יבלות אצל ילדים

דף הבית » יבלות אצל ילדים

יבלות אצל ילדים נפוצות יותר מאשר יבלות אצל מבוגרים. עם זאת, בהרבה מקרים הן נוטות להיעלם מעצמן לאחר זמן. במאמר הבא תוכלו להכיר את סוגי היבלות הנפוצות אצל ילדים, כיצד ניתן לזהות אותם, ומהו אופן הטיפול המועדף. כמו כן תלמדו כיצד ניתן למנוע את הילדים מהדבקות נוספת בנגעי העור הללו.

כיצד ניתן לזהות את סוג היבלת אצל הילד?

היבלות הנפוצות מופיעות במספר צורות, ניתן לחלקם לשתי קטגוריות עיקריות. יבלות בכף הרגל ויבלות המופיעות בשאר חלקי הגוף.

יבלות רגליים נחשבות קשות יותר לטיפול ובדרך כלל כואבות ומציקות יותר. למרות שהן עלולות לצמוח גם על כפות הידיים, הטיפול הוא שונה בשל המיקום והשפעתו על היבלת. איך הן נראות? מחוספסות בצבע צהוב או אפרפר. אם יש לחץ על האזור הן עלולות לקבל צבע אדמומי.

את שאר היבלות ניתן לזהות לפי המבנה שלהן. היבלת החוטית תופיע כחוט על פני העור. יבלת שטוחה מופיעה כעור חלק על פני שטח רחב. יבלות מצויות מופיעות כבליטה מחוספסת על העור ויבלות רב שנתיות מזוהות על פי המיקום שלהן. הן מתרכזות סביב מקום שבו יש עודף עור עבה דוגמת קצוות הציפורניים ברגליים.

כיצד ניתן למנוע את הילדים מהידבקות ביבלות?

נגיף הפפילומה האחראי על לא מעט יבלות הן בקרב הילדים והן בקרב המבוגרים, אינו נחשב מדבק, אולם ישנם סיטואציות בהם עלולה להיות הדבקות.

בדקו את המערכת החיסונית של הילד

מערכת חיסונית חלשה מאפשרת לנגיף לחדור דרך סדקי העור ביתר קלות, ללא כל התנגדות מצד הגוף. אם אתם מזהים אצל ילדכם יבלות, כדאי לבדוק את המערכת החיסונית שלו, ובמידת הצורך לקחת טיפול תרופתי לחיזוק המערכת החיסונית.

וודאו שהחבר של בנכם אינו סובל מהנגיף

גם בבית וגם אצל החברים, כדאי ללמד את הילדים לא להשתמש בחפצים אישיים. הסובלים מהנגיף עלולים להדביק על ידי מגע עם החפצים האישיים שלהם. נקודה נוספת, אם יש לבן או לבת חבר טוב שסובל מהנגיף כדאי לשמור מרחק פיזי, מגע וחיכוך עשויים להדביק בנגיף המטריד.

מהו הטיפול המועדף עבור יבלות לילדים?

אופן הטיפול ביבלות לילדים אינו שונה ממבוגרים, אם כי טכנית ישנם כמה נושאים שעליכם לקחת בחשבון. יבלות עקשות, כאלו שנמצאות כבר זמן רב על היד, מצריכות טיפול מאסיבי יותר, כמו למשל, הסרה בלייזר, חיתוך או טיפול אפילציה. אצל ילדים הטיפולים הללו עלולים לכאוב יותר מכפי שהילד מסוגל לסבול.  

מה ניתן לעשות? ישנם תחליפים בדמות משחות עם חומרים חזקים שעובדים על אותו עקרון פחות או יותר, אך משך הטיפול מחולק למספר שבועות, כך שהכאב סביל ויעילות הטיפול גבוהה. 

גם הטיפול בחנקן נוזלי עלול לכאוב לחלק מהילדים, במקרים אלו כדאי להשתמש במשחות המוצעות או בתכשירי חנקן דוגמת וורטי. התכשיר מקפיא את אזור היבלת מספר פעמים, עד לייבוש מוחלט. לילדים שעדיין מפחדים ניתן להציע תרופות סבתא שפעמים רבות הוכחו כיעילות, אך זהו כבר נושא למאמר אחר.  

לסיכום – ערכנו הכרות עם סוגי היבלות וכיצד לזהות אותם. כמו כן, למדנו שכדי להימנע מהדבקות כדאי ללמד את הילדים לא להשתמש בחפצים אישיים או לנגוע פיזית בחבר שסובל מהנגיף. דרכי הטיפול לילדים מתאפשרות במגוון דרכים בהתאם לחומרת היבלת והסוג.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן