נקודות חן חשודות

דף הבית » נקודות חן חשודות

מידע אודות נקודות חן חשודות בחלקי הגוף

אילו נקודות חן בעור בעלות סיכוי להתפתחות של גידול ממאיר, מדוע זה קורה וכיצד ניתן למנוע זאת בטרם קיימת סכנת חיים?

מלנומה נקראת מלכת הסרטן, מכיוון שהיא יכולה לשלוח גרורות דרך הדם והלימפה, ולעשות זאת בצורה אגרסיבית ומהירה. כיצד מלנומה שונה מסרטן העור וכיצד לבדוק נקודות חן חשודות?

מלנומה היא סרטן העור המסוכן ביותר. מלנומה מופיעה בתחפושות שונות בעור, היא נוצרת ממגוון נגעי עור כגון: שומות, נקודות חן, כתמי לידה, כתמי פיגמנטציה ועוד.. בתהליך ההתפתחות, הגידול גדל במהירות דרך העור, ואז, דרך הלימפה וכלי הדם תאי הסרטן יכולים לעבור לאיברים אחרים. באותם האיברים מופיעים מוקדים חדשים של אותה המלנומה.

חשוב לדעת, בהזנחה ובאי טיפול ואבחון בזמן של נקודות חן חשודות – התוצאה יכולה להביא לידי סכנת חיים.

שמש.. כמובן, במינונים מתונים, אור השמש נותן לנו לא רק רעננות ומצב רוח טוב, אלא גם בריאות. אור השמש נחשב גם כחומר מניעתי לשלל בעיות, ממריץ את ייצור ויטמין D, מחזק את המערכת החיסונית ומועיל למחלות עור כרוניות מסוימות. יתרה מכך, אף מומלץ להיחשף לאור השמש למשך 10-15 דקות ביום.

עם זאת, הסכנה הבריאותית טמונה בחשיפה מוגזמת לשמש. כגון, כוויות, מכת חום, לחץ דם גבוה והזדקנות מוקדמת הן רק חלק משלל בעיות רחבות אחרות. והחמורה מבניהן, היא מלנומה.

על פי מחקרים מדעיים בעולם, ב2 העשורים האחרונים שכיחות המלנומה בעולם עלתה וממשיכה לגדול. השכיחות של מלנומה מדורגת במקום השלישי מבין כל שכיחות הסרטן בעולם. במקום הראשון והשני, סרטן ריאות וסרטן שד בנשים.

נקודות חן חשודות תמונות

מה זה מלנומה וסרטן העור? מה ההבדל ביניהם?

כיום, סרטן העור תופס את המקום הראשון מבחינת השכיחות בקרב מחלות אונקולוגיות.

הסוג הכי לא מזיק שלו הוא קרצינומה של תאי בסיס. חולים בעלי סוג סרטן זה, בדרך כלל מתלוננים על נוכחות של כיב או נפיחות, אך עשויים שלא להרגיש דבר, למעט גירוד קל. הסרטן האגרסיבי יותר מסוג קרצינומה הוא סרטן של תאי הקשקש. סוג זה מתרחש על רקע מחלות כרוניות וובעל התפשטות של גרורות במהירות לבלוטות הלימפה והאיברים הפנימיים. הגידול, בניגוד לקרצינומה של תאי בסיס, גדל במהירות.

מלנומה היא "המלכה השחורה" של האונקולוגיה. היא המובילה בקרב סרטן העור מבחינת מספר מקרי המוות.

איך מבחינים בנקודות חן חשודות

עכשיו אנשים רבים יודעים שסרטן העור יכול להתפתח מנקודת חן בעלת מאפיינים יחודיים. אז איך ניתן להבחין בין נקודת חן מסוכנת כזו לבין נקודת חן רגילה?

אין אנשים בלי נקודות חן. אם הנקודת חן משנה את צורתה פתאום, הופכת לא-סימטרית, עם קצוות לא אחידים, מנומרת או מושחרת. אם היא מתחילה לכאוב, לגרד או לדמם, זו גם סיבה לבדיקתה.

מלנומה מאובחנת על ידי חמישה סימנים כלליים:

 • אסימטריה – אם צורת נקודת החן היא א-סימטרית.
 • גבולות – גבול לא ברור.
 • צבע – באם נקודת החן משנה את צבעה.גודל – אם השומה גדולה מ-5 מ"מ, וממשיכה לגדול.
 • שינויים – אם מופיעים פצעים על נקודת החן, או שינויים אחרים.

לתשומת ליבכם, נוכחות שיער בנקודת חן דווקא מעידה על נקודת חן תקינה, אבל אם פתאום קיימת נשירת שיער באזור הנקודה. אזי, יש לגשת לרופא לאבחון.

אצל גברים, נקודות חן מסוכנות ממוקמות לעתים קרובות יותר על הגב. אצל נשים – על הרגליים. נקודות חן הממוקמות על כפות הידיים, הרגליים ובמקומות של שפשוף עם נעליים ובגדים נחשבות בעלות סיכון גבוה.

הסיבות להופעת נקודות חן חשודות

מהי הסיבה השכיחה ביותר להפיכתה של נקודת חן לסרטן? ומי נמצא בסיכון לחלות יותר?

 • נקודות חן יכולות להפוך לסרטן לאחר טראומה או לאחר חשיפה מוגזמת לשמש.
 • תורשה, גנטיקה.
 • עור בהיר.
 • עיניים בהירות.
 • שיער בלונדיני ואדום.
 • נקודות חן רבות (מעל 50) ונמשים.
 • גיל מבוגר.

איך מונעים נקודות חן חשודות מסוג מלנומה

שלב ראשון, מודעות. כל אחד צריך להיות ערני כלפי הגוף שלו. הפעולות הבסיסיות שאתה יכול לבצע הינן: הגן על עור חשוף מפני השמש. בדוק באופן עצמאי את נקודות החן אחת ל-3 – 6 חודשים בעזרת מראות ומצלמה, שנן את המראה שלהן. באם אתה מוצא נקודות חן חשודות, פנה בדחיפות לרופא עור לאבחון נקודות חן על ידי דרמטוסקופיה.

קצת על דרמטוסקופיה, דרמטוסקופ זהו מכשיר אופטי שמגדיל תמונה פי עשרה. הרופא בוחן את נקודת החן באופטיקה זו ומעריך את מידת הסכנה. לאחר אבחון נקודת החן, הרופא נותן המלצות וקביעה באם נקודת החן הינה אסתטית או בעלת סיכון בריאותי. אבחון על ידי דרמטוסקופ אינו פולשני ובטוח לחלוטין. תהליך זה לקוח בערך כ10-15 דקות. בדיקה דרמטוסקופית בזמן של נקודות חן וגילוי מוקדם של מלנומה מסייעת ברוב המקרים במניעת המשך התפתחות הגידול והצלת חיי אדם.

בנוסף, בזמן שיזוף עדיף להשתמש במסנני קרינה המכילים גם מסנני UVA וגם UVB. בימים הראשונים של הקיץ, יש צורך לבחור מסנן שיגן על העור בצורה מקסימלית מפני ההשפעות המזיקות של השמש (SPF 90+, 60+, 50+) התורמים גם להופעה של כתמי פיגמנטציה בפנים. לאחר מכן, יש לבחור מקדם הגנה התואם לסוג העור (SPF 30+, 15+). זכרו למרוח את המוצר 30 דקות לפני החשיפה לשמש. לתשומת ליבכם, מספר SPF אינו מראה את איכות ההגנה, אלא את הזמן שבו אתם יכולים להישאר בשמש מבלי להישרף. זכרו, יחס סביר לשמש שומר לא רק על בריאות, אלא גם על צעירותו של העור. אחרי הכל, הזדקנות העור ב-80% מהמקרים היא הזדקנות מוקדמת (פוטו-אייג'ינג). שיזוף אינטנסיבי מזיק לעור, מוביל להתייבשות, התגבשות, אובדן גמישות והופעת כתמים, שלא קל להיפטר מהם מאוחר יותר. 

כללים בסיסיים למניעת סרטן העור בנקודות חן חשודות

 • חוסר שאננות לגבי מצב העור.
 • הגן תמיד על העור שלך מפני השמש.
 • הימנע מפגיעה בנקודות החן.
 • מומלץ לבקר פעם בשנה אצל רופא עור.
 • בדוק והסר נגעי עור חשודים לפי המלצת הרופא שלך.

עור בריא הוא סימן ליופי, יש לשמור עליו ולעקוב אחר מצבו!

הסרת נקודות חן חשודות בלייזר

עכשיו, לאחר שהייתם אצל רופא העור אשר המליץ להסיר את נקודות החן החשודות או את נקודות החן המסוכנות מבחינה אסתטית (אין לאותן נקודות החן כל בעיה רפואית). אנו ממליצים לבצע את הורדת נקודות חן בלייזר. בקופות החולים פתרון להורדת נקודת חן הינו על ידי ניתוח (חיתוך כירורגי). דבר אשר חווה בתוכו תפרים וצלקות. לעומת זאת, הסרת נקודות חן ללא צלקת בלייזר הינה הליך פשוט, לא פולשני, בטוח, מהיר ובמחיר משתלם.

העלמת נקודות חן בלייזר נחשבת כשיטה המודרנית ביותר להסרת נקודות חן בולטות והסרת נקודות חן שטוחות. יתרונותיו הרבים של הלייזר לעומת כל שיטה אחרת ידועים כיום יותר ויותר. שיטות כגון, הסרת נקודת חן במחט חשמלית, הסרת נקודת חן בגלי רדיו, עט להסרת נקודות חן, קרם להסרת נקודות חן וכן הלאה. כל אלה שיטות לא יעילות, מסורבלות ולעיתים אף מסוכנות. ואף יש כאלה אשר מתפתים לפרסומים של משחה להסרת נקודות חן, אף שאין כל מחקר רפואי אשר הוכיח יעילותה ואף אין היתכנות מדעית שמשחה להסרת נקודות חן יכולה לחדור לשכבות העמוקות יותר בעור על מנת לפרק את התאים בעלי הפיגמנטציה.

לכן, באם אתם מעוניינים לבצע הורדת נקודות חן בפנים או בגוף. השיטה המומלצת ביותר הינה הסרת נקודות חן ללא צלקת בלייזר. מחיר הורדת נקודת חן בלייזר נע בין 500 – 800 ₪. וכאשר יש רצון לבצע הורדת נקודות חן רבות. המחיר להורדת נקודות חן אף יורד פר נקודה. לדוגמא, מחיר הסרת 4 נקודות חן נע בין 1200 – 1800 (300 – 450 ₪ לנקודת חן).

בנוסף, לעומת שיטות אחרות להורדת נקודות חן, להסרת נקודות חן בלייזר המלצות רבות. הן מבחינת המחיר והן מבחינת יעילות הטיפול (לרוב הסרת נקודות חן בלייזר יורדות בטיפול אחד ולחלוטין).

*התמונות הנ"ל לאחר טיפול ראשון, ולא ממחישות תוצאות סופיות של העלמת נקודות החן החשודה

לכל שאלה אל תהססו התקשרו עכשיו

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן