קונדילומה לא מזניחים מטפלים

דף הבית » קונדילומה לא מזניחים מטפלים

יבלות באברי המין הן… קונדילומות. יבלות אלו מועברת בעיקר בזמן מגע מיני ומאופיינות בהופעתן על איברי המין בצורה של מעין פריחות ורדרדות, סגולות או בגוון העור. היבלות בדרך כלל בעלות קוטר של אחד עד כמה מילימטרים. 

הגורם הסיבתי להופעת קונדילומה הינו נגיף הפפילומה האנושי מסוג 6 ו 11. נגעי עור אלו שכיחים באותה תדירות בקרב גברים ונשים כאחד. הם משפיעים על הריריות בעור של איברי המין. בפרט, אצל גברים, יבלות אלו ממוקמות בעיקר על הפין, שק האשכים וסביב המפשעה.  

עכשיו שאנחנו יודעים מהן קונדילומות. נבין את החשיבות בהסרתן. 

טיפול בקונדילומה

איך מטפלים בקונדילומה?

כיום הטיפול המומלץ ביותר הינו הסרת קונדילומה בלייזר. הסרה בשיטה זו נחשבת כיעילה, מהירה והבטוחה ביותר להסרת אותן היבלות. היתרון הכי גדול של שיטה זו הינו הימנעות מהיווצרות של צלקות בסיום תהליך ההחלמה. חשוב לדעת, ישנם מספר סוגי לייזר לטיפול בקונדילומות. אך היעיל והמתקדם ביותר הינו לייזר מסוג 2CO. בעזרת הלייזר אנו מפרקים באמצעות חימום את התאים הנגועים ובכך מסירים שכבה אחר שכבה את אותן היבלות.  

מתי לטפל?

קיימת חשיבות לטיפול של הסרת קונדילומה בלייזר מוקדם ככל האפשר. שכן, ככל שמתמהמהים כך שכיחות הופעתן גדלה. בנוסף, ידוע שאותן היבלות נחשבות כעקשניות ולפיכך, טיפול אחד בדרך כלל לא יספיק. לכן, ככל שנטפל באותן הקונדילומות מהר ככל האפשר, זמן ההחלמה ומשך הופעתן יצטמצם באופן משמעותי. חשוב גם לדעת, קשה עד בלתי אפשרי לשלוט בקצב הופעתן של אותן היבלות. אך ידוע שלחץ משפיע באופן ישיר על שכיחותן. לכן, ככל שנטפל בהן במהרה כך מפלס הלחץ ירד ואיתו גם מספרן. 

איפה לטפל?

לצערנו, מכיוון שאותן הקונדילומות נחשבות כפגם אסתטי (ולא רפואי). קופות החולים אין מציעות הסרת קונדילומה בלייזר. אלא, בשיטות אחרות אשר נחשבות מיושנות וזולות יותר. כגון, חיתוך כירורגי (סיכוי גבוה להשארת צלקת), חנקן נוזלי (לא מדוייק ופוגע גם בעור הבריא מסביב), תרופות על פי מרשם (קונדילוקוס וכדומה, אשר הטיפול איתן הוא סזיפי, טורדני ולרוב לא מביא לידי התוצאה הרצויה). לכן, באם יש רצון להיפטר מאותן הקונדילומות מהר ככל שאפשר ובצורה היעילה ביותר, מומלץ לפנות לקליניקות פרטיות אשר מתמחות בהסרה באמצעות לייזר. נכון, המחיר יהיה גבוה יותר, אך התוצאה תהיה טובה הרבה יותר. 

לסיכום

הסרת קונדילומה בלייזר זהו טיפול הנגיש כיום יותר מתמיד. ועם הקידמה מכשירי הלייזר נהיו יעילים יותר ומדוייקים יותר. באם החשש שלכם הוא לגבי העלות, אל לכם לחשוש. כיום ניתן לבצע טיפול של הסרת קונדילומה בלייזר במחיר לפי טיפול (נע בין 600  800 ₪, בדרך כלל במקרים בהם מספר נמוך של יבלות) לבין ביצוע תוכנית מלאה של 6 טיפולים במחיר שנע בין 3500  4500 ₪ (במקרים בהם ישם מספר רב של יבלות). בשורה התחתונה, באם גיליתם יבלות על איבר המין שלכם וגם אתם שאלתם את עצמכם לפשר הדבר. קונדילומה? טפלו עכשיו. 

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן