נקודות חן בפנים

דף הבית » נקודות חן בפנים

נקודות חן בפנים

נקודות חן בפנים הינן תופעה שכיחה ונרחבת המעסיקה אנשים רבים מבחינה אסתטית. חלק מאיתנו יחזיקו בדעה שזהו דבר מושך ואטרקטיבי. וחלקנו יחשבו שמדובר בנגעים לא אטרקטיביים ומכוערים. חשוב לדעת! רובן הכמעט מוחלט של נקודות חן בפנים הינן שפירות ללא כל סכנה בריאותית. אך יחד עם זאת, יש לבדוק ולאבחן אותם באופן קבוע. ברוב המקרים, ההמלצה תהיה להסיר את הנקודות חן באם הן מפריעות מבחינה אסתטית או על מנת למנוע סיכון בריאותי כלשהו. אנו כאן ניתן לכם מידע עח סוגי נקודות החן השונות, הגורמים להיווצרותן, השפעתן על הבריאות, וכן את הדרכים להבחין בין נקודות חן תמימות לכאלו המצריכות תשומת לב רפואית. והכי חשוב.. איזו שיטה הכי מומלצת להסרת נקודות חן.

נקודות חן מהן?

נקודות חן הינן הצטברות של תאי פיגמנט ברקמות העור הנקראים מלנוציטים, אלו התאים אשר נותנים להן את צבען הכהה. נקודות חן יכולות להופיע בכל מקום בגוף, והכי שכיחות הן נקודות חן בפנים, צורתן יכולה להיות שטוחה או נקודת חן בולטת, קטנות או גדולות, ואף להופיע בגוונים שונים כגון: חום, שחור, אדום ואפילו כחול.

סוגי נקודות חן

 1. 1. נקודות חן מולדות – אלו הן נקודות חן הנמצאות על העור מאז הלידה או כאלו אשר מופיעות זמן קצר לאחריה. נקודות חן אלו עשויות להיות קטנות עד גדולות מאוד. מיקומן יכול להופיע בכל מקום בגוף, כגון: נקודות חן בפנים, בגב, בחזה וכדומה. חשוב לדעת! נקודות חן גדולות יותר יכולות להוות סיכון מוגבר להתפתחות של מלנומה, ולכן יש להקפיד לעקוב אחריהן כבר מגיל צעיר.
 2. נקודות חן נרכשות – כאן מדובר בנקודות חן המתפתחות במהלך החיים, ברוב המקרים עד גיל 30. הגורמים המרכזיים להיווצרותן הינם חשיפה לשמש וגנטיקה משפיעים על התפתחותן. לרוב, הן אינן מהוות סיכון בריאותי, אך חשוב לעקוב באם אחר שינויים בהן. גם כאן, מיקומן הינו: נקודות חן בפנים, נקודות חן בצוואר, ידיים וכדומה.
 3. שומות דיספלסטיות – שומות דיספלסטיות הן סוג של נקודות חן לא טיפוסיות במראה ובצורתן, ולעיתים הן בעלות קצוות לא סדירים וצבעים משתנים. נקודות חן אלו אלו עלולות להיות סימן מוקדם להתפתחות של מלנומה ולכן יש לבדוק אותן באופן קבוע אצל רופא העור בקופת חולים.

גורמים להיווצרות נקודות חן

 • גורמים גנטיים – הנטייה לפתח נקודות חן בפנים או בכל חלק אחר בגוף עשויה להיות תורשתית. באם להורים יש נקודות חן רבות, סביר להניח שגם לילדיהם יהיו.
 • חשיפה לקרינה אולטרה סגולה (קרינת השמש) – חשיפה לשמש ולקרני האולטרה סגולה שלה עלולה להגדיל את הסיכון להופעת נקודות חן חדשות ולשינויים בנקודות קיימות. קרינת השמש פוגעת במבנה של תאי העור, דבר אשר עלול להוביל להתפתחות שומות ואף לסרטן עור. לפיכך יש להקפיד על שימוש בקרם הגנה מתאים על מנת למנוע סיכון זה.
 • שינויים הורמונליים – שינויים הורמונליים, כמו אלו המתרחשים במהלך גיל ההתבגרות, הריון או במהלך טיפולים הורמונליים, יכולים להשפיע על הופעת נקודות חן חדשות או שינויים בנקודות קיימות.

זיהוי ומעקב אחרי נקודות חן

כלל ה-ABCDE – זהו הכלל הנפוץ ביותר בקרב רופאי עור רבים לבדיקת נקודות חן ולזיהוי סימנים מחשידים. מדובר בראשי תיבות של:

(Asymmetry) A אי-סימטריה: שחלקי הנקודות חן שונים אחד מהשני.

(Border) B גבולות: גבולות לא סדירים, שונים או מטושטשים.

C  (Color)צבע: גוונים שונים של צבע בנקודת חן אחת.

D  (Diameter) קוטר: באם קוטר נקודת החן גדול מ-6 מילימטרים.

(Evolution) E שינוי: כל שינוי בגודל, צורה, צבע או גובה, או הופעת תסמינים חדשים כמו גרד או דימום.

הסרת נקודות חן בפנים

כאשר אנו מעוניינים להסיר נקודות חן בפנים, אזי קיימות מספר שיטות. למעט חיתוך כירורגי, שאר השיטות הינן הסרה מבחינה אסתטית ולא רפואית (שכן לא ניתן באמצעותן לחתוך ולשלוח לביופסיה). באם ההסרה הינה מבחינה אסתטית, אזי השיטה היעילה ביותר הינה הסרת נקודות חן בלייזר. אך אנו נפרט לגבי שיטות נוספות:

 • כריתה כירורגית – מדובר בהסרת נקודות חן בפנים בניתוח. שיטה זו כוללת חיתוך הנקודה ותפירת החתך. שיטה זו מתאימה במיוחד לנקודות חן חשודות או גדולות מאוד (מעל 2 ס"מ בהיקפן). החיסרון העיקרי של שיטה זו הינו הצורך בשימוש בתפרים והשארת צלקת מכוערת באזור ההסרה.
 • הסרה בלייזר – פה מתבצע שימוש בקרן לייזר עבור הרס תאי הפיגמנט. שיטה זו מתאימה להסרת כמעט כל סוגי ומאפייני נקודות חן. לרוב ההסרה תתבצע בטיפול אחד והיתרון הכי גדול של שיטה זו שהסיכון להיווצרות צלקת הוא מינימאלי (לעומת כל שאר השיטות).
 • הסרה בפלזמה – בשיטה זו מתבצעת פעולת צריבה חזקה על גבי רקמות העור. מדובר בשיטה ותיקה וזולה יחסית. החסרונות שלה הן: בדרך כלל יש צורך במספר טיפולים. קיים סיכוי גבוה להיווצרות צלקת. לא מתאימה לכל סוגי ומאפייני נקודות חן.
 • צריבה בחנקן נוזלי – זהו שימוש בקור קיצוני להרס נקודת החן. שיטה זו מתאימה בעיקר לנקודות חן שטחיות וקטנות. ברוב המקרים נקודת החן לא תוסר עד הסוף (שכן, אין חדירה לרקמות העמוקות יותר של העור). עקב כך, כמעט תמיד לאחר זמן מה הנקודה תחזור להיות כפי שהייתה טרם ההסרה.
 • פילינג כימי – כאן מתבצע ניסיון הסרה באמצעות תרכובת משחות חומצתיות. שיטה זו כבר הרבה פחות נפוצה מבעבר. שכן, בביצוע לא מקצועי או לא נכון, החומצות יכולות לגרום לנזק בלתי הפיך לעור ולהשאיר צלקת מכוערת.

נקודות חן ובריאות הנפש

נקודות חן יכולות להשפיע גם על תחושת הביטחון העצמי והדימוי העצמי, במיוחד כשהן מופיעות באזורים בולטים כמו נקודות חן בפנים. מטופלים רבים בוחרים להסירן מסיבות אסתטיות על מנת לשפר את ההרגשה האישית שלהם (ואין שום דבר רע בכך). כיום, נקודות חן הן לא גזרת שמיים ובאם חלקן גורמות לדימוי עצמי נמוך, פגיעה בביטחון העצמי או כל דבר אחר. ניתן להסירן בלייזר בטיפול אחד וללא צלקות.

כמה עולה להסיר נקודות חן?

אנו נתייחס מבחינת המחיר להסרה בלייזר, שכן זוהי השיטה המתקדמת ביותר. יחד עם זאת, היא לא היקרה ביותר. הסרת נקודת חן אחת בלייזר לרוב המחיר הממוצע יהיה סביבות ה500 ₪ (תלוי בפישוט שלה). אך כמובן שככל שיש יותר המחיר יורד פר נקודה / נגע. לדוגמא: הסרת 10 נקודות חן, טווח המחיר ינוע בין 1900 – 2500 ₪ (190 – 250 ₪ לנקודה).

לסיכום

נקודות חן בפנים (או בכל חלק אחר בגוף) הן תופעה נפוצה וטבעית המלווה את מרבית האנשים בעולם לאורך חייהם. הבנת סוגי ומאפייני הנקודות, הגורמים להיווצרותן והדרכים למעקב אחריהן יכולים לסייע בשמירה על הבריאות של גופינו. שמירה על כללי ה-ABCDE ובדיקות תקופתיות אצל רופא עור בקופת חולים יכולות לסייע בזיהוי מוקדם של שינויים סרטניים. במקרה בו קיים צורך או רצון להסירן אזי, קיימות אפשרויות שונות להסרת נקודות חן. אשר היעילה והבטוחה ביותר כיום הינה הסרת נקודות חן בלייזר.

רוצים לקבל עוד מידע על נקודות חן בפנים? מעוניינים לקבל הצעת מחיר בוואטצאפ? השאירו פרטים באתר או צרו עמנו קשר ישירות בוואטצאפ ונדאג לתת לכם את כל מה שצריך.

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן