כתמים אדומים בפנים

דף הבית » כתמים אדומים בפנים

מה הם כתמים אדומים בפנים?

כתמים אדומים בפנים – במוקדם או במאוחר, כל אחד צריך להתמודד עם בעיה כזו או אחרת כגון כתמים על עור הפנים. המראה של כתמים בעור הפנים ובגוף לא כל כך נעים במיוחד מבחינה אסתטית, אך לרוב אין כל חשש רפואי בהופעתם. כתמים בעור הפנים ובשאר חלקי הגוף הם תוצאה של עודף הצטברות מלנין, עודף מלנין זה הוא שהופך את העור לגוון צהוב-חום. כיום, הטכנולוגיה היעילה ביותר להסרת כתמים בעור בצורה היעילה ביותר ללא השארת שום סימן או חשש להיווצרות צלקות הינה הסרת כתמים בלייזר.  

כפי שציינו, הופעת הכתמים בעור קשורה לייצור יתר של מלנין בו. מלנין זהו פיגמנט כהה המיוצר על ידי תאי עור הנקראים מלנוציטים הקובע את צבע השיער,העיניים והעור. בנסיבות מסוימות, תאים אלה מייצרים יותר מדי מלנין, הגורם להיפרפיגמנטציה (כתמים כהים). אך הגוון של אותם הכתמים תלוי כמה עמוק הצטברות המלנין ממוקמת בשכבות העורחשוב לדעת, כתמי עור בפנים ובגוף שונים אחד מהשני בדרך כלל בצבע ובצורה. 

לכן, אם ריכוז המלנין מתרחש בשכבות העור העמוקות, אנו נראה על גבי העור כתמים שחורים \ חומים כהים. אותם כתמים נקראים אואמלניניםכתמים מסוג זה יכולים להיות בעלי גבולות ברורים ומבנה קמור. אלה, במיוחד, כתמי לידה וההשלכות של נזק מכני וגירוי על העור אשר נמשך לאורך זמן ולא טופל. 

כתמי עור בהירים יותר אשר נראה על גבי העור נקראים  פיומלנינים. אלו כתמים פחות מורגשים על העור ואשר צבעם בעיקר אדום, צהובחום בהיר. הם בעלי קווי מתאר פחות ברורים על העור. פיומלנינים  נפוצים הינם, נמשים, שומות בהירות, כתמי שמש, כתמי גיל וכדומה. 

הסרת כתמים אדומים בפנים

הסרת כתמי עור בפנים | לפני ואחרי

הסרת כתמי עור בפנים

כתמי עור בפנים ובגוף יכולים להופיע גם בצורות של

 • צלקות פיגמנטציה. 
 • נמשים. 
 • כתמי גיל. 
 • סבוראיק קרטוזיס. 
 • כתמי קסנטלזמה. 
 • כתמי "שמש" \ "נשיקות שמש". 
 • כתמי מלזמה. 
 • כתמי לנטיגו. 
 • אקנה. 

הסרת כתמי עור בפנים \ הסרת כתמים בגוף

להסרת כתמים אדומים בפנים ובגוף קיימים מספר שיטות כגון: קריותרפיה, שטיפת חומצה, הלבנה, פוטותרפיה, טיפול בדחפים באנרגיה נמוכה וכו'. לעיתים קרובות שיטות אלה אינן מספקות את התוצאה הרצויה והשפעת הטיפול אינה נמשכת זמן רב. 

עד היום טיפול בלייזר נחשב לטכניקה היעילה והבטוחה ביותר להסרת כתמים (פיגמנטציה) לא רצויה.  

הסרת כתמים בעור בלייזר היא השיטה המהירה, הבטוחה והיעילה ביותר להסרת נמשים, כתמי גיל, כתמי שמשלנטיגו וכו'. הן בפנים, בידיים ובשאר חלקי הגוף. מהירות התוצאה היא בכך שלרוב תוך שבוע לאחר הליך הסרת כתמים בלייזר, תוכלו לראות את התוצאה המיוחלת – הפחתה או היעלמות מוחלטת של הכתמים בעור. יחד עם זאת, אין סיכון לזיהום, אין צלקות או סימנים ואין כאב או אי נוחות. 

שיטות להסרת כתמים אדומים בפנים

עד היום ישנן מספר דרכים להסיר כתמים מהעור אך לצערנו, לא כולן יעילות ובטוחות. להלן השיטות הנפוצות ביותר: 

מוצרי קוסמטיקה להלבנה – אלו מוצרים אשר בדרך כלל מבוססים על תרופות כגון, הידרוקינון או קרטוליטיות. מוצרים אלה מעכבים את ייצור המלנין או לחילופין "מקפיאים" את תאי הפיגמנטציה בעור. מוצרים אלו עלולים לגרום לאלרגיות קשות ובנוסף לוקח זמן רב עד לקבלת תוצאה, אם בכלל. 

חנקן נוזלי – טיפול בכתמים בעור על ידי חנקן נוזלי, בעזרתו מקפיאים את אזור הכתם בעור. אולם לאחר הליך כזה, העור מתקלף ועשוי אף לקבל גוון מולבן. בנוסף, יש פגיעה בעור הבריא מסביב. 

אלקטרוקואגולציה (מחט חשמלית) – שריפת הכתמים עם מכשיר המפעיל זרם בתדר גבוה, שלאחריו עלולות להישאר צלקותבשל יעילותו הנמוכה, והסיכוי הגבוה להיווצרות צלקות. השימוש במחט חשמלית פחות נפוץ בימינו.  

מהות טיפול של הסרת כתמים בלייזר

ההליך להסרת כתמים בעור הפנים ובשאר חלקי הגוף באמצעות לייזר הוא פעולה שקרן הלייזר מבצעת על חלקיקי המלנין בתאים ובהרס של שכבה אחר שכבה של תאי הפיגמנטציהבעקבות כך, באזור העור ההרוס (שטופל על ידי הלייזר) מופיעים תאים צעירים, שמסונתזים וצוברים את כמות הפיגמנטציה הנדרשת, אשר בעקבות פעולה זו צבע האזור המטופל משתנה לגוון בהיר יותר. בנוסף, תוצאה נלווית של טיפול בלייזר להסרת כתמים, הינה היוצרות עור נקי ובריא במקום שטופל. 

הסרת הכתמים מהעור בלייזר הן בפנים, והן בשאר חלקי הגוף מתבצעת ללא הרדמה. תוך כדי הטיפול ייתכן  והמטופל ירגיש תחושת עקצוץ קלה וקצת חום. לטיפול זה אין תופעות לוואי. תקופת ההחלמה לאחר הסרת כתמים בלייזר היא שבועיים. בימים אלו תיתכן נפיחות קלה שנעלמת תוך יומיים. בדרך כלל תוך 5-7 ימים נוצר קרום דק על העור, אשר נרפא ללא צלקות. מספר הטיפולים להעלמת כתמים בלייזר נע בין 2 – 4 טיפולים, ובמרווח של 3-4 שבועות. השפעת הטיפול להסרת כתמים בלייזר הינה שלאחר שבועיים (אך לפעמים אף יותר) הכתם נעלם ללא עקבות. 

היתרונות בהעלמת כתמי עור בעזרת לייזר?

אחת היתרונות העיקריים של הסרת כתמים בפנים ובגוף בלייזר הינה ההשפעה הנקודתית ונטולת המגע על אזור העור המטופלכיום כבר הוכח שזוהי השיטה המהירה, היעילה והבטוחה ביותר להסרת כתמים בעור ללא סיכונים וסיכוי להיווצרות צלקות. ללייזר דיוק גבוה, אשר אינו כולל כל נזק לרקמות הבריאות הסובבות את אזור הכתם המטופל. בנוסף, לוקח הרבה פחות זמן להסיר פיומלנינים (אותם הכתמים הבהירים כגון, נמשים, כתמי שמש וכדומה). אך חשוב לציין שיידרשו קצת יותר טיפולים להסרת אומלנינים (כתמי לידה) עקב הצטברות גדולה של פיגמנט טבעי בהם. במילים אחרות, ככל שהנקודה כהה יותר, כך לוקח יותר זמן להסיר אותה, שכן הצטברות המלנין נהרסת תחילה בשכבות העיליות של העור, ולאחר מכן בשכבות העמוקות יותר. אך דגש חשוב מאוד, בכתמי לידה לא ניתן להבטיח את התוצאה ואת יעילות הטיפול. 

 • יעילות – כתמים מסוימים נעלמים לאחר ההליך הראשון, לעיתים יש צורך במספר פגישות. 
 • מיקוד – במהלך הטיפול להסרת כתמים בלייזר, רק אזורי העור עם נגעי הפיגמנטציה נחשפים לקרינת הלייזר, אזורי עור סמוכים אינם נפגעים. 
 • התאמה – ניתן להתאים את עומק חשיפת הלייזר לעור ועוצמת הקרן להשפעה מקסימאלית ובהתאם לרמת הפיגמנטציה בעור. כך שטיפול זה מתאים לכל צבע ומרקם עור. 
 • שילוב – ניתן לשלב טיפול בלייזר עם טיפולים קוסמטיים אחרים. 
 • תוצאה  הכתמים לאחר טיפול בלייזר מוסרים ובשמירה נכונה גם לא חוזרים. העור לאחר הטיפולים מקבל מראה צעיר, חלק, אחיד ובריא. 
 • בטיחות – סיכון מינימלי לסיבוכים ופגיעה מיותרת בחלקים בעור אשר בריאים. 
 • זמן החלמה – לאחר ההליך העור מחלים במהירות וביעילות. 
 • תופעות לוואי – ללא כוויות, צלקות וללא עיוות של צבע העור הטבעי. 

מתי לא ניתן לבצע טיפול בלייזר להסרת כתמים על העור

 • באם קיימת היסטוריה של מחלות אונקולוגיות כלשהן. 
 • הריון. 
 • תקופת הנקה. 
 • מחלות עור דלקתיות. 
 • זיהום ויראלי. 

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן