טיפול בלייזר

דף הבית » טיפול בלייזר

עם התפתחות טכנולוגיית הלייזר צצו אפשרויות טיפול בלייזר שלא היו נחלת העבר. כיום האפשרויות הניתנות לטיפול בלייזר הינם לא רק טשטוש קמטים, נגעים בכלי דם, פיגמנטציה והסרת שיער. אלא כיום ניתן גם באמצעות טיפול הלייזר לבצע: הסרת נקודות חן, הסרת שומות, הסרת דליות, טיפול בנגעי עור, פסוריאזיס, הצערת עור, מיצוק העור ואפילו גם הסרת קעקועים בלייזר.

אף על פי כן, יש לזכור שטיפולי לייזר עלותם גבוהה (לעומת טיפולי קופה, קרמים, תכשירים ותרופות סבתא). אך היתרונות שלהם, כמו פישוט הליכי הטיפול, יעילות הטיפול (כמעט ללא כאבים), משך החלמה קצר והכי חשוב ללא השארת סימנים או צלקות קבועות מתקזזים מעלותם הגבוהה.

היתרון המשמעותי שנוצר על ידי שימוש בלייזר הוא טיפול במקומות שהגישה אליהם הייתה בעייתית. כמו למשל, יבלות באזור איבר המין (קונדילומות) וכדומה. באמצעות הלייזר ניתן למקד קרן אור מבלי לחדור לאזורים באמצעי פיזי. יתרון משמעותי נוסף בטיפול בנגעי עור בלייזר הינו שקרן הלייזר מדוייקת ואינה חודרת לרקמות העמוקות של העור, לכן במקומות בהם יש שיער לא קיימת פגיעה בשורשי השיער כך שלאחר ההסרה השיער ימשיך לצמוח ולא תיווצר קרחת קבועה באזור המטופל. זהו יתרון משמעותי על פני שאר השיטות הקיימות (בנוסף לאי היווצרות צלקות).

כמו כן, מכשיר הלייזר מבטיח אחוזי הצלחה גבוהים ביותר יחסית לטיפולים האחרים. שלל הטיפולים המוצעים כיום, אפקטיביים באופן חלקי ולעיתים, לאחר תקופה נגע העור עלול לחזור. הלייזר לעומת זאת מבטיח הסרה של נגעי העור לצמיתות.

באם גם אתם מוצאים את עצמכם מיואשים מטיפול בנגע עור כלשהו אשר הופיע לפתע וכלל מה שביצעתם לא עזר. אנו נביא בפניכם מספר דוגמאות לנגעי עור, סרחי עור נפוצים אשר טיפול בלייזר נחשב כיעיל והאיכותי ביותר. והיכן ששאר השיטות נכשלו, טיפול הלייזר יביא אתכם לתוצאה המיוחלת.

טיפול לייזר
טיפולי לייזר

הסרת יבלות בלייזר

הסרת יבלות בלייזר היא דרך מעולה להיפטר מהיבלת במהירות ללא תהליכי ריפוי ארוכים ומעייפים. איך זה עובד? קרן הלייזר מחממת את אזור כלי הדם שמתחת ליבלת, וכלי הדם בתגובה לחום מתכווצים ונסגרים. הפעולה גורמת ליבלת להתייבש וליפול, לאחר 2-4 שבועות העור מתחדש מעצמו.

ככלל, יבלות במצב מתקדם ו/או כאלו שהמשחות והטיפולים הרפואיים לא עזרו להם. הלייזר מהווה פתרון מצויין עבורם.

העלמת נימים בלייזר

נגעים בכלי הדם בעור מתחלקים ל-2 קבוצות מולדים ונרכשים. בין נגעי עור מולדים אלה, ניתן למצוא למשל, נבוס פלמאוס. זהו כתם לידה מולד אשר נחשב מאוד לא אסתטי והוא נגרם כתוצאה של הצטברות כלי דם מורחבים. לצערנו, בנגע מסוג כתם לידה לא ניתן להסיר או לטפל בלייזר ואף יתרה מכך, לא קיימת שיטה מוכחת להסרה של נגע מסוג זה. דוגמא לנגע עור נרכש ניתן למצוא, נגע עור בשם דליות. אלו ורידים קטנים בגפיים התחתונות (מופיע בעיקר אצל נשים). טיפול בלייזר משמש להסרת נימים בלייזר.

אופן הטיפול בנגעי עור בכלי הדם ובנימים בלייזר

קרן הלייזר נספגת בתאי דם אדומים בנימים, וכתוצאה מכך דפנות הנימים מתמוססות מבפנים ותוך מספר שבועות לאחר ההליך יורדים סופית בגודלם או נעלמים לחלוטין. טיפול לייזר בנימים ובכלי הדם בעור פועל מבלי לפגוע בשכבה החיצונית של העור ומבלי לגרום לגירוי כלשהו. לפעמים, כדי להסיר לחלוטין את הנימים, נדרשים מספר הליכים המתבצעים במרווח של 14 יום. ההליך מרגיש כמו עקצוץ ואינו מצריך הקלה מיוחדת בכאב.

טיפול - הסרת צלקות בלייזר

הסרת צלקות בפנים ובגוף באמצעות לייזר היא השיטה אשר מביאה לידי העלמת כמעט מוחלטת של הצלקת. השיטה מתאימה להסרת צלקות שהופיעו מסיבות שונות: עקבות של אקנה, ניתוחים, חתכים ונזקים אחרים. קיימות 4 סוגי צלקות: אטרופית – צלקות בהן העור שוקע פנימה. זאת בשל העובדה שכתוצאה מפגיעה ברירית, רקמות החיבור נותנות תגובה נמוכה, ויש ייצור נמוך יותר של קולגן. היפר טרופית – צלקות הנובעות מתהליך דלקתי. במקרה זה נוצרת רקמת חיבור עודפת וכתוצאה מכך נוצרת צלקת בולטת מעל פני העור.

נורמוטרופית – צלקות עם עקבות פחות בולטים בעור, צלקות אלו בעלות גוון בהיר יותר בהשוואה לגוון העור הטבעי. בניגוד לסוגי צלקות אחרים, יש להן רגישות נמוכה יותר. קלואידית – צלקות בעלות אופי פתולוגי ומתקיים בהן תהליך דלקתי. יש להן צבע בהיר, מביאות לתחושת כאב, גירוד ונוטות להגדיל עוד יותר את שטח רקמת החיבור – עם הזמן זה מתחיל לחצות את גבולות האזור הפגוע. יש לציין שצלקות מסוג זה לא ניתנות לטיפול כלל בלייזר. מכיוון שלאחר ההסרה הן יחזרו לצמוח עד אשר לא יטופל הגורם הפתולוגי שלהן.

על פי סוגי הצלקות (למשל, סימני מתיחה אטרופיים, היפר טרופיים ונורמוטרופיים), גיל המטופל, וותק הצלקת ושאר מאפיינים אנו נבחר את סוג הלייזר ועוצמת הלייזר המתאימה.

אופן הסרת צלקות בלייזר

השפעת הלייזר מביאה לידי כך שרקמת הצלקת מתחילה להתפרק, ובהדרגה נוצרת במקומה שכבת עור חדשה ובריאה. מטיפול לטיפול הצלקת הופכת פחות ופחות גלויה. ולאחר מספר טיפולים, הצלקת כמעט ואינה נראית (ולעיתים נעלמת לצמיתות). ההשפעה בדרך כלל ניכרת לאחר הטיפול הראשון. הצלקת הולכת וקטנה מבחינה ויזואלית, העור מתבהר ונהייה חלק. והצלקת אט אט נעלמת, אז אם יש לכם צלקת ואתם רוצים להיפטר ממנה ככל הניתן אל תהססו לקבוע תור לטיפול הסרת צלקות בלייזר.

טיפול בלייזר בכתמי פיגמנטציה

מאחר וסימני פיגמנטציה יכולים להוות ביטוי למלנומה עורית ממאירה, תמיד ראוי לבחון היטב ולהתייעץ עם סמכות רפואית האם לא עדיף לכרות את המלנומה בשיטה כירוגית (ניתוח). בסופו של דבר הבריאות וחיינו חשובים יותר מכל טיפול אסתטי כזה או אחר. עם זאת, לא כל הנגעי פיגמנטציה הם גידולים פוטנציאליים בעור. טיפול לייזר בפיגמנטציה הוא פעולה של קרן אור של גלים על העור, במהלכה קרן הלייזר הורסת את תאי המלנין, וכתוצאה מכך מבהירים את הכתמים בעור.

אופן הטיפול בפיגמנטציה בלייזר

אזור הפיגמנטציה בעור נחשף להבזקי הלייזר מספר רב של פעמים. ככלל, המטופל אינו חווה כאב. בעקבות הטיפול בלייזר נוצר קרום דק על העור, שיתקלף לאחר כ- 7 ימים. יתכנו אדמומיות ונפיחות קלה באזור המטופל, אך הם נעלמים במהירות. לאחר סיום תהליך ההחלמה, העור חוזר לצבעו הרגיל. ניתן להסיר כתמי פיגמנטציה מסוימים לצמיתות לאחר הליך אחד, ואחרים דורשים מספר פגישות של טיפול בלייזר. לכתמי פיגמנטציה כהים יותר בדרך כלל לוקח יותר זמן להחלים. ההפסקה בין הטיפולים היא בדרך כלל מספר שבועות בין טיפול לטיפול. לאחר הטיפול בלייזר, יש למזער את החשיפה לאור השמש למשך שבועיים. על מנת לא לגרום להופעת כתמי פיגמנטציה חדשים. כמו כן, בפעם הראשונה לפני היציאה מהבית, חובה למרוח קרם הגנה עם מסנני קרינה גבוהים.

בשוק ישנם כמה מכשירי לייזר יעודיים לטיפולים הללו. במאמר הבא נבחן את ארבעת הסוגים הנפוצים של מכשירי הלייזר, אופן הפעולה שלהם, ולמי זה מתאים.

טיפול בלייזר – סוגי המכשירים

לפני הכל, ישנו מגוון גדול מאוד של נגעי עור וגידולי עור אשר נחלקים לשתי קבוצות: שפירים וממאירים. רוב נגעי העור הם שפירים אך עם זאת חלקם יכולים להיות ממאירים. לפיכך, אין זה פותר מלבצע בדיקה מול סמכות רפואית מקצועית לפני כל פניה להליך קוסמטי על אותו הנגע.

לייזר 2CO

בעזרת הטכנולוגיה המהפכנית החדשה – מה שמכונה לייזר 2CO – מתבצע "אידוי" של שכבות האפידרמיס השטחיות (שכבת העור החיצונית) והשפעות תרמיות ספציפיות על המבנים העמוקים של העור. במהלך הטיפול עצמו לא קיימת פגיעה בעור כולו, אלא רק בחלקים ממנו. כל אזור כזה מוקף באזור בריא ולא מושפע מהלייזר. אופן של טיפול זה מאפשר לעור להתאושש במהירות רבה, ולכן ניתן אף לעבוד על חלקים גדולים יותר מלייזר רגיל. טיפול זה גורם לייצור של סיבי קולגן בריאים חדשים, אשר גורמים לעור להיות חלק יותר, משפרים ומשקמים את מבנהו, צפיפותו וגמישותו.

לייזר Pulsed-Dye

מכשיר הלייזרDye-Pulsed מכשיר וותיק בתחום וידוע כיעיל ואיכותי. אופן הפעולה שלו היא כפי שהזכרנו – חימום כלי הדם עד לסגירתם המלאה. מכיון שקרן הלייזר פועלת בצורה ישירה על היבלת היא עשויה גם להרוג את הנגיף עצמו. (הרווחתם) המכשיר מתאים לטיפול גם באזורים פחות נגישים כמו יבלות על איברי המין או שלפוחית השתן. חשוב לציין שכמו כל מכשיר אחר, במהלך השריפה הקרן שולחת חלקיקי עור קטנים שנושאים את הנגיף ועלולים להפיץ חיידקים.

לייזר Carbon dioxide

המכשיר עובד בדומה לסכין. קרן האור חותכת את השכבה העליונה של נגע העור ולאחר מכן הגורם המטפל יפחית את עוצמת הקרן וישרוף את שורש הנגע. מכשיר זה פחות מומלץ מכיון שהוא עלול להותיר צלקת על העור לאחר הטיפול.

לייזר Garnet

צורת העבודה של לייזר Garnet שונה מעט ממה שראינו עד כה. הקרן מחממת אזור קטן בלבד ודרכו נשרף נגע העור. היתרון בדרך הפעולה הזו היא שהלייזר אינו מותיר צלקות.

טיפול בלייזר – שאלות נפוצות

המונח "לייזר" – LASER הוא מילה המורכבת מאותיות הראשונות של אותן מילים המתארות את פעולתו – Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation. הגברת האור על ידי פליטת קרינה מאולצת.. על ידי שילובו עם חומרים שונים (למשל גבישים, נוזלים וכו'), ניתן להשיג דרכי פעולה שונות. לפיכך, יש צורך בלייזרים שונים כדי לפתור בעיות רפואיות או קוסמטיות שונות.

לפני ואחרי טיפול בלייזר, יש לקחת בחשבון את ההיבטים הבאים: ברוב הטיפולים, העור לא צריך להיות שזוף מדי. בנוסף, יש להימנע מיותר מדי אור שמש (אפילו משיזוף) לאחר טיפול בלייזר. עם זאת, אינך צריך להסתיר או להסתגר בבית – רק למרוח קרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה. במקרה של נטייה להרפס, ייתכן שיהיה צורך ליטול טיפול מונע בהרפס (טבליות) בכמה טיפולים. בנוסף, עם סוגי טיפול מסויימים, יכול להופיע שינוי מכוון של העור, אשר, עם זאת, יכול להיות מוסתר על ידי איפור (לנשים מבנינו) עד שהוא נעלם לחלוטין לאחר זמן מה.

בדרך כלל, טיפולי לייזר אינם מכאיבים. התחושה במהלך הטיפול מתוארת לעתים קרובות כ"דקירה "או" עקצוץ ". טיפול בלייזר בדרך כלל נסבל בקלות ללא הרדמה. לעיתים, למשל, במקרה של רגישות גבוהה של מטופל לכאב או לפחד אצל ילדים צעירים, ניתן להשתמש במשחת אלחוש (כגון אלמה) להרדמה מקומית קלה.

דבר זה תלוי בסוג הנגע אותו אנו מסירים. עבור אפשרויות טיפול רבות (כגון, הסרת נקודות חן, סרח עור, המונוגיומה וכדומה), פגישה אחת מספיקה, אם כי לפעמים ייתכן שנצטרך גם שתיים. צורות אחרות של טיפול, כגון הסרת צלקות, קעקועים וכדומה, דורשות תמיד מספר פגישות כדי להצליח (בדרך כלל בין 6-4

יש להבחין כאן בין ביטוח בריאות פרטי לציבורי. חברות ביטוח בריאות פרטיות נושאות בדרך כלל בעלות הטיפול בלייזר באם קיימת אבחנה וסיבה רפואית, אולם עלות ההליכים הקוסמטיים אינה מכוסה. מנגד ביטוח בריאות חובה מכסה רק את עלות הטיפול בלייזר במקרים חריגים. וטיפול זה מתבצע בבתי החולים הציבוריים.

לקרינת לייזר אין שום קשר לקרינת רנטגן או קרינה אולטרה סגולה, זוהי קרינה של אור מרוכז ומאולץ. קרינה זו אינה מזיקה לבריאות האדם ומאושרת לשימוש על ידי שלל הגורמים הרפואיים המוסמכים ובעלת התקנים המתאימים (FDA, משרד הבריאות וCE).

גם כאן המחיר הינו תלוי בסוג הנגע אותו אנו מעוניינים להסיר. שכן יש לדעת באם מדובר בטיפול אחד או בסדרת טיפולים. לדוגמא, הסרת נקודת חן בלייזר המחיר הינו 600 ₪ להסרה מוחלטת, שכן ב90% מהמקרים נקודת החן תוסר לחלוטין בטיפול אחד. לעומת זאת, טיפול בקונדילומה המחיר הינו 0040 ₪ לסדרה של 6 טיפולים, שכן מדובר בנגעים אשר נחשבים "עקשניים" ולמעט מקרים בודדים של נגע אחד אשר יופיע. ב95% מהמקרים מדובר במספר נגעים אשר חוזרים ונשנים.

לסיכום | טיפול לייזר

לסיכום, לטיפול בלייזר ישנם יתרונות משמעותיים יחסית לטיפולים אחרים, כמו הצלחת הטיפול ועוד. מכשירי הלייזר המצויים בשוק מתחלקים באופן הפעולה כאשר הזוג הנחשב טוב ביותר פוגע בכלי הדם באזור נגע העור המטופל.

הסוג השני פועל בדומה לסכין והוא עלול להותיר צלקות משום כך. הסוג השלישי מתמקד בשריפה נקודתית של המקום ומפחית את עוצמת השריפה על האזור החיצוני של נגע העור.

 

אם מעניין אתכם לשמוע עוד אודות טיפול לייזר ליבלות, נקודות חן, קונדילומה, שומות ושאר נגעי עור מוזמנים להשאיר פרטים בדף צור קשר באתר ונציג שלנו ישמח לתת לכם את כל המידע אודות התהליך, מקומות הטיפול המומלצים והזמנים המתאימים לכם לקביעת תור בקליניקה.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן