכן, הפצע חייב "לנשום". אם נכסה אותו באופן קבוע, אותו "הפצע" לא יחלים כראוי ואף קיים סיכון להתפתחות דלקת.

לא, ואף לא מומלץ. קיימות שיטות עממיות רבות, אך באף אחת מהן לא הוכחה יעילות.

בהסרה כירורגית משתמשים לצורך הסרת גידולים ממאירים בעור. מנתחים מסירים שומות בעזרת סכין מנתחים (אזמל) ובעזרת מלקחיים הם גם לוכדים רקמות בריאות לאורך הקצוות. כתוצאה מכך, הפצע גדול, הוא נרפא בצורה של צלקת. בנוסף, אם המכשירים אינם סטריליים, קיים סיכון להיחלשות הפצע. שיטה זו כבר מיושנת ולעתים רחוקות היא משמשת למטרות אסתטיות.

הסרת שומה אחת אורכת כ3 – 5 דקות.

לאחר הסרת שומה בלייזר, נוצר קרום תוך 4-2 ימים. אשר אסור לקלף אותו!! הפצע עצמו מחלים תוך 14-10 ימים. לאחר זמן זה הקרום נעלם, ונשאר כתם ורוד או לבן במקום השומה, אשר לאורך זמן מתאים את צבעו לעור. זמן ריפוי הפצע תלוי בגודל, טיפול נכון באתר ההסרה, עמידה בהמלצות ובמאפיינים האישיים של הגוף (מידת התחדשות העור). כתוצאה מכך, החלמה מלאה יכולה להימשך בין 3 שבועות למספר חודשים.

באשר לכל השיטות הקיימות להסרת שומות, השיטה הנחשבת כבטוחה והיעילה ביותר הינה לייזר. היתרונות בשיטה זו לעומת שאר השיטות הינן: ללא צלקות, אין פגיעה ברקמות הבריאות הסמוכות, משך הליך קצר וזמן החלמה קצר.

שלב ראשון יש לפנות לרופא עור דרך הקופה (העלות היא נמוכה מאוד לעומת פנייה לרופא עור פרטי). הרופא יקשיב קודם כל לסיפור שלך: מתי הופיעה השומה, האם היא השתנתה עם הזמן, מה מדאיג אותך ועוד. לאחר מכן רופא העור בוחן את השומה לפי הפרמטרים הבאים:

 • ממדים.
 • צבע.
 • סימטריה בצורה ובצבע.
 • לכידות עם הרקמות שמסביב.
 • כאב \ רגישות.

 

אבחון כזה מספק דיוק של 80%. לאחר בדיקה ויזואלית, הרופא בודק את השומה בעזרת דרמטוסקופ. זהו מכשיר דרמטולוגי לבחינת הצבע והמיקרו -מבנה של שכבות עור שונות. ולאחר כל אלה, הרופא יספק את האבחנה באם ניתן להסיר מבחינה אסתטית או שמה יש חשש כלשהו.

ריפוי ראשוני הוא 14-10 ימים.

התאמת צבע לעור: 2 – 4 חודשים.

לייזר פחמן דו חמצני (CO2). שיטת העבודה עם לייזר זה היא כמו אזמל קל. יש לו הספק גבוה ופיזור מינימלי. קרן הלייזר כזו מורידה בנוחות ובמהירות רקמות בדיוק של 1 מ"מ ולכן נחשבת כמדוייקת ביותר וכיעילה ביותר להסרת שומות.

יש צורך ואנו אף ממליצים לבצע בדיקה אצל רופא עור (דרך קופת החולים) טרם ההסרה. הרופא יקבע באם השומות תקינות וניתן להסירן מבחינה אסתטית. מעבר לכך, לא קיימות בדיקות אחרות טרם ההסרה.

היתרון הכי גדול של הסרת שומות בלייזר שלא נשארות צלקות אך עדיין זה תלוי במאפיינים האישיים של כל מטופל ומטופלת ובמידת התחדשות העור אצלם. צלקות יכולות להיווצר באם:

 • טעויות במהלך הטיפול (מאוד מאוד נדיר שכן קרני הלייזר מכוילות באופן קבוע).
 • פיגמנטציה עמוקה של השומה (נדיר ביותר).
 • מחלות הפוגעות בחסינות או בריפוי (למשל, סוכרת).
 • נטיית העור להתפתחות צלקות (צלקות קלואידיות).

במקרים מסוימים, לאחר הסרת השומה, נותרות צלקות. סיבות אפשריות:

 • שומה גדולה.
 • תכונות מערכת החיסון (ריפוי פצע איטי).
 • קילוף הקרום ממשטח הפצע לאחר הסרת השומה.
 • אי שמירה על ההמלצות לאחר הטיפול.

 

גם במקרים אלו ניתן להסיר ולטשטש את הצלקות שנוצרו באמצעות לייזר.

ניתן לבצע שוב את הטיפול ללא כל חשש.

סיבוכים מתעוררים או בשל טעות של הגורם המטפל שביצע את ההסרה, או עקב טיפול לא תקין בפצע, או כתוצאה מתגובה אלרגית בעור. סיבוכים אפשריים וסיבותיהם:

 • כאב וחום הם סימנים לדלקת.
 • אי החלמת הפצע מעידה על דלקת.
 • הופעת בליטה היא היווצרות בצקת עקב דלקת או הישנות השומה.
 • הופעת חור. סיבוך שכיח עקב קריעה של קרום המגן בתהליך ההחלמה.
 • כתם פיגמנטציה באזור המטופל (בדרך כלל עקב טיפול לא ראוי לאחר ההסרה).

 

כתמים אשר לא נעלמים. אם השומה שהוסרה מתחילה להתכהות שוב, זוהי הישנות. בדרך כלל, הופעה חוזרת של פיגמנטציה באזור השומה שהוסרה פירושה שבתחילה השומה לא הוסרה לחלוטין, התאים הנותרים החלו להתחלק שוב, ונוצרה מהם שומה חדשה. הפתרון לבעיה הוא הסרה מדויקת של הישנות השומה.

התשובה היא פשוטה, כדי שהם יוכלו להרוויח כסף על נאיביות של אנשים. הטיפול בשומות באמצעות תרופות קסומות הוא יקר, גוזל זמן ובעיקר, חסר טעם לחלוטין.

רוצים לדעת עוד פרטים לגבי הסרת שומות בלייזר ? יש לכם שאלות? צור קשר

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן