סבוריאה תרופות סבתא

דף הבית » סבוריאה תרופות סבתא

הופעת קשקשים בקרקפת, גירוד ועוד מיני ביטויים אחרים של סבוריאה עלולים לגרום לבעיות רבות. עבור אנשים שמתמודדים עם צרות כאלה, השאלה היא כיצד לטפל בסבוריאה דרמטיטיס עם תרופות עממיות (ובשמן השני, תרופות סבתא) והאם אפשר להסתדר בלי טיפול של הרפואה המסורתית.

סבוריאה דרמטיטיס, טיפול בתרופות סבתא – האם זה אפשרי?

לפני שמטפלים בבית בסבוריאה דרמטיטיס, חשוב לבצע אבחנה אצל רופא עור, בין הסימפטומים העיקריים של התקדמות המחלה ניתן למצוא:

· הופעת קשקשים בצורת פתיתים לבנים.

· בקרקפת מופיעים מעין "טלאים" אדומים ומגרדים שעלולים לדמם בעת גירוד.

· הופעת מרבדים (של פטריות) יבשים ושומניים בחלקים שונים של הגוף.

· כאשר מגרדים מופיעות דלקות באזורי הגירוד.

· הופעת התקרחות באזורי הגירוד והדלקות.

תרופת סבתא סבוריאה

כיצד לטפל בסבוריאה בקרקפת עם תרופות סבתא

לטיפול בדלקת עור סבוראית, נעשה כבר זמן רב שימוש באלמנטים שונים של צמחי מרפא. ניתן להשתמש בתרופות טבעיות יחד עם שמפו רפואי.

בורדוק

על מנת לחזק את השיער בקרקפת אשר הופיעה בה סבוריאה, משתמשים בהצלחה בבורדוק (שורש, מיץ, שמן בורדוק).

מערבבים כפית שמן בורדוק ודבש טבעי, סוחטים מיץ של בצל גדול ומוסיפים 2 כפיות מיץ בורדוק. מערבבים את התערובת שהתקבלה עם השמפו עד לקבלת מעין משחה.

את המשחה מורחים על הקרקפת, ולאחר מכן עוטפים את הקרקפת בנייר כסף. לאחר שעה אחת, שוטפים את המשחה מהשיער ומניחים לשיער להתייבש ללא מייבש שיער. יש לחזור על התהליך פעם בשבוע למשך חודש.

סרפד

מניחים 20 גרם עלי סרפד יבשים עם ליטר מים רותחים ומערבבים. לאחר מכן, כשהמים בטמפרטורה שניתן להשתמש בהם. מניחים את התערובת על הקרקפת למשך שעתיים ולאחר מכן יש לשטוף אותה במים. יש להשתמש בתערובת זו מדי יומיים. תוך כדי עיסוי הקרקפת למשך 5 דקות. לטיפול זה נדרש זמן די ארוך, בין 3 ל -6 חודשים.

שימו לב: אין לשטוף או להשתמש בשמפו! ואין להשתמש בשטיפות סרפד על שיער בהיר, אחרת הוא עלול להכתים.

קליפת עץ האלון

מניחים 25 גרם קליפת עץ אלון עם 2 כוסות מים רותחים ומשרים למשך 5 דקות. לאחר מכן מסננים את התערובת ונפטרים מהקליפות וממיסים בתערובת הנותרת כפית דבש. משפשפים את התערובת שנוצרת בקרקפת ולאחר שעה, שוטפים במים חמים ובשמפו. בדרך כלל, 10 טיפולים בתערובת זו מספיקים על מנת שנרגיש הקלה באזורים הנגועים בסבוריאה דרמטיטיס .

מרווה

יוצקים כף עשב מרווה עם כוס מים רותחים ומבשלים על אש קטנה למשך 15 דקות. מסננים, מצננים ומרטיבים את האזורים הנגועים בתערובת שנוצרה.

שמפו טבעי לטיפול בסבוריאה דרמטיטיס

ביצים – מקציפים 5 חלמונים, מערבבים עם מעט מים חמים. מעסים את האזור הנגוע כ5 דק' ולאחר מכן שוטפים.

קפיר (חלב מותסס) – שימוש בחלב מותסס באזורים הנגועים.

קליפת עץ האלון – מרתיחים 50 גרם קליפת עץ אלון בליטר וחצי מים למשך 15 דקות, ולאחר מכן נותנים לתערובת להתבשל על אש קטנה למשך 30 דקות. מסננים, מערבבים עם ליטר חלב מי גבינה עד ליצירת מרקם אחיד.

שורש בורדוק – יש להשתמש ב50 גרם של שורש הבורדוק על כל 500 מ"ל מים. מרתיחים את התערובת למשך 15 דקות, מצננים מעט ומסננים. עם התערובת שנוצרה שוטפים את השיער למשך 5 דקות, ומעסים את הנוזל לקרקפת. חשוב אין להשתמש בשמפו בנוסף לתערובת.

 

עכשיו אנחנו יודעים איך לטפל כשיש סבוריאה דרמטיטיס עם תרופות סבתא, אך, למרבה הצער, מחלת עור היא לעיתים קרובות כרונית עם סיכון שתופיע שוב. בנוסף סבוריאה דרמטיטיס יכולה להחמיר על ידי מחסור בוויטמינים, לחץ, אכילת מרובה של מאפים, מאכלים מתוקים ושומניים, שינה מועטה ובאיכות ירודה. לכן חשוב לדאוג לשגרת יום בריאה ותזונה נכונה, אשר הם אלה אשר יכולים לעזור לא רק בסימפטומים של סבוריאה דרמטיטיס, אלא גם לשפר את איכות החיים הכללית.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים