הסרת נקודות חן אדומות

דף הבית » הסרת נקודות חן אדומות

כל המידע על נקודות חן אדומות בגוף

במוקדם או במאוחר, כולם צריכים להתמודד עם בעיות בעור כגון פיגמנטציה. הופעת נקודות חן אדומות על הפנים והגוף היא לעיתים מתכון לדאגות וצרות מבחינה אסתטית, אך לא רק. כתמי פיגמנטציה בעור הם תוצאה של הצטברות עודפת של מלנין. אחת השיטות המודרניות לטיפול בבעיות אלו היא טיפול בפיגמנטציה בלייזר.

נקודות חן אדומות בעור עשויות להיות שונות זו מזו בגודל, במיקום ומהסיבות להופעתן. חלק מנגעי עור אלו חולפים ונעלמים לאחר ביטול הגורם להופעתם. דוגמה לכך תהיה פריחה בעור. עם זאת, לפעמים נקודות חן אדומות הן קבועות. במקרה זה, יש לשקול הסרת נגעי עור אלו לצמיתות. לפני שממשיכים, יש חשיבות רבה שכל נקודת חן אדומה בעור, צריכה להיבדק על ידי רופא עור בקופת החולים על מנת לבדוק תקינות, תסמינים וסיבות להופעתה. לאחר שנקבע שנקודת החן הינה אסתטית, ניתן להיפטר להסיר אותה לצמיתות ללא כל חשש.

הגורמים להופעת נקודות חן אדומות בעור

בכללי, הסיבות השכיחות להופעת נקודת חן אדומה הן: הזדקנות העור, חשיפה מוגזמת לשמש (שיזוף מוגזם), הריון, שינויים הורמונליים, הפרעות מטבוליות מערכתיות, מחלות שונות, שימוש ממושך בתרופות מסוימות ועוד

ההסבר המדעי להופעת נקודות חן אדומות בעור הוא פיגמנטציה מוגזמת של העור. תופעה זו קשורה להצטברות של מלנין – כלומר פיגמנט העור. צבעם של נקודות אלו משתנה בהתאם לגוון העור הטבעי ויכול להשתנות מאדום בהיר לאדום כהה (אך לא רק, גווני חום, סגול ועוד יכולים להשתתף גם). הסיבה השכיחה ביותר להופעתם של נגעי עור אלה הינה, חשיפה מוגזמת לשמש. התוצאה של גורם זה הינה הופעת נקודות אדומות על הפנים, נקודות אדומות על הידיים, נקודות אדומות על החזה וכו'. סיבה נוספת אשר יכולה לגרום לכך, היא חוסר איזון הורמונלי.

הסרת נקודות חן אדומות
נקודות חן אדומות

כיצד להסיר נקודת חן אדומה?

להסרת נקודות חן אדומות בעור, השתמשו בעבר בפילינגים, שטיפת חומצה, חומרי הלבנה, טיפול בדחף נמוך ועוד. אך הטכנולוגיות המודרניות מתקדמות עם הזמן ומתייעלות. וכיום, הטיפולים היעילים ביותר להסרת פיגמנטציה לא רצויה בעור הם טיפול בלייזר.

הסרת נקודות חן אדומות ללא צלקת מתקבלת על ידי הסרה בלייזר. הטיפול בלייזר מכוון אך ורק לתאים בהם קיים הפיגמנט ולא פוגע בתאים הפועלים בצורה תקינה. ידוע שהשפעה על המלנין בתאי העור מתבצע בקליטת אור באורך של 500 – 600 ננומטר. לכן מכשיר הלייזר פולט קרני אור באורכי גל שהפרמטרים שלהן מותאמים לכל אדם, בהתאם לרמת הפיגמנט בעור. הודות לכך, הסרת נקודת חן אדומה בלייזר יעילה מאוד וגם בטוחה (ללא צלקת). כתוצאה מכך, הודות להליך זה, ניתן להיפטר לצמיתות מנקודות חן אדומות בעור, נמשים, כתמי שמש ועוד. התוצאה מופיעה כבר לאחר הטיפול הראשון, אך על מנת להסיר לחלוטין נקודות חן אדומות, ייתכן שיהיה צורך לחזור על הטיפול.

הסרת נקודת חן אדומה בלייזר היא הליך המהווה שיטה מהירה, בטוחה ויעילה להסרת סרחי עור, קסנטלזמה, מלזמה, מיליום, שומות ועוד. טיפול בלייזר מתאים ביותר להסרה מקומית של פיגמנטציה קיימת בעור של אזור קטן. אם בנוסף לתיקון הפיגמנט הגלוי בעור, רוצים להגיע לאפקט נוסף של הבהרת ושחרור גוון העור, שיפור מרקם העור, כמו גם מניעת הופעת פיגמנטציה סמויה, טיפול בלייזר יהיה הפתרון האופטימלי.

הסרת נקודת חן אדומות בלייזר

הלייזר משמש גם להסרת כתמי פיגמנטציה עמוקים יותר על כל סוג עור, כולל נקודות חן אדומות בפנים. כתוצאה מהשפעת הלייזר על העור, מתרחשת פעולת אידוי של האפידרמיס במקום בו קיימת הנקודה. פעולת האידוי מפרקת את התאים בעלי הפיגמנטציה המוגזמת ומתחילים לצמוח תאי עור צעירים חדשים, עם כמות נורמלית של פיגמנט. בשל הפעולה המדוייקת של הלייזר, תהליך השיקום אורך מספר ימים בלבד. היתרון הגדול בשיטה זו הוא התחדשות העור בו זמנית במקום החשיפה ללייזר. לאחר הטיפול, עלולה להופיע אדמומיות ונפיחות קלה באזור המטופל של העור, אשר נעלמות

תוך 2-3 ימים. הגומה הקטנה שנוצרה לאחר ההסרה מתמלאת לאחר 2-3 שבועות ואז גוון העור חוזר לאיטו לצבעו הרגיל (בין מספר שבועות עד מספר חודשים).

הסרת נקודות חן אדומות הנגרמות על ידי אספקת דם לא תקינה

השינויים בעור בעקבות כלי דם מורחבים (נימים). שינויים כאלה בעור מופיעים בעיקר בפנים. עקב כך קיימת האפשרות שכלי דם אלו יביאו לידי הופעת צורה מעוגלת הנראית כמעין נקודת חן אדומה. הסרה של נימים כאלה מסתמכת בעיקר על שימוש בטיפול בלייזר. הסרת נגעי עור מסוג זה מתבצעת באמצעות הפעולה הסלקטיבית של קרן הלייזר על הנימים המורחבים. נעשה שימוש בתופעת הפוטותרמוליזה (מיקוד רקמות בעור) וספיגת אנרגיית הלייזר על ידי המוגלובין של תאי דם אדומים הזורמים עם הדם דרך כלי הדם. פעולה זו מובילה לסתימת כלי הדם, התכווצות שלו עד לפירוקו. הודות לשימוש בלייזר ניתן לטפל בו זמנית בנקודות חן אדומות אשר הופיעו בעקבות כלי דם מורחבים ובעקבות פיגמנטציה. בנוסף להעלמת נקודת חן אדומה מהעור. השימוש בטכנולוגיית הלייזר מאפשרת לנתח את מצב העור ולקבוע את הפרמטרים של הלייזר בהתאם למאפייניו של כל מטופל ומטופלת, ובכך למזער את הסיכון להופעת צלקות, כוויות ועוד.

לסיכום,

נקודת חן אדומה בעור יכולה להופיע כ- המנגיומה או כמקבץ נימים בולטים. התוצאה של טיפול הסרת נקודות חן בלייזר והסרת המנגיומות בלייזר מתרחשת כמעט ללא כאבים עקב שימוש במערכת קירור מיוחדת לעור, ותהליך הריפוי מתרחש במהירות ונמשך מספר ימים. יתרון נוסף, ההסרה מתבצעת ללא היתכנות להיווצרות צלקות.

הסרת נקודת חן אדומה – שאלות ותשובות

פיגמנטציה מתרחשת עקב עודף מלנין המיוצר על ידי המלנוציטים – תאי עור. כתמים פיגמנטיים יכולים להיות ראשוניים (שומות, נמשים וכדומה) ומשניים (פוסט-זיהומיים ופוסט-דלקתיים). יתרה מכך, העור יכול להשתנות בכל גיל בהשפעת חוסר איזון הורמונלי וגורמים נוספים.

הסרת נקודות חן אדומות ניתנת לביצוע באמצעות לייזר למגוון רחב של סוגים וגורמים. באמצעות טכנולוגיית הלייזר ניתן להסיר כל סוג של נקודת חן אדומה כגון: המנגיומה, שומה, נמשים, כתמי גיל ועוד.

לביצוע הליך זה, משתמשים בשיטה של אידוי "נקודתי" של תאי עור בעלי תכולה מוגברת של מלנין מבלי לפגוע בתאים ברקמות העור הבריאות מסביב. שיטה זו של הסרת נקודות חן אדומות בלייזר מאפשרת להשיג אידוי של המלנין לכל עומק הפיגמנט בעור. מיד לאחר הטיפול, כתם הפיגמנט מתכהה, ולאחר מכן מתקלף באינטנסיביות למשך 4-7 ימים, ולאחר מכן הוא יורד באופן ניכר. לרוב לאחר הטיפול תישאר גומה קטנה שאר מחלימה באופן מלא כעבור מספר שבועות או חודשים (2-3 חודשים עד להחלמה מלאה).

ככלל, להסרה מוחלטת של נקודות חן אדומות, נדרש לרוב טיפול אחד. אך ייתכן, בהתאם למידת הפיגמנטציה יצטרכו מספר טיפולים (2-3). למרות זאת, לעתים קרובות לאחר הטיפול הראשון, ניכרת תוצאה מסוימת או הסרה מוחלטת.

לאחר הטיפול, שום דבר לא מפריע לנהל אורח חיים רגיל ולהמשיך בשגרת היום יום, יתרה מכך, כבר כמה ימים לאחר הטיפול, אף מותר להשתמש בתכשירי קוסמטיקה על האזור המטופל.

כאן חשוב לציין שהמחיר משתנה בהתאם לגודל הנקודה ובכמה נקודות אדומות מדובר. בממוצע המחיר להסרת נקודת חן אדומה אחת הינו 600 ₪. אך ככל שיש יותר נקודות, המחיר יורד פר נקודה. לדוגמא, הסרת 4 נקודות חן אדומות טווח המחיר ינוע בין 1200 – 1600 ₪ (מחיר של 300 – 400 ₪ לנקודת חן אדומה אחת).

יש לך נקודת חן אדומה בגוף? לייעוץ ושאלות נוספות בנושא חייגו 072-3929971 להשארת פרטים כנסו לעמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן