נגעי עור

דף הבית » נגעי עור

נגעי עור הם קבוצה גדולה של חיידקים המופיעים על העור בצורות שונות. יבלות, פריחות, שומות, נקודות חן, סרחי עור בפנים ובשאר חלקי הגוף השונים, פלולות וכולי כל אלו כלולים בקטגורית נגעי עור.

הטיפולים להסרת נגעי העור גם הם שונים זה מזה. בחלק מהיבלות הנפוצות למשל, משחה למריחה תספיק, לעומת זאת ישנם טיפולים הכוללים כריתה של האזור ומבוצעים על ידי ניתוח בהרדמה מקומית, כמובן גם בשיטות מתקדמות של הסרת נגעי עור בלייזר.

על קצה המזלג, נגעי עור זה מושג כללי לאבחנה עבור מספר רב של מיני "גידולים \ בליטות" פיזיים בעור ובכלל קיימת חפיפה רבה במונחים של רפואת עור למספר רב של תופעות. אנחנו נסביר, באם ניקח לדוגמא נגע עור מסוג קסנטלזמה, זהו נגע עור אשר ניתן לכנותו כיבלות קטנות באזור העפעפיים ומסביב לעיניים. מצד שני לאותן היבלות בשפה המקצועית נקרא להם – קסנטלזמות (ולא יבלות).

הסרת נגעי עור
הסרת נגעי עור בלחי

נציין בפניכם כאן בקצרה את סוגי נגעי העור הנפוצים ביותר:

הסרת סבוריאה דרמטיטיס – מעין פריחה דלקתית (סבוריאה = דלקת) המלווה בהופעת פטריות, קשקשים על העור בדרך כלל באזור אשר קיים בו שיער.

הסרת המנגיומות שרי – נקודות (מעין ציסטות קטנות) אדומות קטנות ובולטות, מופיעות לרוב בחזה ובגב אך יכולות גם להופיע בשאר חלקי הגוף.

הסרת מולוסקום – נקרא גם יבלות מים, מופיע כפריחה המלווה בבליטות קטנות. נפוצה בעיקר אצל ילדים ולצערנו גם מדבקת.

הסרת אקנה בלייזר – נגע העור הכי נפוץ ומוכר. ידוע בשם הפופולארי "פצעוני בגרות", אקנה מתפתחת עקב תהליך דלקתי (סבוריאה) הנוצר מבעיה מצינורות הניקוז של בלוטות החלב בגוף. חשוב לדעת, אקנה זו לא מחלה של "מתבגרים, היא יכולה להופיע בכל שלב בחיים ואף בגיל מבוגר (מעל 60).

הסרת קסנטלזמה בלייזר – נגעים שומניים צהבהבים מסביב לעיניים. לרוב הם מופיעים עקב בעיות של עודף כולסטרול ותהליך לקוי של פירוק וחילוף השומנים בגוף.

סבוריאה קרטוזה – זהו נגע המאופיין בצמיחה איטית ובהדרגה. מתחיל כנקודה או כתם שטוח ולאט לאט צומח לידי בליטה. נגע עור זה הוא גם דוגמא טובה לשימוש במושגים חופפים מכיוון שהוא מופיע כסוג של יבלת, פלולה, שומה וכדומה.

פיברומה – זהו נגע המופיע במעין בליטה קשה (שכיח יותר) או רכה. יופיע כנגע בודד או במקבץ צפוף של נגעים. הנגע לרוב יהיה בגוון העור.

הסרת נקודות חן בלייזר – נגע העור הנפוץ ביותר והמוכר ביותר. מאופיין כנקודה שטוחה או קצת בולטת בעל גוון שחור, סגול, חום או כחול.

הסרת שומות בלייזר – נגע עור נפוץ מאוד. נקראת גם נבוס. שומה מאופיינת בכך שהיא בולטת בדרך כלל בעלת צבע כהה לעומת גוון העור הרגיל.

ציסטה – זוהי בליטה היכולה להופיע בתוך העור ומחוצה לו. הציסטה מאופיינת כגוש שומני וקיימת אפשרות להתפתחות דלקתית. לכן יש חשיבות להסיר אותה טרם הופעת הדלקת.

הסרת נמשים – אותם כתמי שמש המוכרים לכולנו אך לא מופיעים אצל רובנו. אותם נמשים בדרך כלל יופיעו בהדגשה בעונות האביב והקיץ בהם החשיפה לשמש מוגברת.

הסרת כתמי פיגמנטציה – אלו נגעים שטוחים אשר יכולים להופיע ככתמים בהירים או כהים. כתמים אלה יכולים להיות מולדים או נרכשים.

סרחי עור בפנים – סרחי עור בפנים הם נגעי עור המופיעים על העור כגבשושיות בגדלים שונים, ניתן להסיר את סרחי העור האלה היטב בעזרת לייזר במגוון המרפאות שלנו.

במאמרים הבאים תוכלו לראות אלו סוגי נגעי עור הם השכיחים ביותר ולקבל הסבר יותר מפורט עליהם. לאחר קריאת המאמרים תדעו בדיוק להיכן לפנות כאשר נתקלתם ביבלת או כל תופעה אחרת בעור.

לזימון תור

מדיקל סי

לזימון תור התקשרו או השאירו פרטים

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן