יבלות ברגליים

דף הבית » יבלות ברגליים

יבלות ברגליים – הגורמים

אם יש תופעה אחת שמסוגלת להשפיע על איכות החיים שלנו ולהפריע לחיי היומיום, זוהי בוודאי היבלת שמופיעה כך פתאום בכף הרגל. אנחנו מרגישים אותה במהלך ההליכה, מתקשים לנעול נעליים סגורות ובמקרים רבים היא אף מפריעה לנו בפעולה הבסיסית ביותר: עמידה. עם זאת, יבלות ברגליים הן לא גזירת גורל, ועם טיפול מתאים ניתן להקל משמעותית על הכאב ולגבור על המצוקה ולבצע הסרת יבלות ברגליים בעזרת לייזר אחת ולתמיד .

אם תדעו להקשיב לגוף שלכם ולעשות את הדבר הנכון כבר ברגע הראשון שבו אתם חושדים שיש לכם יבלות, אז הסיכויים להחמרה יפחתו משמעותית ותוכלו לראות שיפור ניכר בתוך פרק זמן קצר. כך שתמיד תזכרו שחשוב להיות מודעים למצב של כפות הרגליים ולא להזניח ולהפקיר אותן. טיפול מהיר ומוקדם זה הצעד החשוב ביותר במקרים כאלה.

הקשר בין יבלות בכף הרגל לבין היגיינה

יש לא מעט הסברים אפשריים להופעתן של יבלות ברגליים, וההיגיינה (או היעדרה) נחשבת לאחד הגורמים המרכזיים. אם כן, כדי להימנע מהיבלות מומלץ להימנע מהליכה במלתחות הציבוריות ללא נעליים, וכן רצוי להימנע משימוש בנעליהם ובגרביהם של אחרים. בנוסף, החלפת גרביים באופן יומיומי יכולה לסייע בשמירה על הרגל, וההקפדה על כללים אלה היא בגדר טיפול מונע הכרחי וחיוני מאוד.

יבלות ברגליים וזיעה מוגברת

אנשים שסובלים מזיעה מוגברת עשויים להתמודד עם יבלות ברגליים,וגם יבלות בידיים ופצעי לחץ שיוצרים בועות אוויר עלולים להתפתח ולהפוך ליבלת על כף הרגל. במילים אחרות, נעילת נעליי סגורות לזמן ממושך וזיעה מוגברת עלולות ליצור יבלות טורדניות. המודעות לכך חשובה, שכן עם הופעתן של יבלות  – או עם החשד להופעתן – כדאי לנקוט באמצעי זהירות, להקפיד על ההיגיינה עוד יותר, ולאתר את הטיפול המתאים שיקל על הבעיה, על הכאב ועל שאר תופעות הלוואי.

יבלת בכף הרגל, הגורם – הצטברות חיידקים וזיהומים

הגורמים שהוזכרו כאן בהחלט עשויים להוביל להופעתה של יבלת ברגל, שאמנם איננה מדבקת אבל עשוי לעבור גם למקומות אחרים בגוף. למעשה, כ-15 אחוזים מכלל הישראלים סובלים מיבלות בשלב כזה או אחר, ואצל ילדים השכיחות רבה אף יותר. אז נכון, היא לא מהווה סיכון בריאותי משמעותי, אבל הכאב הנלווה אליה מסב חוסר נחת ניכר ופוגע באיכות החיים שלכם, וכאשר היבלת מתפוצצת עשוי להיווצר מצב של הצטברות חיידקים, ובהמשך גם מצבי זיהום אינם בלתי סבירים.

איך מתגברים על יבלות ברגליים?

מאחר ונגיפים הם אלה שמובילים להופעתן של היבלות, הטיפול הנכון יתמקד בהם באופן מדויק מאוד. באופן כללי ניתן למצוא היום משחות שונות ופתרונות שאמורים לעשות קסמים, ובין הפתרונות היעילים והאיכותיים יותר נמצא הטיפול בלייזר (תלוי בפישוט של היבלת). גורם מקצועי ומיומן יידע להתאים את הטיפול הנכון בהתאם לסוג היבלת ולמיקום שלה, ואין ספק שזוהי דרך מצוינת להיפטר מאחת הבעיות המעיקות ביותר, זו שמשפיעה על איכות החיים שלנו ומפריעה לנו לבצע את כל הפעולות השגרתיות והפשוטות ביותר. טיפול אחד מדויק, והכל מאחוריכם.

מקור הוירוס שגורם ליבלות ברגליים והליך ההתפשטות שלו

וירוס הפפילומה האנושי מוביל להופעת יבלת בכף הרגל לאחר הדבקה של תא עור מסוג קרטינוציט ושינוי מבנה התאים עד כדי מצב שבו מופעל לחץ על שכבת העור הרגישה, דבר אשר מוביל להתקשות העור מעל האזור שבו נמצאת היבלת.

משחה עם חומצה סליצילית נחשבת לטיפול ראשוני יעיל שמסייע בייבוש האזור ולעתים אף עוזרת בהעלמה לחלוטין של היבלת. למרבה הצער המשחה הזו לא מסייעת לכולם באותה מידה, ולעתים נדרש טיפול בחנקן נוזלי או לייזר, בהתבסס על מצב המטופל והעדפותיו האישיות לסוג הטיפול.

הימנעו מרמת לחות גבוהה בכף הרגל

כדי למנוע מצב שבו אתם מזיעים בכף הרגל, יהיה כדאי לכם להקפיד על נעילת סנדלים או כפכפים. במידה ואתם מחליטים לנעול נעליים, אז וודאו שמדובר בנעליים מאווררות שלא יחנקו את כף הרגל שלכם ויגרמו להן להזיע בקלות וכך לעלות את הסיכוי שיהיה לכם יבלת ברגל. בחירת נעליים חכמה עשויה לעזור לכם במידה משמעותית בכדי למנוע זאת.

ישנם רבים שמעידים על אפקטיביות שהליכה יחפה כדי לעזור עם הופעת היבלות. הסיבה לכך קשורה בעובדה שכאשר בוחרים ללכת יחפים, כף הרגל לא צריכה להתמודד עם נעל שלוחצת עליה וגורמת לכך שהיא תזיע ולא "תנשום". כך שאם יש לכם הזדמנות לשחרר קצת את כף הרגל ולאוורר אותה, אל תהססו ללכת יחפים במקומות מתאימים, אך לא במקלחות ציבוריות ששם סיכוי ההדבקה יכול להיות גבוהה.

חיזוק המערכת החיסונית למניעת הידבקות

ככל שהגוף שלכם יותר חזק, כך הוא ידע להתמודד טוב יותר עם התפשטות וירוס הפפילומה האנושי אשר מובילה ליבלת המטרידה, ובכך תוכלו להקטין משמעותית את הסיכויים שתצטרכו להתמודד פעם אחר פעם עם הופעת היבלות. תשמרו על הגוף שלכם והוא ילחם בווירוס.

הדרך היעילה ביותר לחיזוק המערכת החיסונית היא על ידי הקפדה על אורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית יומיומית, תזונה מאוזנת ושמירה על מצב נפשי מאוזן. אם תדעו לשים דגש על כל אחד מהגורמים הללו ולהעניק לגוף שלכם את תשומת הלב שהוא צריך, אנו בטוחים שמערכת החיסונית שלכם תהיה הרבה יותר חזקה ויעילה בהתמודדות עם נגיפים מכל סוג הכולל יבלות מטרידות.

לא בטוחים מה לעשות? מוזמנים להגיע אלינו להסרת יבלות ברגליים ובמגוון אזורים

ישנם מטפלים מקצועיים שמתמחים בטיפול ביבלות בדרכים שונות. במידה והרפואה הקונבנציונלית לא הציעה לכם את הפתרון שאתם מחפשים, תוכלו גם להתנסות בשיטות טיפול כחלק מהרפואה האלטרנטיבית ולראות עד כמה זה עוזר לכם. תהיו פתוחים לשיטות טיפול שונות עד שתמצאו את המזור שאתם בוודאי רוצים לקבל מהכאבים של היבלות.

היבלות יכולות להופיע ברמות חומרה שונה ובהתאם לכך גם דורשות טיפול שיכול להשתנות וצריך להיות מותאם לכל אדם. אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם עושים את הדבר הנכון, יהיה כדאי לכם ליצור איתנו קשר או להגיע אלינו ולהתרשם מהיכלות שלנו המתבצעות על ידי הסרת יבלות ברגליים בלייזר אחת ולתמיד! בצורה מהירה ויעילה.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן