שומות ודעות קדומות

דף הבית » שומות ודעות קדומות

המיתוס

רווחת הדעה כי לא ניתן להסיר שומות, מכיוון שהן יכולות להתפתח מלנומה (גידול סרטני). ובכן, בואו נראה למה דעה זו היא שגויה מיסודה.

המיתוס קשור בעיקרו לחוויה השלילית והעצובה של אלו אשר השומה שלהם הוסרה בצורה לא נכונה, כלומר ללא אבחנה ובדיקה ראשונית באם השומה בעלת סיכון או תקינה.

בהקשר של מיתוס זה, אנו במדיקל C ממליצים טרם הסרת שומה או כל נגע עור אחר בגוף, לפנות בקלות ובעלות שולית לרופא עור דרך הקופה טרם ההסרה.

שומות

מה עדיף?

כדי להסיר שומות, רבים מעדיפים ללכת לרופאים, ולא לטכנאי לייזר, אשר דווקא הם אלה המתעניינים יותר בתוצאה האסתטית מאשר בתוצאה הרפואית (וכאן חשוב לציין הסרת השומה היא מסיבה אסתטית ולא רפואית). רופא לא בהכרח הוא לא בעל הידע והניסיון לביצוע הסרה של שומה בלייזר בצורה איכותית ונקייה, מעבר לכך שהמחיר הינו לרוב אף גבוה פי כמה וכמה.

אז מה עדיף.. ובכן, בשלב ראשון בדיקה על ידי רופא עור. לא רופא פלסטיקאי, לא רופא משפחה.. רופא עור. בשלב השני, באם ההסרה היא מבחינה אסתטית, אזי לקבוע תור במקום אשר מבטיח תוצאות (הסרה מוחלטת) עם גורם בעל ניסיון וידע על מכשיר הלייזר.

אל תנסו את זה בבית!!

פגיעה בשומות בצורה לא מקצועית ולא שלמה אינה רצויה ובהחלט לא ממולצת, מכיוון שהסרה חלקית ולא מקצועית עלולה לגרום לשינויים במספר התאים ברקמות העור מה שנקרא: נבוס דיספלסטי מצב אשר יכול להביא להתפתחות מלנומה על רקע זה.

אבחון נכון

כמובן, אין צורך לרוץ לרופא ולהסיר את כל השומות הקיימות. מספיק להכיר את הכללים לזיהוי עצמי של שומות ומלנומות חשודות, כמו גם מומלץ באופן קבוע, אחת לשנה, לבקר אצל רופא עור או אונקולוג לצורך אבחון ובדיקת השומות – דרמטוסקופיה. הדבר נכון במיוחד לאנשים עם עור בהיר (רגישות לקרינת השמש) ולבעלי מספר רב של שומות. כמו כן, יש לקבוע תור לדרמטוסקופיה אם השומה מתחילה לגדול או להשתנות. ובאם ישנם ביטויים כגון, דימומים, כאבים וצבעם השתנה.

בעזרת דרמטוסקופ ניתן לראות נגעים בעור בהגדלה ותאורה חזקים. בדיקה זו בטוחה לחלוטין וללא כאבים.

פריצת דרך טכנולוגית באבחון שומות היא כיום הקריטריונים להערכת שומות כה אופייניים ומוכרים עד כי בעולם המכשור הרפואי מפתחים אלמנטים של בינה מלאכותית אשר תאפשר לרופאים להבחין בפרטים מסוימים ולקבוע מוקדם הרבה יותר את הסבירות לסימני מלנומה.

לאחר ביצוע דרמטוסקופיה, רופא העור יחליט על בטיחות הסרת השומה. ובאם קיים חשש כלשהו הרופא יפנה להסרת רקמה קטנה מהשומה. עליה יערכו בדיקה היסטולוגית. זוהי הדרך היחידה לדעת בוודאות באם הנגע שפיר או ממאיר.

הסרה ללא צלקות, יש דבר כזה?

במדיקל C אנו משתמשים במכשירי הלייזר המתקדמים והמדויקים ביותר. אנו יכולים להגיד בבטחה שביצוע הסרת שומות באמצעות לייזר מתבצעת בצורה נקיה, יעילה ומהירה. והכי חשוב.. לאחר תהליך ההחלמה לא נשארות צלקות.

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן