סוגי נגעי עור

דף הבית » סוגי נגעי עור

נגעי עור הם קבוצה גדולה של חיידקים המופיעים על העור בצורות שונות. יבלות, שומות ונקודות חן מסוימות, כל אלו כלולים בקטגורית נגעי עור.

הטיפולים להסרת נגעי העור גם הם שונים זה מזה. ביבלות למשל, משחה למריחה תספיק, לעומת זאת ישנם טיפולים הכוללים כריתה של האזור ומבוצעים על ידי ניתוח בהרדמה מקומית.

במאמר הבא תוכלו לראות אלו סוגי נגעי עור הם השכיחים ביותר. לאחר קריאת המאמר תדעו בדיוק להיכן לפנות כאשר נתקלתם ביבלת או תופעה אחרת בעור.

  • יבלות – גם לנגעי העור המופיעים בצורה של יבלת, ישנם מספר רב של סוגים וטיפולים. לרוב היבלות המצויות מוצע טיפולי משחתי המסיר את שכבות העור המת עד לשורש היבלת. ישנם יבלות אחרות שנחשבות מציקות יותר והן מופיעות באזור כפות הרגליים. אופן הטיפול בהם הוא די זהה, אם כי הם נחשבות קשות יותר לטיפול. במשפחת היבלות ניתן למצוא גם יבלות שעלולות להיות מסוכנות. אלו קרויות קונדילומה והן מופיעות באזור אברי המין. כאשר היבלת נושאת תאים מסרטנים, היבלת נחשבת מסוכנת ומדבקת על ידי קיום יחסי מין. בדיקה קצרה אצל רופא מומחה תעזור לכם לדעת באיזה סוג יבלת מדובר.
  • נקודות חן ושומות- למרות שקורים להן נקודות חן, לפעמים תעדיפו להיפטר מהחן הזה. ישנם נקודות חן גדולות המופיעות באזורים בולטים בפנים או כאלו שמצמיחות שיער. גם שומות לרוב הן עניין אסתטי, אולם ישנם מקרים בהם השומות גורמות לכאב של ממש. לדוגמה, כאשר השומה היא באזור הגב, השענות לאחור עשויה לגרום כאב או במקרה שהיבלת מתחככת בבגד, כל אלו גורמים להתפתחות של השומה ולעיתים אף לזיהום.

כיצד מטפלים בסוג נגעי העור הללו? ישנם כמה דרכים.

  • כריתה – טיפול אצל רופא מוסמך שמבצע כריתה של האזור עם סכין מנתחים. החיתוך נעשה כמובן בהרדמה מקומית ללא כאב. לאחר הכריתה תופרים את המקום, העור יחלים מאליו לאחר כמה שבועות.
  • חיתוך חיצוני – שיטה נוספת היא לחתוך את החלק העליון של השומה או נקודת החן. מדובר על החלק הבולט מעל פני העור. את החלק הפנימי יותר מסירים על ידי צריבה של האזור.
  • נגעי עור סרטניים. זהו החלק המפחיד ביותר אך גם הפחות מצוי יחסית לנגעי העור הרגילים. מדובר על נגעי עור שמופיעים בצורת יבלת שטוחה או גבוהה מעל פני העור, כאשר התאים מכילים נגיפים סרטניים. כמובן שליבלות הללו מתייחסים אחרת מיבלות רגילות, אולם אופן הפעולה הוא לפעמים זהה – מבצעים כריתה של האזור, כולל השוליים שמסביב.

לסיכום, נגעי העור כוללים את משפחת היבלות המוכרת, שומות נקודות חן המופיעות על העור בצורות שונות ומהוות פגם אסתטי, הקצה האחרון בקטגוריה הוא היבלות המסרטנות שאינם שכיחים ואופן הטיפול בהם הוא כריתה רחבה יותר בשונה מכריתת שומות. 

אהבתם? שתפו

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן