הסרת צלקות בפנים

דף הבית » הסרת צלקות בפנים

הפנים הם כרטיס הביקור שלנו ובדיוק בגלל זה תמיד חשוב לנו להגן עליהן, לשמור עליהן נקיות, מטופחות ויפות. לעיתים נוצרים מצבים בהם קיימות צלקות בפנים, שיכולות להשפיע ישירות על חוסר הביטחון וההרגשה הלא נעימה אצל אותו אדם. יש כאלה שיגידו שצלקות בפנים משפיעות באופן ישיר, על איך שהחברה תופשת את אותו אדם ולעיתים גם בהיבט המקצועי. בדיוק בגלל זה חשוב לדאוג שהפנים שלנו, בדיוק כמו שהיינו רוצים את כרטיס הביקור שלנו, ישמרו אחידות, נקיות ואסתטיות למראה.

מה ניתן לעשות עם הצלקות בפנים?

צלקות בפנים לעיתים יכולות להיגרם מתוצאה של פצעי בגרות, אקנה, כוויות בדרגות שונות, ניתוח קודם ואף טראומה שנגמרה לפנים. ברוב המקרים יהיה ניתן לטפל בצלקות ולהחזיר את מראה הפנים למצב הטבעי והמקורי שלהן, אך יש מקרים בודדים כמו טראומה, או חבלה בפנים, שיכול להיות שאותו אדם יצטרך טיפולים אסתטיים, או ניתוחים כדי לשחזר אזורים בפנים. אלו יכולים להיות חומרי מילוי והזרקות, פיסול אף ללא ניתוח , ועד ניתוחים יותר רציניים, כמו השתלת עור וניתוח לשחזור שפה, או אף.

לצד הטיפולים מהסוג היותר "רציני", קיימים היום גם טיפולים שעוזרים בהעלמת הצלקות מהפנים, בצורה כזאת שמותאמת לכם בהתאם למצב הצלקת. הטיפולים הללו יכולים להתבצע בצורה של מריחת תכשירים קוסמטיים וביצוע טיפול ביתי לתקופה מסוימת, או הגעה לקליניקה המטפלת, לטובת ביצוע טיפולים בעזרת מטפל, כמו הסרת צלקות בלייזר ועוד.

הסרת צלקות בפנים בליזר
הסרת צלקות בפנים

איך אדע מה הטיפול המתאים עבורי?

קודם יש לפנות לאיש מקצוע מתמחה בנושא צלקות, רופא עור או מטפל מומחה, ולבקש ממנו לאבחן את סוג הצלקת שלכם. לאחר שהוא ידע לאבחן את סוג הצלקת שלכם, הוא ידע להתאים עבורכם את הטיפול המתאים. חשוב מאוד לקבל אבחנה מרופא ולא לאבחן את עצמכם, שכן אם תתנו לעצמכם את הטיפול הלא נכון, תוכלו לגרום רק יותר נזק לפנים. צלקות הן שכבת עור מאוד רגישה וצריך לדעת כמה זמן הן קיימות, שכן זה גם גורם משפיע בסוג הטיפול. לכן אל תתחילו שום טיפול לפני שקיבלתם אבחנה מרופא מומחה.

סוגי הצלקות השונות

כמו שנאמר קיימים מספר סוגים שונים של צלקות שיכולות להיווצר בפנים, ויש לקבל אבחנה מקצועית מרופא עור. ובכל זאת בינתיים כך תוכלו לזהות אותן:

  • צלקות שטוחות וכהות – אלו סוג צלקות די נפוץ ולרוב יקרו מתוצאה של כוויה או חתך שטחי. הן בצבע כהה כמו כתם על הפנים והן אינן בעלות גובה מסוים, אלא שטוחות לחלוטין. בצלקות מהסוג הזה יהיה ניתן לטפל באמצעות קרם הבהרה, או משחות מסוג ג'ל סיליקון.
  • צלקות אדומות ומורמות – צלקות אלה נראות בצבע אדום בולט, כמו צלקת טרייה ובעלות גובה מסוים מהעור. במקום שהצלקת תהפוך שטוחה עם הזמן, היא רק מתנפחת ויוצרת מראה של שומה חלקה בצבע אדום. צלקות מהסוג הזה נקראות גם צלקות היפרטרופיות, וניתן לטפל בהן באמצעות מדבקות סיליקון, או הזרקת סטרואידים. לעתים יש צורך להשתמש אפילו בשניהם.
  • צלקות מפצעי בגרות – כמעט לכל אחד מאיתנו יש כמה צלקות מפצעי בגרות, אך עבור אלה שסובלים, או סבלו בעבר מאקנה רציני, הצלקות יכולות להיות ממש אגרסיביות וגדולות. בנוסף אקנה יוצר בפנים משקעים מסוימים, שגם מצריכים טיפול, כדי להגיע לתוצאה של עור חלק ואסתטי. ולכן הטיפול בצלקות כאלה יבוצע באמצעות לייזר ולעתים בשילוב חומרי מילוי.

סוגי הטיפולים המוצעים

כמו שצוין בפסקה מעל, כל טיפול מותאם לסוג הצלקת של אותו אדם.

  • קרם הבהרה – זה הוא קרם שניתן באמצעות מרשם רופא. הוא מכיל חומרים פעילים שמבצעים פעולת הבהרה שטחית של הצלקות השטוחות והכהות.
  • ג'ל סיליקון – באמצעות מריחה של ג'ל סיליקון, פעמיים ביום למשך תקופה של שנה, תוכלו להשיג תוצאה של טשטוש מראה צלקות קטנות.
  • מדבקות סיליקון – את מדבקות הסיליקון מניחים על הצלקת למשך 23 שעות ביממה, לתקופה של כמה חודשים או יותר, בהתאם לגודל וסוג הצלקת, וכמובן בהתאם למה שיקבע בעבורכם הרופא המטפל.
  • הזרקת סטרואידים – הסטרואיד המוזרק הוא מסוג דפומדרול. זה הוא סוג של סטרואיד שנועל להפחית את הנפיחות והאודם בצלקות היפרטרופיות.
  • הסרת צלקות בלייזר – באמצעות הלייזר מתבצע שיוף שטחי של הצלקת כדי להחליק ולהעלים אותה הפתרון הזה הוא המתקדם בעל התוצאות המהירות והיעליות מבין כולם, אצלנו במרפאות הפזורות ברחבי הארץ אנו משתמשים בלייזר המתקדם ביותר על מנת לבצע מגוון רחב של טיפולים בינהם הסרת צלקות בפנים בלייזר.
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן