יבלות בפנים

דף הבית » יבלות בפנים

יבלת בפנים

יבלות ויראליות הן תופעה מוכרת היטב, לרוב בקרב ילדים אבל גם בקרב מבוגרים רבים. הן מטרידות ומלוות לא פעם בכאב, אבל הבעיה הגדולה מתחילה כשהן צצות באזור הפנים ופוגעות לא רק בנוחות – אלא גם באסתטיקה. אז מה בעצם גורם להן ואיך מתמודדים עם יבלות בפנים בצורה טובה באמת?

הסרת יבלת מהסנטר

אין סכנה – יש מטרד כתוצאה מהיבלת בפנים

לפני הכול חשוב לזכור כי יבלות בפנים הן אמנם מטרד של ממש, אבל לצד הגירודים והכאב הן בוודאי שלא מהוות סכנה בריאותית. לרוב הן נגרמות בשל הדבקת וירוס הפפילומה (HPV), הן מופיעות בצורות ובגדלים שונים, והשכיחות בחבורה מכילות נוזל צהוב. הנוזל הזה כולל למעשה וירוסים שכאמור אינם מסוכנים אבל עלולים להיות מדבקים.

יבלות בפנים – לא רק אצל ילדים

על פניו, היבלות הללו נפוצות מאוד אצל ילדים ואצל מתבגרים, וכמחצית מהסובלים מהבעיה – הם צעירים מתחת לגיל 18. עם זאת, גם מבוגרים רבים נוטים לפגוש בה לפחות פעם אחת במהלך הדרך. כך או כך ברור לחלוטין שמי שסובל מהבעיה חווה מצוקה אמיתית, גם בשל הכאבים ותחושת הגירוד המעיקה, וגם בשל הפגיעה באסתטיקה ובאיכות החיים בכלל.

יבלות בפנים – איך הן נראות?

ככלל, יבלות בפנים הן יבלות קטנות שצורך עגולה, והקוטר הממוצע שלהם ניצב על הטווח שבין 2 ל-5 מ"מ. הן יופיעו על הפנים ועל הצוואר, ובמקרים רבים הן כאמור מדבקות, כך שהן עלולות לצוץ בהמשך גם באזורי הידיים, הברכיים ואף כפות הרגליים. יתרה מכך, ככל שהן מופיעות בתדירות גבוהה יותר ומתפשטות לאזורים אחרים, הן יכולות להעיד על כשל במערכת החיסונית, ומכאן שרצוי לבחון בקפידה רבה את הנגע ואת הגורמים שהובילו להופעתו.

יש גם שיטות טיפול

למרבה המזל יש היום טכניקות וכלים שונים לטיפול בבעיה, אם כי בחלק ניכר מהמקרים היא עשויה לחזור. הקפאת היבלת באמצעות חנקן נוזלי, הרס רקמת היבלת באמצעות חומצות וצריבה באמצעות לייזר הן כמה מהדוגמאות המוכרות יותר. יש גם מי שיעדיף להמתין ולתת לזמן לעשות את שלו, אם כי גם יבלות שחולפות מעצמן עשויות לחזור בקצב מסחרר, ובמקומות שונים בגוף.

הכי חשוב – לא להרים ידיים

ההתמודדות עם יבלות בפנים יכולה להוות אתגר של ממש, בעיקר למי שחווה את המצוקה הזו שוב ושוב. עם זאת, לפני שאתם מרימים ידיים כדי לבחון את שיטות הטיפול השונות ולבחור בכלים המקצועיים והטובים ביותר. עם המטרד הזה אתם לא צריכים ללמוד לחיות, יש דרכים פשוטות ויעילות להעלים אותו מהדרך, ובעיקר מהפנים.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן