איך קונדילומה נראת

דף הבית » איך קונדילומה נראת

קונדילומה איך זה נראה?

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, יותר ממחצית האנשים על פני כדור הארץ נגועים בנגיף הפפילומה האנושי, אך רק ל -1-2% מהם יש ביטויים קליניים (סימפטומים), כגון יבלות באברי המין.

קונדילומות הן היווצרות של נגע עור שפיר הנמצא על האפידרמיס (השכבה החיצונית של העור) או על הרקמות הריריות בעור. בדרך כלל נגעים אלו יופיעו על איברי המין והם נראים כמו יבלות.

יבלות בודדות (כ- 7 מ"מ) או "מקבצי יבלות" (עד כמה עשרות מ"מ) מתיישבות על גבי העור באיברי המין של נשים וגברים ולעתים קרובות אותן יבלות דומות לכרובית.

צבע היבלות הללו נע בין גוון העור לחום. קונדילומות הן ויראליות באופיין, ולכן בעיות כאלה יכולות להתרחש גם אצל ילדים (במהלך הלידה מאם נגועה). עד שההיווצרות של אותן היבלות מגיעה לאפידרמיס (שכבת העור החיצונית), אדם אינו מהווה איום על אחרים, הסיכון לזיהום ולהדבקה עולה באם היבלות נמצאות על העור ומתקיים מגע ישיר (כגון, קיום יחסי מין).

איך נראת קונדילומה
קונדילומה תחת מיקרוסקופ

קונדילומות מחולקות בדרך כלל לשני סוגים

  • רחבות.
  • מחודדות.

במקרה הראשון, הקונדילומות אצל נשים וגברים נראות כמו פטריה עם כובע ורגל רחבה והן לרוב תוצאה של עגבת בשלב משני.

יבלות באברי המין מועברות במהלך יחסי מין, ווירוס הפפילומה האנושי (HPV) מעורב בהופעתן, ההדבקה מתרחשת בתנאים מסוימים. המיקום העיקרי והמועדף של יבלות אלו הוא איברי המין וחלל הפה.

קונדילומות אצל נשים מופיעות בדרך כלל בחלקים החיצוניים והפנימיים של השפתיים, בנרתיק, בדגדגן ובפי הטבעת. ואילו אצל הגברים, על גוף הפין ובאזור השופכה.

מאפיינים:

יבלות בנרתיק (נשים) – יבלות באיברי המין אצל נשים בנרתיק נראות כמו בליטות דמויי כרוביות על העור והריריות, בעלות משטח מחוספס, בשרניות וורודות.

יבלות מסביב לנרתיק (נשים) – יבלות באיברי המין אצל נשים מסביב לנרתיק נראות כמו בליטות דמויי כרוביות על העור והריריות, עם דפוס ססגוני ובגוון העור.

יבלות בשפתי הנרתיק (נשים) – יבלות באיברי המין אצל נשים בשפתי הנרתיק נראות כמעין שלפוחיות קטנות. בדרך כלל בגוון העור הפנימי ובעלות מרקם מחוספס.

יבלות על גוף הפין (גברים) – יבלות באברי המין אצל גברים בכלל ועל גוף הפין בפרט. הן אחד הביטויים השכיחים ביותר לזיהום הנגרם על ידי נגיף הפפילומה האנושי (HPV). הן דמויי כרוביות, בגוון העור ובעלות מרקם מחוספס.

יבלות בשופכת הפין (ראש הפין – גברים) – יבלות אלו בדרך כלל יופיעו סביב הפתח החיצוני של השופכה ואף בפנים. הן קטנות מאוד, דומות למעין כרוביות ובעלות גוון של העור עצמו.

יבלות בפה – יבלות אלו מופיעות בחלל הפה, יכולות להיות על הלשון ומתחת ללשון, על החך, המשטח הפנימי של הלחיים, ואפילו יכולות להתפשט לגרון. הן נראות, ככלל, על ידי פלולות מעוגלות גדולות לבנות או ורדרדות, העולות מעט מעל הריריות, בעלות מראה מחוספס.

אז לשאלה, קונדילומה איך זה נראה? התשובה היא, תלוי באזור בו הן צצו. המכנה המשותף לכלל היבלות הללו, הוא שברוב המקרים הן יופיעו כמעין כרוביות ובגוון של העור. אך חשוב גם לדעת, קונדילומה יכולה להופיע כמקבץ של מספר יבלות (אפילו 10 יבלות ומעלה) וכיבלת בודדת אחת. הבעיה היא, שיש לבדוק היטב את האזור הנגוע שכן ישנן יבלות כאלה אשר קטנות מאוד ואשר מסתתרות בין קפלי העור ומשום שהן בעלות גוון של העור. קשה מאוד להבחין בהן.

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן