פיגמנטציה בפנים

דף הבית » פיגמנטציה בפנים

העלמת פיגמנטציה בפנים

השמש היא הסיבה השכיחה ביותר לכתמי פיגמנטציה בפנים / כתמי שמש בפנים. כתמי פיגמנטציה מתעוררים לעתים קרובות במקומות שבהם העור חשוף לעתים קרובות לאור השמש. אבל האם ידעתם שניתן לקבל כתמי פיגמנטציה גם בנטילת גלולות למניעת הריון? במאמר זה נספר לכם את כל מה שעדיין לא ידעתם על כתמי פיגמנטציה בפנים.

כתם פיגמנטציה הוא עודף מסויים של פיגמנט בעור. כתמים אלה לעתים קרובות מטרידים אנשים רבים מבחינה אסתטית, בעיקר באם הכתמי פיגמנטציה מופיעים בפנים. חשוב לדעת, רוב כתמי הפיגמנטציה ניתן לטפל ביעילות בלייזר (השיטה היעילה ביותר להסיר כתמי פיגמנטציה בפנים), קרמים מסויימים או פילינג.

בכללי, כתמי פיגמנטציה (או היפרפיגמנטציה) הם כתמים לא סדירים על העור. כתמי פיגמנטציה מופיעים לעתים קרובות בגוון חום בהיר עד שחור, אך הם יכולים להיות גם בצבע בהיר יותר. אם כתמי פיגמנטציה בהירים יותר מצבע העור הטבעי, זה נקרא גם היפופיגמנטציה. אם יש לכם היפופיגמנטציה, זה אומר שמספר תאי הפיגמנטציה בעור תקין, אך פשוט תאים אלו מייצרים פחות פיגמנט.

כיצד מתפתחים כתמי פיגמנטציה בפנים?

כתמים בפנים יכולה להתרחש בצורות שונות, על צבע עור כהה כתמי פיגמנטציה נראים אחרת מאשר על צבע עור בהיר. אם יש לך צבע עור כהה, הכתמים בפנים יהיו לרוב בהירים יותר מצבע העור שלך. חשוב לדעת, כתמי פיגמנטציה בפנים כמעט תמיד אינם מזיקים.

כתמי פיגמנטציה נגרמים מייצור עודף של מלנין. המלנין מיוצר על ידי תאי פיגמנט ונותן צבע לשיער, לעור ולעיניים שלך. בנוסף, המלנין מגן על העור שלך מפני אור השמש (קרינת (UV ניתן לעורר את ייצור המלנין על ידי:

  • אור השמש.
  • הורמונים.
  • נזק לעור.
  • תכשירי קוסמטיקה.
  • מחלות ותרופות.
הסרת פיגמנטציה בפנים
הסיבות לפיגמנטציה בפנים

כתמי פיגמנטציה מאור השמש

הסיבה השכיחה ביותר להופעת כתמים בפנים היא בעקבות חשיפה (מוגברת) של העור לשמש, (כתמים אלו נקראים בדרך כלל כתמי שמש בפנים). ייצור המלנין מתעורר על ידי אור השמש. כתמי פיגמנטציה מתעוררים לעתים קרובות במקומות שבהם העור שלך חשוף באופן קבוע עם אור השמש, למשל על הפנים, הצוואר ועל הידיים. ככל שאתה חושף את העור שלך לשמש, כך גדל הסיכוי לכתמי פיגמנטציה. כתמי פיגמנטציה נקראים גם כתמי גיל, מכיוון שהעור של אדם מבוגר היה במגע עם השמש לעתים קרובות יותר ולאורך זמן.

כתמי פיגמנטציה נגרמים מאור השמש, במיוחד אצל אנשים בהירי עור. אך הם יכולים להיגרם גם עקב הזדקנות טבעית של העור ובעקבות דלקות. לפעמים, השינוי בצבע של כתמים אלו אינו סדיר ויכולים להופיע כתמים חומים או צהבהבים. אנשים רבים מוצאים כתם פיגמנטציה בפנים כמטרידים ולא מושכים מבחינה אסתטית. אנחנו יכולים להסיר את רוב כתמי הפיגמנטציה בפנים בלייזר.

כתמי פיגמנטציה כתוצאה מהריון (קלואזמה או מלזמה)

במהלך ההיריון את יכולה לסבול מהיפרפיגמנטציה. אז יש תנודות גדולות במאזן ההורמונים שלך. כתמים כהים בפנים המתעוררים במהלך ההריון נקראים מסכת הריון, מלזמה או כלואזמה. האם את בהריון ואת סובלת מכתמי פיגמנטציה? אל תיבהלי: כתמים אלה נעלמים לעתים לאחר הלידה. ובאם לא נעלמו, ניתן לטפל בהם באמצעות לייזר. חשוב לדעת, יש סיכוי טוב שתסבלי שוב מכתמי פיגמנטציה במהלך ההריון הבא.

כתמי פיגמנטציה בפנים עקב שימוש בגלולות למניעת הריון או בתקופת גיל המעבר

האם את נוטלת גלולות למניעת הריון? לפי הסטטיסטיקה, אחת מכל שלוש נשים הנוטלות את הגלולה למניעת הריון תסבול כתוצאה מכך מכתמי פיגמנטציה. הסיבה לכך היא מפני שהורמונים מסוימים ממריצים את ייצור המלנין. כתמי פיגמנטציה אלה חולפים לרוב מעצמם כאשר מפסיקים ליטול את הגלולה, אך חלקם יכולים להישאר באופן קבוע.

כתמים כהים בפנים בגיל המעבר, בתקופת גיל המעבר מאזן ההורמונים שלך משתנה, לכן יתכן שאת סובלת מהיפרפיגמנטציה בתקופת גיל המעבר. כתמים אלו יופיעו לעתים קרובות על הפנים והידיים (בעיקר באזור האמות) שלך.

כתמי פיגמנטציה פוסט דלקתית

במהלך דלקת ייצור המלנין בעור מתעורר ומתגבר. כתמי פיגמנטציה הנוצרים כתוצאה מכך נקראים היפרפיגמנטציה פוסט דלקתית. היפרפיגמנטציה פוסט דלקתית ידועה גם כמושג הנקרא: צלקות כהות. כתמים בפנים מסיבה דלקתית יכולים בעקבות דלקות כגון: אקנה, אקזמה או פסוריאזיס. אבל חשוב לדעת, כתמים כהים בפנים יכולים אף להופיע בעקבות טיפולים קוסמטיים כגון פילינג כימי מוגזם.

סוגי טיפולים להסרת כתמי פיגמנטציה בפנים

טיפול בלייזר להסרת כתמים כהים בפנים – ניתן להפחית כתמי פיגמנטציה בפנים באמצעות לייזר. עבור כתמים קלים ושטחיים, טיפול אחד מספיק בדרך כלל. חשוב לדעת, לאחר הטיפול, בתחילה, הלייזר יהפוך את כתמי הפיגמנטציה לכהים יותר. אך לאחר שבועיים, כתמי הפיגמנטציה דוהים. במידת הצורך, יבוצע טיפול המשך להעלמת פיגמנטציה בפנים לאחר בערך 8 שבועות. היתרון בלייזר הינו, כתמי הפיגמנטציה המטופלים נעלמים כמעט לחלוטין ולרוב אינם חוזרים. יחד עם זאת, חשוב לציין, הטיפול בלייזר להסרת כתמים כהים בפנים אינו יכול למנוע מכתמים חדשים להתפתח בעתיד. במדיקל C אנו מקפידים לצלם תמונות לפני ואחרי הטיפול בלייזר, כך תוכלו לראות בבירור את ההשפעה של הלייזר על אותם כתמי פיגמנטציה בפנים.

בנוסף, חשוב לדעת, היתרון הכי גדול של הלייזר לטיפול בכתמים כהים בפנים שאין חשש להיווצרות צלקות. הטיפול בלייזר הינו טיפול לא פולשני, אין פגיעה ברקמות העמוקות של העור ואף המחיר להסרת כתמים כהים בפנים בלייזר הינו נמוך משמעותית משאר הטיפולים, הקרמים והמשחות הקיימות בשוק. יתרון נוסף של הלייזר, ההסרה היא תמידית ואין צורך בהשתעבדות או בטיפול תקופתי חוזר ונשנה של האזור המטופל.

טיפול בקרמים או בפילינג להסרת כתמים כהים בפנים – לעיתים ניתן לטפל בכתמי פיגמנטציה בפנים אשר שטחיים ולא עמוקים בעזרת קרם או פילינג. בעזרת שיטות אלו ניתן להדהות ברמה מסויימת כתמי פיגמנטציה ולגרום להפחתת ייצור הפיגמנטציה. אופן הפעולה של פילינג כימי היא זירוז חלוקת התא. על ידי חידוש האפידרמיס. חשוב לציין, בשיטות אלו לא ניתן להבטיח העלמת כתמים כהים בפנים באופן מוחלט. ואף לא את חזרתם.

כיצד למנוע כתמי פיגמנטציה חדשים בפנים?

שלב ראשון, הימנעות ככל האפשר מאור שמש ישיר על העור. וזאת כדי למנוע התפתחות של כתמי פיגמנטציה חדשים. מומלץ להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם הגנה של 50 לפחות. באם אתם מוצאים שיש קשר בין הופעת כתמי פיגמנטציה בפנים לבין שימוש בתרופה מסויימת, ניתן לשקול אך בהתייעצות עם הרופא המטפל, להפסיק את נטילת התרופה או לעבור לתרופה חלופית אחרת.

שאלות נפוצות העלמת כתמי פיגמנטציה בפנים בלייזר

הלייזר עובד בזכות הבדלי ניגודיות. לכן עדיף לטפל בלייזר בכתמי פיגמנטציה בעור בהיר. יחד עם זאת, ניתן לטפל גם בעור כהה, אך חשוב לדעת שבסוג עור זה גם הפיגמנט ה"רגיל" בעור ייפגע. לכן העדיפות לטיפול בסוג עור כהה בחורף ולא בקיץ.

משך הטיפול תלוי בגודל האזור המיועד לטיפול. כאינדיקציה, טיפול להסרת כתמים כהים בפנים אורך בממוצע כ-15-30 דקות.

כאן אחד היתרונות של הלייזר, אין צורך בחומר הרדמה כלשהו, שכן, רוב האנשים שעברו טיפול להסרה של כתמים כהים בפנים בלייזר משווים את פעולת הלייזר לתחושה של עקצוץ בעור, כשלאחריה תגיע תחושה חמימה שנמשכת מספר דקות.

אנו ממליצים לא לשהות בשמש לפני, בין או אחרי הטיפולים. העור משתזף בשמש ודבר זה לא מועיל לטיפול. יש לקחת בחשבון שעד מספר שבועות לאחר הטיפול בלייזר העור רגיש במיוחד לשמש, דבר אשר עלול לגרום להופעת כתמי פיגמנטציה חומים באזור המטופל. בנוסף, מומלץ מאוד להימנע ממיטות שיזוף (ושיזוף בכלל), באם דבר זה לא אפשרי אזי, יש להשתמש בקרם הגנה של מקדם הגנה 50 לפחות עד מספר שבועות לאחר הטיפול להסרת כתמים כהים בפנים.

מספר הטיפולים תלוי במיקום ובחומרת המצב בעור. ככלל, ניתן להניח ש 1-3 טיפולים בפרק זמן של 8 – 12 שבועות ייספק את התוצאה הרצויה.

גילוי נאות, הטיפול בלייזר לא יכול להיחשב כהסרה מוחלטת (ואף לא שום שיטה אחרת) , כלומר הטיפול בלייזר כוונתו להעלים או להפחית כתמים כהים בפנים. היזהרו, אלה המבטיחים הסרה מוחלטת חוטאים לאמת ונותנים מצג שווא. לרוב הכתמים הכהים בפנים ייעלמו בין 70% – 90%.

מחיר להסרת כתמים כהים בפנים בלייזר יכול לנוע בין 600 ₪ (לכתם אחד) לבין 2500 (לסביבות ה10 כתמים בפנים). המחיר מתייחס לסדרה של טיפולים (בין 1-3) ולא לתשלום פר טיפול.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

טיפול בכתמים כהים בפנים במדיקל סי

כיצד נוכל לטפל בכתמי הפיגמנטציה שלך? התקשרו אלינו לטלפון 072-3929971 וכבר בשיחה הראשונית תקבלו את כל הפרטים להסרת כתמי פיגמנטציה בפנים ואף הצעת מחיר להסרת כתמי פיגמנטציה. אתם לא מחויבים לכלום. צרו עימנו קשר ואנו נבטיח לכם את הטיפול היעיל ביותר במחיר המשתלם ביותר.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן