מה זה סרחי עור

דף הבית » מה זה סרחי עור

הם עשויים להופיע במקומות שונים בגוף, והם מוכרים גם בשמות כמו "פיברומה" או "דבלול עור". אלה הם סחרי עור, חלקים זעירים שמזכירים במידה רבה את צורתו של הגבעול הדקיק, ונראה אותם לרוב במוקדים שבהם קיים חיכוך ישיר בין העור לבין הבגדים שאנחנו לובשים או חלקים אחרים בגוף.

רגע לפני שאתם נלחצים מהם כדאי להבין קצת יותר לעומק מול מה אתם מתמודדים, ואיך בכלל אפשר לטפל בהם בצורה יעילה.

אתגר אסתטי שאיננו מסכן חיים

סרחי עור, וזו אולי הנקודה החשובה ביותר, הם תופעה מטרידה ומעיקה שאיננה מהווה סכנה בריאותית, ובוודאי שאין בה סכנת חיים. מצד שני, המטרד הקוסמטי בהחלט משמעותי, ועבור חלק ניכר מהגבריםו הנשים זוהי בעיה שהם מחפשים עבורה פתרון מדויק.

הסיבה לכך פשוטה: סרחי עור עשויים להופיע במוקדים שונים, ובפרט באזור הצוואר, המפשעה, וכן באזור בית השחי ובאזורים אחרים.

איך נגרמים סרחי עור?

קשה לומר מה הן הסיבות המדויקות להופעתם של סרחי עור, בעיקר משום שעד כה אין כל הסבר מוכח או גורם שניתן להפנות אליו את הזרקור.

עם זאת, על פי ההערכות מדובר בתוצאה של חיכוך בעור, והוא זה שגורם להופעתם. ההערכה הזו נשמעת הגיונית במיוחד כשמזהים את המוקדים בהם השכיחות להופעתם של סרחי עור גבוהה יותר, כדוגמת הבטן, המפשעה, בית השחי והצוואר.

טיפול בסרחי עור

יש היום מספר שיטות עיקריות להסרת סרחי עור, לרבות שיטות טיפול ביתיות. שמן עץ התה, חומץ תפוחים או שמן קיקיון הם בין הטיפולים הטבעיים יותר, ויש להם יתרונות משלהם על אף שמדובר בפתרונות פשוטים שיספקו מענה חלקי בלבד, וחשוב להקפיד בנוסף גם על שטיפה יסודית של העור עם מים וסבון, ועל ייבוש מיטבי של העור לפני השימוש בשיטות הביתיות הללו.

פתרונות אפקטיביים לבעיה

מי שמעדיף להימנע מפתרונות המוכרות יותר כתרופות סבתא יוכל לבחור באחת השיטות האחרות, כאשר סרחי עור ניתן להסיר באמצעות צריבה, הקפאה או כריתה למשל.  

אם אתם לא לגמרי בטוחים איזה פתרון מתאים לבעיה שלכם או אם אתם מחפשים את הפתרון היעיל שיספק מענה מהיר ומדויק ככל האפשר, בהחלט אפשר וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים כדי לבחון את החלופןת האפשריים למען הסרת נגעי עור, להבין את המשמעויות ולבחור את המענה האידאלי לבעיה האישית שלכם. כך או כך, סרחי עור הם בהחלט מטרד שצריך לטפל בו, ועם הכלים הנכונים תוכלו להיפרד ממנו לחלוטין. 

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן