נקודת חן בולטת

דף הבית » נקודת חן בולטת

 

נקודת חן בולטת

נקודות חן הן תופעה שכיחה אצל אנשים רבים, ולעיתים קרובות הן יופיעו במקומות גלויים ובולטים. למרות שבדרך כלל נקודות חן הינן בלתי מזיקות או מסוכנות, עדיין הן יכולות להוות מטרד אסתטי או לגרום לחששות בריאותיים. חשוב לציין שמבחינת הסרה זה לא משנה באם מדובר בנקודת חן בולטת או שטוחה. במאמר זה אנו ניתן לכם את כל המידע על תהליך הסרת נקודת חן בולטת, השיקולים שיש לקחת בחשבון, השיטות השונות להסרה, והסיכונים אשר כרוכים בכל שיטה.

מהי נקודת חן בולטת?

נקודת חן בולטת, המכונה גם נבוס, היא נגע עור קטן ולא ממאיר הבנוי משכבות תאי עור הנקראים מלנוציטים. המלנוציטים אלו הם התאים האחראים על יצירת המלנין, הפיגמנט שמעניק לעור את צבעו. נקודות חן יכולות להופיע בכל מקום בגוף והן יכולות להיות שטוחות או בולטות, בעלות גוונים שונים, ובעלות צורות וגדלים שונים.

הסרת שומה בפנים לפני ואחרי
הסרת שומה בפנים ונקודת חן באוזן

מהן הסיבות להסרת נקודות חן

קיימות מספר סיבות אשר מעוררות את הצורך להסרת נקודת חן:

 • אסתטיקה – נקודת חן יכולה להוות מטרד אסתטי ולגרום לחוסר נוחות ברמה מסוימת. מניסיוננו, 95% מכלל ההסרות הן מבחינה אסתטית.
 • אי נוחות פיזית – נקודות חן הממוקמות במקומות רגישים או באזורים של חיכוך עם תכשיטים או בגדים (לדוגמא, נקודת חן בולטת בצוואר) יכולות לגרום לאי נוחות, פציעה או גירוי כלשהו.
 • סיבה רפואית – למרות שרובן המוחלט של הנקודות חן הן אינן מזיקות או בעלות חשש בריאותי, יחד עם זאת, ישנן נקודות חן שעלולות להפוך לסרטניות. רופא עור לאחר אבחון עשוי להמליץ על הסרה במקרים של חשד למלנומה או לשינוי חשוד בנקודת החן.

שיטות להסרת נקודות חן

ישנן מספר שיטות להסרת נקודת חן, ולכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. בהתאם לגודל, המיקום וסוג נקודת החן, תותאם השיטה הכי מתאימה. יחד עם זאת, ראוי לציין כבר עכשיו. שמכלל השיטות שאנו נביא בפניכן. הסרת נקודות חן בלייזר הינה השיטה אשר הכי יעילה ומתאימה לכלל המאפיינים שציינו.

 • כריתה כירורגית (ניתוח כירורגי) – שיטה זו כוללת חיתוך נקודת החן באמצעות סכין מנתחים. מדובר בשיטה מוכרת ונפוצה אשר נעשה בה שימוש ברוב המקרים בקופות החולים. בשיטה זו יעשה שימוש בלעדי במקרים בהם יש צורך בבדיקת הנקודות.

יתרונות: מאפשרת בדיקת רקמה פתולוגית, מתאימה לנקודות חן גדולות או חשודות.

חסרונות: עלולה להשאיר צלקת מכוערת, דורשת הרדמה מקומית, שימוש בתפרים.

 • כריתה \ מחט חשמלית (אלקטרוכירורגיה) – בשיטה זו משתמשים בחשמל לשריפת נקודת חן בולטת. זוהי שיטה זולה ומאוד ישנה.

יתרונות: מהירה יחסית, פחות פולשנית מכריתה כירורגית.

חסרונות: עלולה להשאיר צלקת, לרוב לא מתאימה לנקודות חן עמוקות.

 • הסרת נקודת חן בלייזר – הלייזר משמש להסרת נקודת החן על ידי קרני אור. זוהי פעולת אידוי \ צריבה. ואשר בשיטה זו ניתן לקבוע את אורך הגל. ככה שמונעים חדירה לרקמות העור העמוקות.

יתרונות: פחות פולשני, זמן החלמה קצר, מתאים לנקודת חן בולטת ושטוחה, ללא דימום, לרוב בטיפול אחד. ללא צלקות.

חסרונות: לא ניתן לבצע בדיקת רקמה פתולוגית.

 • הקפאה בחנקן נוזלי (קריותרפיה) – בהליך זה משתמשים בחנקן נוזלי להקפאת רקמות העור בהן נמצאת נקודת החן. זהו ההליך הזול ביותר והפשוט ביותר.

יתרונות: מהיר, פחות פולשני.

חסרונות: שיטה מאוד לא מדויקת, עלולה לגרום להיווצרות שלפוחיות, עלולה להישאר צלקת. לרוב צריך מספר טיפולים 3 עד 5 וגם אז קיים סיכוי גבוה שהנקודת חן תחזור.

שלבי הסרת נקודת חן בולטת

כאשר אנו מעוניינים לבצע הליך להסרת נקודת חן בולטת, אזי יש לקחת בחשבון שקיימים מספר שלבים:

 1. בדיקה ואבחון – טרם הסרת נקודת חן בולטת או שטוחה יש לגשת לרופא עור בקופת חולים לטובת אבחון הנקודה. רופא העור יבדוק את נקודת החן באמצעות דרמוסקופיה, אשר בטכנולוגיה זו ניתן לראות לפרטי פרטים את המאפיינים המיקרוסקופיים של הנקודה. באם לרופא העור יתעורר חשד כלשהו לסיכון בריאותי, אזי הוא יפנה לכירורג לצורך ביצוע ביופסיה. באם נקודת חן בולטת אין בה כל סיכון. אזי, ניתן להסירה ללא כל חשש.
 2. הסרת הנקודה – לאחר האבחון, בשלב זה רוב המטופלים יתחילו לחפש במרחבי הרשת קליניקות אשר מציעות טיפול להסרת נקודת חן בולטת. ההיצע הוא די גדול. אך יחד עם זאת מדובר במספר שיטות שונות. כידוע, השיטה שנחשבת כיום כ"תקן הזהב" להסרת נגעי עור. הינה הסרת בלייזר. זוהי השיטה היעילה והמתקדמת ביותר. היתרון בשיטה זו (מעבר למה שציינו), שניתן להסיר נקודת חן בולטת או הסרת נקודות חן שטוחות.
 3. לאחר ההסרה – לא משנה באיזו שיטה בחרתם, בסופו של כל הליך קיים תהליך החלמה. אזי יש להימנע בשבועיים הראשונים לאחר ההסרה מחשיפה מוגברת לשמש (שיזוף), לגרד או לקלף את האזור המטופל. בתהליך ההחלמה הטבעי של העור, רקמות העור המתות יסולקו ויווצרו רקמות עור חדשות בריאות ללא הפיגמנטציה.

הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים

כמו בכל פרוצדורה רפואית, גם בהסרת נקודת חן קיימים סיכונים וסיבוכים אפשריים:

 • צלקת – כל סוג של הסרה עלול להשאיר צלקת, אם כי ניתן למזער זאת באמצעות טכניקות מתקדמות וטיפול נכון לאחר ההסרה. השיטה שבה הסיכוי המינימלי להיווצרות צלקת הינה הסרה בלייזר.
 • זיהום – יש לקחת בחשבון שבאם לא שומרים על ניקיון האזור המטופל ישנו סיכון להתפתחות זיהום לאחר ההסרה. לפיכך, חשוב להקפיד על האזור המטופל ברמת היגינייה נאותה.
 • תגובה אלרגית – סיכון זה קיים כמעט בבלעדיות כאשר אנו מבצעים הסרת נקודת חן בחיתוך כירורגי. אך מדובר במקרים נדירים של תגובה אלרגית להרדמה המקומית המשמשת בהליך זה.
 • תוצאות לא מספקות – לעיתים (בעיקר בשיטות שאינן לייזר), נקודת החן עשויה לא להיות מוסרת במלואה ולכן יהיה צורך בטיפולים נוספים. יש לקחת זאת בחשבון לדוגמא שמסירים נקודת חן בפלזמה או בחנקן נוזלי.

טיפול לאחר הסרה

לאחר הסרה של נקודת חן בולטת, חשוב להקפיד על האזור המטופל כדי להבטיח החלמה מהירה ומניעת סיבוכים, יש להקפיד על הדברים הבאים:

 • ניקוי – יש לשמור על ניקיון האזור ולהימנע מחשיפתו לחומרים מזהמים או כאלה המעוררים תהליכים רדיקליים ברקמות העור.
 • הימנעות מחשיפה מוגברת לשמש (שיזוף) – יש להימנע מחשיפה לשמש באזור המטופל ולמרוח קרם הגנה במידת הצורך. באם מאלו מאיתנו שהולכים לים, אזי יש לכסות האזור המטופל.
 • קילוף או שפוף – יש להימנע בזמן תהליך ההחלמה מלקלף או לשזף את הגלד שנוצר. פשוט להתייחס לזה כמו לכל פצע בגוף ששמרתם עליו על מנת למנוע צלקת.

הסרת נקודת חן בולטת מחיר

המחיר של הסרת נקודת חן בולטת בממוצע הינו 500 ₪. אך המחיר מתייחס רק להסרה של נקודת חן אחת. בכללי, ככל שיש יותר נגעים (לא בהכרח רק נקודות חן), כגון הסרת שומות, ציסטות וכדומה. אזי המחיר יורד פר נגע. במודל תמחור זה, מטופלים אשר יש להם הרבה נגעי עור, לא צריכים לחשוש לגבי העלות. שכן המחיר ריאלי ואטרקטיבי.

לסיכום

הסרת נקודת חן בולטת היא הסרה נפוצה אשר מבוצעת בלייזר מסיבות אסתטיות. קיימות מספר שיטות להסרה, אך היעילה ביותר והמהירה ביותר היא הסרת נקודת חן בלייזר. חשוב לבצע את ההליך במקום בעל ניסיון מוכח עם תוצאות ברורות ולהקפיד על ההנחיות לאחר ההסרה על מנת למנוע סיבוכים ולהבטחת החלמה מיטבית. בעוד הסרת נקודת חן יכולה לשפר את המראה החיצוני ולהפחית אי נוחות, יש לגשת לרופא עור בקופת חולים לטובת אבחון טרם ההסרה. בלייזר, מדובר בהליך שאורך כ3 עד 5 דקות. והנקודה מוסרת לחלוטין. בזמן ההסרה כמעט ואין כאב, למעט עקצוץ לא נעים (מזכיר הסרת שיער בלייזר). אך כמו שציינו, ההליך מאוד קצר וקל.

רוצים לדעת עוד על הסרת נקודת חן בולטת? מעוניינים לקבל הצעת מחיר בוואטצאפ? השאירו פרטים באתר או צרו עמנו קשר ישירות בוואטצאפ.

לקבלת פרטים והצעת מחיר טלפונית - שירות מהיר

לנוחיותכם ניתן גם לפנות ישירות ובמהירות לוואטסאפ שלנו 24/7

מדיקל סי

מדיקל סי - קובעים תוצאות שיא - להתרשמות כנסו

"The Top Of Laser Treatment"

טיפול ביבלות

גילוי נאות, המידע המופיע באתר www.medical-c.co.il לרבות בכל פורום בו נועד להתייחסות כללית בלבד, ואינו לראות בו בכל צורה ועניין, בין במישרין ובין בעקיפין, כייעוץ מכל סוג לרבות אך לא רק אין לראות בו יעוץ רפואי ו/או ייעוץ מקצועי, בנוסף אין לראות במידע חוות דעת רפואית ו/או כל חוות דעת אחרת. מובהר בזאת, כי אין המדובר בתחליף של בדיקות או מומחים וכי אין האמור באתר מהווה תחליף למומחה ו/או רופא ו/או כל ייעוץ רפואי אחר. האתר www.medical-c.co.il הינו פלטפורמה שיווקית המפרסם טיפולים אסתטיים. כלל המרפאות \ קליניקות המופנות ע"י האתר מחובתן ובאחריותן לקבלת כל האישורים הרפואיים לפעילותם ע"פ חוק.

השאירו מספר טלפון ואחד מצוות המומחים יחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן