יבלות ברגליים בבני הגיל השלישי

דף הבית » יבלות ברגליים בבני הגיל השלישי

בני הגיל השלישי סובלים מתרחישים רפואיים מגוונים ומשתנים, לנוכח המטען הגנטי ואורח חייהם האישי, כלומר תזונתם והאופן בו הם מתנהלים בשוטף משפיע רבות על מצבם הגופני, כאשר חלק מאותו מצב מתגלם גם בהופעתם של יבלות באזורים שונים בגוף.

לכן, במאמר הקרוב נסקור את מאפייניהן של יבלות ברגליים, כמו גם כיצד ניתן לזהות ויראליות ביבלת וחשוב מכל – כיצד לטפל בהן.

כיצד יבלות נוצרות?

יבלות ויראליות נוצרות מזיהום נגיפי, כאשר מדובר במצב נפוץ שמופיע אצל רבים בשכבות גיל שונות ומגוונות. הסיבה להופעתן של יבלות נובעת מהיכולת של אותו זיהום להתרבות על העור האנושי מן הרגע שהגיעו אליו, שכן יבלות ויראליות עוברות – במגע.

כלומר, במידה וקיימות אצלכם יבלות במקום מסוים, ייתכן כי לנוכח מגע בהם תוכלו להדביק חלקים אחרים בגוף או לסייע להן להתפשט למחוזות אחרים.

האם יבלות ויראליות מסוכנות?

בנוסף לכך, יש לציין כי עבור מרבית האוכלוסייה יבלות הן תופעה אסתטית וחיצונית בלבד, כאשר מהגדרה זו בולטות בהיעדרן יבלות ברגליים, שכן הן עלולת לכאוב בדריכה ובעת שימוש בכף הרגל, אשר הוא חלק בלתי נפרד מתפקודינו היום יומי.

זאת ועוד, כי יבלות כשלעצמן אינן מסוכנות, כאשר אילו הן מופיעות בכפות הידיים או הרגליים, אין להן אף השפעה ישירה או עקיפה על מצב הבריאות, כמו גם כי ייתכן שהן עלולות לעבור מעצמן כאילו לא היו מלכתחילה.

האם ישנן יבלות שאינן ויראליות?

בנוסף לכך, לא כל היבלות אשר אנו רואים או מרגישים שייכות לקבוצה הוויראלית, שכן באזורים בהם מופעל משקל רב על הגוף כנגד משטח חיצוני, כפי שקורה בכפות הרגליים, ובעיקר בעבור אלו שכפות רגליהם מאופיינות בעיוות קל, הסבירות להופעתן של יבלות שאינן ויראליות גדלה משמעותית.

זאת ועוד, כי מדובר בעובדה משמעותית במיוחד בעבור בני הגיל השלישי, שכן לנוכח היותם מבוגרים יותר ובעלי מפרקים חלשים יותר, היכולת של כפות הרגליים להתמודד עם המשקל והלחץ פחותה.

כיצד ניתן לטפל ולאבחן יבלות בכפות הרגליים

בהמשך לכך, טיפול ביבלות ברגליים נעשה באמצעות חיתוכן על ידי רופא עור או פודיאטר, בעודם מורים לרוב על ריכוך והשריית היבלת במים פושרים מספר ימים בטרם הטיפול בה. זאת ועוד, כי ניתן לטפל ביבלות גם באמצעות התאמת מדרסים או נעלי הליכה טובות, בכדי להקטין את הלחץ אשר גרם להופעתן תחילה.

לסיכום – כיצד מומלץ עבור בני הגיל השלישי להימנע מיבלות ברגליים

כפי שניתן להבחין מן הכתוב לעיל, בני הגיל השלישי מהווים מועד לפורענות בהקשרן של יבלות ברגליים, לנוכח היותם בעלי מפרקי רגליים חלשים יותר, אשר מהוות כר פורה להיווצרות יבלות אלו מלכתחילה. לכן, בכדי להקטין את הסיכוי להופעתו של מטרד אסתטי זה, מומלץ במידה רבה להיעזר במדרסים ומשטח הליכה נוח ומותאם יותר, כמו גם הקטנת הלחץ על כף הרגל באמצעות שימוש בעזרי הליכה כדוגמת קלנועית במיוחד כאשר אותו בני הגיל השלישי הולכים לסופר הקרוב לרכוש מספר מצרכים לביתם.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים